Svatba

Uspořádejte nádhernou zelenou svatbu – 40+ nápadů a inspirací

Zelená svatba uspořádat nápady dekorace stolu květiny rustikální svatební trendy

Každý rok se na internetu a v mnoha svatebních časopisech objevují nové svatební trendy, které neustále inspirují svatební plánovače a budoucí nevěsty. Zelená svatba je ve skutečnosti mnohem víc než jen další barevný trend – spojuje lidi s přírodou obzvláště nádherným způsobem. Zelený tón je velmi osvěžující, symbolizuje mír, naději a samozřejmě život v souladu s přírodou. Nejlepší čas na svatbu je v létě na zahradě nebo ve stodole a krásné, svěží a zelené listy a větvičky vytvářejí dokonalou slavnostní atmosféru! Hledáte inspiraci pro svůj velký den? Pak čtěte dále – v tomto článku vám ukážeme, jak nejlépe zorganizovat svoji vysněnou svatbu. Od pozvánek přes svatební oblouky až po dokonalou výzdobu stolu – to vše najdete!

Uspořádejte zelenou svatbu

Zeleň plánovací výzdoba stolu svatební nápady prostě listy

„Greenery“ byl vybrán před dvěma lety barevným institutem „Pantone“ jako trendová barva roku a má docela silnou symbolickou sílu – nový začátek. Symbolika také souvisí se svatbou zvláštním způsobem, protože to není nic jiného než začátek nové fáze života pro pár. Zeleň se proto perfektně hodí pro zelenou svatbu. Je to divoké, stylové, elegantní, pohádkové a dává vašemu velkému dni jistotu. V tomto svatebním trendu se většina nevěst vzdává květinové výzdoby a místo toho volí opulentní zelenou. Kombinace s bílou vypadá obzvláště elegantně a puristicky a lze ji skvěle kombinovat ve všech svatebních stylech. Další výhodou svatebního trendu je, že jej lze implementovat poměrně levně v kteroukoli roční dobu.

Což je ideální místo pro zelenou svatbu?

Zeleň svatební rustikální v zahradě plán stolní dekorace listoví trendy

Zeleň znamená něco jako zeleň a listy a popisuje obecný trend zpět k přírodě. U zelené svatby by se měl soustředit návrat k udržitelnosti a přirozenosti. Různé motivy listů a úponků jsou zvláštním zvýrazněním, které dodá vašemu svatebnímu místu přirozený a jarní vzhled. Barevný tón lze výborně kombinovat například s bílými, zemitými nebo zlatými tóny. Tímto způsobem můžete spojit několik trendů v jeden a tím ještě více okořenit design. Vzhledem k tomu, že by se svatba v zeleni měla přednostně konat venku, je pro ni ideální místo vlastní zahrada, les, park nebo dokonce pláž. Chtěli byste raději oslavit uvnitř? Pak byste se měli rozhodnout pro jednoduchý taneční sál nebo venkovskou stodolu. Barva nepochybně dotváří každou svatbu, ale hodí se zejména do teplých letních a jarních měsíců.

Správné svatební šaty pro vaši zelenou svatbu

Zeleň svatební uspořádat svatební oblouk nápady květiny svatební šaty trendy 2019

Samozřejmě, vaše svatební šaty lze v Greenery také perfektně zinscenovat. Jednoduché, ležérní svatební šaty v bílých nebo béžových tónech dokonale ladí se zelenými barevnými akcenty. Zvláště dobře se hodí například etnické šaty se spoustou třpytivých prvků, nebo pokud máte rády věci trochu odvážnější, můžete také zvolit oříznutý model. Zde máte možnost zelené čelenky z listů, zelených bot a samozřejmě pohádkové zelené svatební kytice s mnoha jemnými květy v pastelových odstínech. To vše zajišťuje přirozený, harmonický a mimořádně elegantní svatební vzhled. Rozcuchaný drdol a jemné líčení očí dokonale doplní váš vzhled.

Spousta inspirace na výzdobu pro svatbu se zelení

Zelené svatební svatební obloukové květinové dekorace vytvářejí rustikální svatební trendy

Zelená barva je velmi flexibilní součástí svatební výzdoby a není vhodná pouze pro jemné, bílé nuance jako harmonické pozadí. Stejně dobře ladí se silnějšími barvami a je ideální na oslavu v rustikálním stylu. Co se týče dekorací, na zelené svatbě se vám meze absolutně nekladou. Obecně by ale v popředí měla být přirozenost a jednoduchá elegance. Co třeba pěkné dřevěné židle s růžovým nebo zeleným tylem nebo velké skleněné vázy se zelenými věnci? Nebo zelené motivy úponků a květin se zlatým písmem pro vaše bílé pozvánky? Fantasticky krásně vypadají také zelená pohádková světla nebo girlandy. Mnoho malých hrnkových rostlin nebo sukulentů vytváří dokonalou minimalistickou výzdobu stolu a celý design dokonale dotváří. Ještě romantičtější atmosféru navodí malé čajové svíčky nebo svícny umístěné na podnoži stolu.

Zelená svatba plánování svatební oblouk boho vypadat zeleň trend

Co by nemělo chybět na žádné svatbě, je samozřejmě nádherný a bohatě zdobený svatební oblouk. Zvláště u zelené svatby můžete popustit uzdu fantazii a být velmi kreativní. Udržujte oblouk velmi klasický jednoduchým zdobením dřevěného rámu různými květinami. Nebo vytvořte úplnou zeď květin a listů – to určitě vytvoří efekt WOW. Svatební oblouk je vhodný nejen pro svatební oltář, ale také je ideální kulisou pro vaše svatební fotografie. Nebo co takhle jej použít jako docela dekorativní prvek na dezertní stůl?

Květinová dekorace pro zelenou svatbu

Zeleň Svatební dekorace na stůl Květiny Listy DIY Svatební dekorace trendy

Protože zelená svatba obvykle používá místo květin listovou zeleň, je ideální volbou pro všechny novomanžele, kteří musí věnovat pozornost svému rozpočtu. Ještě levnější je, když si vše najdete sami přímo z přírody. Tímto způsobem můžete uspořádat celou výzdobu podle svých vlastních přání a dosáhnout divokého romantického a osobního svatebního designu. Krásné lesní kapradiny, elegantní břečťanové šlahouny a nejrůznější jedlové větve, které jsou vhodné i na oslavu v zimě, najdete téměř v každém lese. Další výhodou oslavy zeleně je, že na rozdíl od květin je listová zeleň nezávislá na ročním období, a proto je vždy přizpůsobena vaší oslavě.

Zelené svatební nápady kytice růží rustikální svatba

V současné době patří eukalyptus a stříbrný list mezi nejoblíbenější trendové rostliny pro svatební dekorace. Proto samozřejmě cena za tyto krásné, šedavě třpytivé větve stoupla. Šalvěj nebo rozmarýn by byly skvělou alternativou. Chcete něco exotičtějšího a sníte o boho svatbě? Pak můžete použít i palmové nebo banánové listy. Na zelené svatbě se nemusíte úplně obejít bez květin – jemné květy lze také použít k vytvoření nádherných akcentů ve výzdobě. Bílé květy, jako jsou růže v kombinaci s listy eukalyptu, jsou jako stvořené pro ušlechtilou svatbu na zahradě. Květiny s jasnými barvami naopak lépe ladí s exotickými listy.

Závěsné dekorace jsou skutečnými poutači

Zelené svatební čajové svíčky Zelený trend dřevěný stůl s květinovou dekorací

Visící dekorace jako lampiony nebo velké věnce vypadají jako z pohádky a dodají vaší svatební oslavě snový boho vzhled. Ale protože k tomu je obvykle potřeba hodně květin, může to být docela drahé. Mírně levnější a stejně dobře vypadající rostliny jsou přirozeně visící a svěží. K tomu se skvěle hodí břečťanové šlahouny. Svatba ve stylu zeleně vám umožní být kreativní. Různé girlandy z listové zeleně jsou v posledních letech velmi oblíbené, vypadají opravdu stylově a dokonce si je můžete i uvázat.

DIY dekorace pro vaši zelenou svatbu

Zeleň svatby v zahradě plán rustikální židle dekorace květiny věnec růžová

Vytváření různých dekorací z listoví je docela snadné a zároveň má zvláštní efekt. Vypadá krásně a dodává vaší svatbě osobní a jedinečný nádech. Protože listy nevadnou tak rychle, můžete tento úkol dokonce provést o několik dní dříve. Zelená mašle je ideální pro svatební oblouk, jako závěs nebo jednoduše jako dekorace stolu nebo židle. Stačí vám pár zelených větviček, trocha gypsophily, pěkná mašle a tenký květinový drát, pomocí kterého to pak celé můžete spojit.

Plánování zelené svatby na zahradě Jednoduše si udělejte upcyklační nápady sami

Další a velmi snadný nápad pro kutily je nasbírat velké a krásné listy a použít je jako vizitky nebo nápisy do nápojového baru. S některými květinovými dráty a zelenými větvičkami můžete také vytvořit nádherná a levná čísla stolu. Protože trend zeleně symbolizuje spojení s přírodou, vše, co je přirozené, je vhodné jako dekorace. Vlastní bar ze starých palet nebo starých sudů na víno dokonale zapadá do celého konceptu.

Zelená zeleň – nápady na svatební dort

Zeleňový svatební dort Upečte si ekologickou svatbu na zahradě

Na zelené svatbě se samozřejmě nemusíte obejít bez neuvěřitelně lahodného dortu. Ani zde nemůže chybět olistění. Jednoduše nechte svatební dort ozdobit jednotlivými listy nebo použijte malé květiny a sukulenty.

Zelená svatba plánování svatební oblouk nápady boho vypadat rustikální

Zelená svatba organizovat nápady dekorace zeleně květiny rustikální

Zelená svatba uspořádat zeleň dekorace květiny dekorace stolu DIY

Zelená svatba Zeleň upečte svůj vlastní svatební dort a vyrobte si vlastní květinové dekorace

Zelená svatba uspořádat svatební účes vlasové doplňky květiny svatební šaty bez rukávů

Zelený svatební tvar zeleň trend zeleň náhrdelník pes

Zelená svatební zeleň kytice svatební trendy léto

Zelená svatební kytice svatební růže listy svatební šaty trendy

Zelené svatební svatební doplňky náhrdelník květiny

Zelené svatební dekorace nápady dřevěné židle svatební trendy

Zeleň svatební dekorace nápady dřevěný stůl svatba v zahradě v létě

Zeleň svatební DIY dekorace nápady svatební dort růže rustikální venkovský styl

Zeleň svatební pozvánky nápady recyklace papíru

Zeleň zahradní svatby uspořádat nápady pro svatební výzdobu stanových květin

Zeleň plánování svatby nápady zdobení rustikální DIY

Zeleň letní svatební DIY dekorace stolu nápady svíčky

Zeleň zahradní nápady pro plánování svatby stolní dekorace květiny držáky svíček

Zeleň plánování svatby svatební výzdoba stolu rustikální dřevěný stůl

Zeleň plánování svatby svatební dort dekorace listí růží

Zeleň svatební plánování stolu dekorace květiny dřevěná židle DIY dekorace

Greenerz svatební kytice listy udržitelné vzít nápady

Zeleň Nápady na výzdobu svatebního stolu Letní svatební trendy

Zeleň svatební rustikální ve výzdobě zahradního stolu sami udělat kytici listí

Zeleň svatební dekorace zeď květinová dekorace zeleň LED světelný řetěz

Zelená svatba uspořádat svatební dort Zeleninové svatební trendy nápady

Pozvánky do zeleně na svatbu se snadno vyrobí pomocí ekologického papíru