Svatba

To je způsob, jak udělat svůj velký den pro děti na svatbě nezapomenutelným

děti svatba dítě zaměstnání svatební pár slavnostní dětské oblečení

Svatební den by měl být jedním z nejkrásnějších dnů v novém životě páru. V tento výjimečný den budou novomanželé středem pozornosti. Aby byla svatební oslava nádherným a nezapomenutelným zážitkem pro rodinu pečenou na rybách a její čestné hosty, je zapotřebí mnoho organizace. Dobré plánování je zvláště důležité, když jsou přítomny děti. V dnešním příspěvku bychom vám chtěli dát pár užitečných tipů a také dobrých ukazatelů na téma děti na svatbě, aby vaše osobní oslava lásky proběhla podle vašich představ.

Rozhodnutí, zda na svatbě budou nebo nebudou děti

slavnostní dětské šaty nevěsta kytice děti svatba

Zatímco pro svatební pár není nic lepšího, než mít dítě v náručí a vidět zuřící malé hosty kolem sebe, ostatní se neodvažují pozvat děti, protože se bojí, že s dětmi vždy dojde k nečekaným překvapením. Pokud jde o děti na svatbě, názory se ve skutečnosti liší. Žádný pohled není špatný, protože dospívající jsou koneckonců součástí vaší oslavy. Z tohoto důvodu byste měli předem zvážit, zda chcete děti pozvat nebo ne. Níže se budeme zabývat některými z nejdůležitějších a nejběžnějších otázek, které vám pomohou při rozhodování.

Je vhodné nepozvat děti na svatbu??

matrika církev děti svatba etiketa plánování

Podle svatební etikety je odpověď na tuto otázku „ano“. Zvláště pokud se svatba koná večer nebo je velmi formální. Pokud jsou většina svatebních hostů rodinami s dětmi a jsou z místa, kde se koná svatební hostina, bylo by pro ně také snazší nechat své blízké s riskantní chůvou během obřadu.

Komu je pozvánka určena?

svatba s dětmi rozesílejte pozvánky na svatbu

Podle svatebních odborníků je tradičním způsobem, jak naznačit, zda budou děti na svatbě, napsat na pozvánku jejich jména. Pokud jsou pozvánky zaslány poštou a vloženy do obálky, stačí, když jsou na ní pouze jména rodičů. Na samotnou pozvánku napište jména dětí pod jména jejich rodičů. Teenageři starší 18 let by měli dostat samostatné pozvání, i když žijí v rodičovském domě.

Informujte hosty s dětmi telefonicky

hosté rodina děti svatební štítek sváteční oblečení

Když si najdete čas, bylo by dobré zavolat přátelům a příbuzným s dětmi, aby jim dali vědět o vašem rozhodnutí. Vaši hosté tak budou moci včas zorganizovat péči o děti nebo jim dát najevo, že o jejich děti bude na svatbě dobře postaráno a pobaveno.

Jasné pravidlo pro nebo proti přítomnosti dětí na svatbě

svatební děti dětské svatební hry

Aby nebyla radost z tohoto šťastného dne zkažena, je důležité se rozhodnout, učinit jasné prohlášení a samozřejmě se toho držet. Můžete například pozvat pouze děti z vaší nejbližší rodiny, například neteře a synovce. Rovněž by bylo vhodné stanovit věkovou hranici. Pokud však chcete slavit ve velkém a pozvali jste přes 100 hostů, z nichž 20 je 10 let nebo starších, měli byste toto pravidlo přehodnotit. Koneckonců, nově zamilovaní ve svatební den by měli být těmi, kdo jsou v centru pozornosti.

Květinová dívka a prsten na svatbě

Květinová dívka prsten na doručitele plánování svatby s dětmi

Přestože by děti vašeho sourozence měly normálně mít přednost před dětmi přítele, je nejlepší vzít v úvahu následující svatební tagy: Vaše možnosti rozptylu andělů a nositelů prstenů by měly být omezeny na děti ve věku 3 až 7 let. Toto ustanovení vyplývá ze skutečnosti, že mladší děti nemohou obřad dokončit bez pomoci dospělých.

Jak zapojit děti do svatby?

svatební povinnosti dětí zahrnují organizaci

Pokud do svatby zahrnete malé čestné hosty, nuda tu rozhodně nebude. Existuje mnoho úkolů, které mohou mladiství plnit. V závislosti na věku mohou děti například převzít roli uvaděče, šířit knihu blahopřání, spravovat knihu návštěv nebo rozdávat svatební dary. Děti mohou také pomoci na recepci. Důležitým předpokladem pro blaho malých hostů by bylo, aby příslušný úkol odpovídal osobnosti dítěte. Introvertní dítě, bez ohledu na to, jak je talentované, se s největší pravděpodobností zdráhá číst před každým.

Jídlo pro děti na svatbě

dětský stůl svatební bufet finger food ovoce zelenina

Pokud jsou mezi vašimi váženými svatebčany děti, nabízí se otázka, zda by pro ně bylo nutné speciální menu. Dětské pokrmy, i ty nejjednodušší, dělají dětem radost. Bez ohledu na to, zda jedí s rodiči nebo u dětského stolu, měli byste jim nabídnout jídlo vhodné pro děti. Možná vás také napadnou zábavná jména pokrmů. Malí se budou cítit velmi zvláštně, pokud pro ně uspořádáte samostatný bufet nebo umístíte jídlo doprostřed dětského stolu. Mladiství mezi tím často dostanou hlad. Ovocné a zeleninové tyčinky a další lahodná prstová jídla jsou oblíbeným občerstvením u stolu.

Dětský stůl na svatbě

dětské stolní svatební zaměstnání voskové pastelky omalovánky

Samostatný stůl pro mladší hosty nabízí několik výhod. Bez ohledu na to, zda se rozhodnete pro několik minitabulků nebo pozvete všechny děti kolem velkého stolu, si tam děti mohou nerušeně povídat, hrát si navzájem a pokud poskytnete omalovánky a pastelky, mohou také kreativně vypouštět páru. Tak se budou malí bavit, zatímco zbytek svatební hostiny jí a obdivuje novomanžele. Pokud vám to rozpočet a umístění dovolí, mohou být děti od 7 do 14 let ubytovány také v jiné místnosti s péčí o děti.

Zaměstnávání dětí na svatbě

zaměstnání dětí svatební svatební hry činnosti

I když jste pro mladší hosty neorganizovali samostatnou místnost, měli byste na dětské aktivity na svatbě myslet předem. Byla by nutná určitá příprava, aby ve váš velký den nebyla testována trpělivost dospívajících. Kromě omalovánek a drobných hraček děti určitě baví i další činnosti jako malování na obličej nebo návštěva kouzelníka. Různé dětské hry na svatbě budou zaručeně dobře přijaty a malé hosty pobaví. Na svatbě s dětmi jsou skvělé hry jako „Cesta do Jeruzaléma“, „Babička, Lovec, Lev“, „Lov mrchožroutů“ a různé taneční hry. Děti, které milují tanec, mohou mimochodem prolomit ledy a přilákat svatební hosty na taneční parket.