Svatba

Svatební kytici tak můžete sušit a užívat si ji dlouho

svatební kytice suché jako růže trávy tipy metody

Jedním z krásných doplňků nevěsty je svatební kytice. Je těžké si představit svatbu bez ní jako tradičního prvku. Pokud si chcete uchovat vzpomínku na jeden z nejkrásnějších a nejemotivnějších dnů svého života co nejdéle, můžete si po svatbě kromě svatebních šatů ponechat i svoji svatební kytici. Vzhledem k tomu, že jemné a romanticky vypadající květy se po několika dnech ztratí, existuje možnost uchování kytice. Zde se dozvíte, jak můžete svoji svatební kytici usušit a uchovat si ji jako pěknou památku i po letech.

Sušení svatební kytice: ano nebo ne?

Svatební kytice schne jako konzerva, brání vzniku plísní

Aby svatební kytice vydržela dlouho a mohla si užívat její krásy i po měsících a letech, existují různé způsoby uchování. Ať už zvolíte jakoukoli techniku, kytice by ještě neměla zvadnout. Květy nesmí být uschlé ani uschlé.

svatební kytice sušení rám obrazu suvenýr dekorační prvek

Svatební kytici je vhodné po svatbě dát do vázy s vodou a uložit na chladné místo. Nejlepší je rozhodnout se, zda by měla být svatební kytice zachována před svatební oslavou. Protože pro uspokojivý výsledek by svatební kytice neměla být házena. Abyste si mohli pořádný svatební rituál užít, můžete si připravit druhou kytici.

Sušení svatební kytice: jaké květiny jsou k tomu vhodné?

svatební kytice sušící růže prací prášek vzduchový lak na sušení sůl

Sušení květin je klasikou mezi možnostmi uchování. Při výběru květin se však doporučuje opatrnost, protože ne všechny druhy květin mají stejnou trvanlivost. Metoda sušení je zvláště vhodná pro svatební kytici okvětních lístků růží. Kromě růží můžete bez váhání sušit také levanduli, gypsophilu, slunečnice, hortenzie, delphinium, bodlák alpský, bylinu modrohrdlou atd. Nádheru nádherné gerbery lze zvěčnit i sušením.

jak svatební kytice schne, která kvete při pokojové teplotě

Větší květiny, například pivoňky, je nejlepší sušit jednotlivě. Ušlechtilé, jemné květy orchidejí se suší matné a průsvitné. Jejich struktura podobná porcelánu se ztratí a oni ztratí své kouzlo. Při sušení květin byste měli dbát také na stav zralosti květů. Pokud jsou květiny otevřeny příliš široce, jednotlivé okvětní lístky rychle vypadnou. Pokud se však jedná o poupata, po uschnutí se ještě zmenší a nepřijdou si na své.

Jak sušit svatební kytici?

jak sušit tipy na svatební kytici nastříkat růže bodlák trávy

Sušení na vzduchu

Nejjednodušší způsob, jak uchovat květiny, je sušit je na vzduchu. Vyjměte čerstvou svatební kytici z vázy a vlhké stonky osušte papírovými ručníky. Poté několikrát omotejte nit kolem květních stonků. Nyní můžete kytici důkladně nastříkat lakem na vlasy nebo čirým lakem. Tím se vytvoří ochranná vrstva a zabrání křehnutí sušených květů.

svatební kytice schnoucí lak na vlasy ve spreji ochranný film

Použití laku na vlasy se zvláště doporučuje, pokud chcete zachovat trávy. Takže jste s přípravou hotovi. Nakonec pověste svatební kytici dnem vzhůru na suché a tmavé místo. Aby kytice dobře uschla a nezačala plesnivět, je výběr místa jejího sušení zásadní. Pokud jsou květiny vystaveny slunci, ztrácejí barvu.

Svatební kytice řádně vysuší prací prášek na vlasy ve spreji

Minimálně po dvou měsících kytici opět opatrně nastříkejte lakem na vlasy nebo čirým lakem. Už uschlou kytici uchovávejte na místě chráněném před světlem. Nejlepší a nejdelší způsob, jak uchovat svatební kytici, je pokojová teplota. Pokud byste chtěli jednotlivé květiny sušit na vzduchu, můžete je umístit na mřížku s dostatečným prostorem mezi nimi. Je důležité, aby vzduch mohl cirkulovat a aby se zabránilo tvorbě plísní.

Svatební kytice schne na vzduchu růže růže bodlák trávy

Růže můžete také sušit v troubě. Rozkvetlé růže položte na mřížku a sušte v troubě na 100 stupňů asi 30 minut. Gerbery by nikdy neměly být sušeny v troubě. I v těch nejslabších vedrech rychle zhnědnou a neatraktivní.

Sušení svatební kytice pracím práškem

Svatební kytice sušící růže obal nádoby na prací prášek

Zatímco tato technika zní trochu divně, prací prášek může ve skutečnosti sušit a konzervovat květiny a květy. Tato metoda je zvláště vhodná pro jednotlivé květiny a malé vzdušné kytice. Jednoduše zasypte dno neprůhledné a uzavíratelné nádoby pracím práškem. Poté položte květiny na vrchol s dostatečným prostorem mezi nimi a zasypte je pracím práškem. Alternativou k pracímu prášku v této konzervační metodě by byl silikagel. Oba způsoby odstraňují vlhkost z rostliny. Po několika dnech květiny uschnou a musí být vyjmuty z nádoby. Jakékoli zbytky na květech lze opatrně odstranit kartáčem. Čím je silikagel jemnější, tím lepší konečný výsledek můžete očekávat. Tento speciální gel lze také znovu použít.

Svatební kytici konzervujte suchým práškem nebo suchou solí

suchý prášek suchá sůl svatební kytice suché jednotlivé květiny

K uchování svatební kytice můžete použít také suchý prášek nebo suchou sůl. Suchý prášek slouží stejnému účelu jako prací prášek. Postupujte výše popsaným způsobem nebo vyzkoušejte následující techniku. Rozložte vrstvu prášku na list novin, položte kyticu na vrch a opatrně ji stočte. Poté vložte svatební kytici do vázy a posypte ji suchou solí. Suchý prášek je k dostání v každé drogerii. Pokud jde o dobu expozice, vezměte prosím na vědomí informace na obalu příslušného přípravku.