Svatba

Pomocí těchto tipů můžete úspěšně uspořádat dvojjazyčnou svatbu!

Organizujte dvojjazyčné svatby a kombinujte kultury

Dvojjazyčná partnerství jsou obzvláště zajímavá. Když se různé kultury setkají a jsou spojeny s láskou, je to opravdu příjemná věc. Je tedy také dobré zahrnout na svatbu také dva jazyky. A zvláště pokud někteří hosté nerozumí tomu druhému jazyku, je důležité, aby se na ně myslelo, aby se na jedné straně nenudili a projevili jim určitou dávku respektu. Koneckonců, tito hosté byli tak laskaví, že vás na vaší svatbě ocenili. Ale to, co na první pohled vypadá jako lehkost, se může ukázat jako obtížná výzva, když začnete plánovat. Jak nejlépe zorganizovat svatbu, která zahrnuje oba jazyky? S našimi tipy určitě uspějete!

Dvojjazyčná svatba se správnými poskytovateli služeb

Najměte si zkušeného plánovače svateb na dvojjazyčné svatební oslavy

Mít plánovače svatby, který mluví oběma jazyky, je obrovská úleva. Pokud tedy plánujete najmout plánovače na uspořádání dvojjazyčné svatby, udělejte si průzkum, abyste našli vhodnou. Totéž platí pro fotografa a všechny další poskytovatele služeb. Poskytovatelé služeb tak mohou komunikovat přímo s hosty a nemusí vás kontaktovat s překladem. Případně si můžete najmout tlumočníka. To by ale ještě více zvýšilo náklady na již tak drahou svatební oslavu. S dvojjazyčným poskytovatelem služeb budete překvapeni, jak snadné může být naplánování svatby.

Plánování webové stránky pro svatbu

Uspořádejte webové stránky pro svatbu a dejte všechny důležité informace online ve dvou jazycích

Vytvořit webovou stránku je dnes něco jiného než neobvyklého. A pokud pořádáte dvojjazyčnou svatbu, je to dokonce doporučeno. Na takovém webu můžete své hosty předem informovat o různých věcech v obou jazycích. To zahrnuje příběh o tom, jak jste se seznámili, ale také některé informace o svatebním programu, jak se tam dostat a možných hotelech. Je to také perfektní způsob, jak informovat všechny své hosty o specifikách obou kultur a tímto způsobem vzbudit jejich zájem. Budete připraveni na to, že během svatby budou přineseny cizí tradice a všichni se budou těšit.

Přispějte k příjemné cestě

Zorganizujte svatbu a pomozte s cestováním a rezervací hotelu pro zahraniční hosty

Nyní to samozřejmě může být tak, že někteří hosté dokonce musí pocházet z jiné země. Je samozřejmé, že vy, nevěsta a ženich, budete po boku s plánováním a rezervací a pomáháním, kdekoli můžete, aby byl výlet co nejpříjemnější. To také zahrnuje ubytování, ve kterém se hovoří příslušným cizím jazykem. „Různé země, různé zvyky“ je známé rčení a ani na to byste neměli zapomenout. I když chcete svatbu oslavit v jiné zemi, do které musí také hosté cestovat, je třeba vzít v úvahu spoustu věcí: Neměli byste pít vodu z vodovodu všude, ale spoléhat se na balenou minerální vodu. S tipy se v každé zemi zachází jinak a v cizí zemi je také důležité, aby byl pas vždy a všude s vámi. To vše jsou důležité informace, které byste měli znát vy a samozřejmě vaši hosté. A tady znovu přichází web, který to celé zjednodušuje a ukazuje se jako užitečná pomůcka při pořádání dvojjazyčné svatby.

Uspořádejte písemné prvky v obou jazycích na svatbu

Díky dekoraci stolu v cizím jazyce se každý cítí vítán

To znamená pozvánky, uložte karty s daty, menu, program a podobně. Samozřejmě vše, co plánujete v jednom jazyce, byste měli dělat i ve druhém. Zde je několik tipů, jak nejlépe uspořádat svatbu v souvislosti s tímto:

Pozvánky

Pokud organizujete svatbu, pozvánky by měly být navrženy v obou jazycích

Pokud organizujete dvojjazyčnou svatbu, máte k dispozici dvě možnosti: Buď si necháte navrhnout model, který obsahuje stejný text v obou jazycích, nebo si objednáte dva návrhy – jeden v jednom jazyce a druhý v druhém. Nejlepší je zeptat se, zda existuje rozdíl v ceně v závislosti na variantě. Pak se pro vás možná bude snazší rozhodnout. První varianta s oběma jazyky v jednom je rozhodně skvělou příležitostí, jak připravit všechny hosty na nadcházející dvojjazyčnou a bikulturní svatbu. Můžete také přijít s designem, který vyhovuje vašemu vkusu a potřebám. Pro tisk na internetu jsou k dispozici různé šablony, které můžete k tomuto účelu použít.

Svatební program a menu

Vytvořte menu pro svatbu a program tak, aby byly srozumitelné pro všechny

Platí zde totéž jako pro pozvánky: Oba jazyky jsou nutností, aby každý host rozuměl a věděl, co se chystá. Navíc se nikdo necítí takto opomenut. Jak byste se cítili, kdybyste byli pozváni na svatbu a ničemu nerozuměli? Vždy byste to měli mít na paměti! A pokud jde o design a rámování, můžete obě kultury sloučit. Stejně jako vy jako budoucí manželský pár. Při organizaci dvojjazyčné svatby používejte fotografie nebo motivy, které symbolizují obě kultury a navozte hostům intimnější atmosféru.

Různá znamení

Znaky ve dvou jazycích jsou užitečné a motivují vás k učení se novým cizím slovům

Můžete také zdobit místo svatby některými znaky a znaky. Toto je perfektní způsob, jak to udělat ve dvou jazycích. Při organizaci svatby tedy mějte na paměti tuto maličkost. Směrové značky a další typy značek v obou jazycích jsou užitečné pro všechny přítomné. Zábavný nápad, jak to pro hosty udělat ještě zajímavějším, je distribuovat na stoly značky, na nichž lze v obou jazycích najít fráze s výslovností a všechny ozdoby. Jedno nebo druhé určitě má zájem naučit se nová cizí slova a vyzkoušet je na místě.

Uspořádejte dvojjazyčného prodavače hroznů na svatbu

Bilingvní svatební úředník je dobrý nápad, aby každý mohl pochopit svatební obřad

Bylo by perfektní, kdybyste našli zrádce, který mluví oběma jazyky. Koneckonců, svatební obřad je nejdůležitější součástí oslavy. Pokud se každá řeč, každá fráze a každé další prohlášení opakuje v obou jazycích, stane se to nejen dlouhodobě otravným, ale také zničí tak důmyslně naplánovanou svatbu. Dvojjazyčný úředník na druhé straně dokáže přesně posoudit, co je nejlépe přeloženo a jak, protože ne vše je nutné. Například není nutné dvakrát opakovat své sliby. Podruhé by stejně ztratilo své kouzlo.

Tipy na svatbu, pokud plánujete dvojjazyčnou svatbu

Místo toho si jej můžete nechat vytisknout v jiném jazyce v programu nebo můžete přijít s pěkným nápadem s projektorem. Případně po složení slibu můžete jednoduše nechat někoho pěkně promluvit ve svém rodném jazyce. Variant je mnoho. Je také důležité, aby projevy byly co nejkratší, aby nenudily hosty, kteří ničemu nerozumí. Pokud můžete, můžete také kombinovat několik jazyků v jedné řeči. Je to poměrně komplikované, ale zajímavé a všichni pozorně poslouchají. S trochou kreativity můžete uspořádat a naplánovat něco originálního na svatbu.

Plánování hosta jako překladatele na svatbu

Pokud organizujete dvojjazyčnou svatbu, můžete si najmout překladatele

Pokud máte přítele, který také mluví cizím jazykem a je pozván, můžete ho požádat, aby byl k dispozici, aby odpověděl na všechny vaše otázky. To neznamená, že by měl neustále působit jako bezplatný překladatel. Nakonec se přišel pobavit a oslavit svatbu. Ne, to jen znamená, že by měl pomoci, pokud si někdo neví rady a potřebuje pomoc. Určitě to udělá rád, nemyslíte??

Organizujte multikulturní svatby

Dvě kultury se spojují v multikulturní svatbu

Při organizaci svatby nezapomeňte začlenit tradice obou kultur. Protože nejlepší a nejsnadnější komunikace je stále prostřednictvím řeči těla. Můžete si tedy naplánovat tradiční jídlo v nabídce nebo si pustit hudbu, která je pro vaši domovskou zemi typická. Tímto způsobem se někteří dozvědí více o jiné kultuře, zatímco jiní s hrdostí zjistí, že vy, nevěsta a ženich, oceňujete tradice a chcete je dále rozvíjet.

Uspořádejte svatbu a zachovejte tradice obou kultur

Celkově vzato si nemusíte dělat starosti, že by každý během svatby rozuměl každému detailu. To není důležité a není nutné, pokud má každý prvek programu pohodlnou délku. Důležitější je zajistit, aby se každý cítil příjemně a vítaně a jako součást rodiny nebo kruhu přátel. Zbytek si dělají emoce samy – protože kdo nechápe smích a slzy radosti?