Strava

Zdravé přibírání na váze – výživový plán pro lidi s podváhou

hmotnost dobrý pocit jablko klid relaxace pozitivní výsledky stres

Zatímco většina lidí zkouší všechny možné diety, aby mohla úspěšně zhubnout, jiní si stěžují na podváhu a snaží se všemi prostředky nahodit pár kilo na boky. Zdravé přibírání na váze je váš hlavní cíl?

První kroky ke zdravému přibírání na váze

zdravá váha mrkev brokolice vitamíny minerály energetický zdroj požadavek na kalorie

Zdravé přibírání na váze je to dlouhý proces, který vyžaduje trochu trpělivosti. Zdravé přibírání na váze znamená udržovat tukovou tkáň pod kontrolou a budovat svalovou tkáň zdravým způsobem. Aby bylo možné spotřebovat asi 0,5 kilogramu za týden, musí každý přijmout dalších 500 kalorií denně. Konečný výsledek může ovlivnit celá řada faktorů – mezi ně patří hmotnost, pohlaví, počet hormonů, tělesná teplota, věk, konzumace kávy, kouření a v neposlední řadě individuální genetické vlastnosti. První věc, kterou byste měli udělat, je vypočítat si denní příjem kalorií v průběhu týdne. Postavte se na váhu ráno a večer! Tímto způsobem byste byli schopni určit vztah mezi jídlem a váhovými rozdíly. Poté budete vědět, kolik dalších kalorií musíte dát na stůl, abyste mohli zdravě a trvale přibrat.

Co je důležité pro výživový plán „zdravě získat“

zvýšit zdravý rybí salát chléb vidlička pohár správná výživa vejce

Pokud jste, nepřehlédněte tři hlavní jídla denně nabrat zdravou váhu chtít. Jezte lehká jídla dvakrát nebo třikrát více. Samozřejmě nemusíte přetěžovat trávicí systém, jíst častěji, ale v malých množstvích. Odborníci na výživu doporučují jíst malé jídlo těsně před spaním. Po cvičení se můžete obejít bez vody; místo toho pijte ovocné a zeleninové šťávy a mléčné nápoje na podporu funkce svalů. Intenzivní fyzická námaha stimuluje budování svalů. V souvislosti s tím je třeba zvýšit potřebu kalorií podváhy, jinak zhubnete.

Abyste se mohli těšit na krásné, svalnaté tělo, projevte trpělivost! Myslete na konečný výsledek! Cílem je udržet tukovou tkáň v mezích a pomalu, ale jistě zvětšovat svalové buňky.

Je zřejmé, že když jíte vysoce kalorická jídla, přibíráte rychleji. Konzumace živočišných tuků však vede k vysoké hladině cholesterolu. Vyměňte výrobky jako sýr a máslo za potraviny se zdravými tuky, které jsou pro tělo také prospěšné. Místo čokolády používáte ve své stravě mléko, zeleninovou a ovocnou šťávu, semínka, ořechy, müsli a med, které obsahují širokou škálu cenných vitamínů a minerálů. Vytvořte vyváženou stravu z těstovin, celozrnného pečiva, ovesných otrub, sušeného ovoce, ovoce a zeleniny, ryb a mořských plodů, vepřového a hovězího masa. Protože nikotin a kofein stimulují metabolismus, je nejlepší se jim vyhnout!

A v neposlední řadě: relaxace, odpočinek a pohyb určují pozitivní výsledek. Naopak stres a napětí na něj působí negativně.

Hrst ořechů během dne nám dodá spoustu energie 

cenné jídlo vlašské ořechy arašídy mandle lískové ořechy pistácie kešu ořechySport ve vás vyvolává hlad

váha normální krásné tělo stavět svaly kondiční vlak

 Jezte čerstvé ovoce místo čokolády

vitamíny banány jablko avokádo výživový plán udržovat v dobré kondici

 Těstoviny dodávají tělu sacharidy

Po cvičení uhlohydráty obnovte fyzickou sílu, nepřehánějte malé množství