Strava

Tekutý dietní plán – výhody a vedlejší účinky

Kapalné dietní menu je takové, ve kterém se z něj odebírá pevná strava a příjem tekutin všeho druhu se nahrazuje. Tekutý dietní plán pomáhá při čištění těla a pomáhá udržovat tělesnou hmotnost po určitých zdravotních stavech. Tekutiny obecně by také měly být přijímány v přiměřeném množství, aby bylo tělo hydratované a pokožka a vlasy ve správném a zdravém stavu. Vždy je vhodné poradit se s dietologem o plánu zdravé tekuté stravy.

Tekutý dietní plán Výhody a vedlejší účinky

Proč tekutá dieta:

Liquid Diet má zvláštní cíl pro ty, kteří jej dodržují. Může existovat jeden nebo více důvodů, proč dodržovat plnou tekutou dietu pro plán hubnutí ve prospěch těla.

A než si vyberete plán tekuté stravy, porozumějte potřebám svého těla a poté skočte do plánu „tekuté stravy“ na 7 dní nebo na 2 týdny, aby se výsledky ukázaly.

Léčba obezity:

Obezita je nejčastějším problémem, který řeší tekutá strava. Udržuje příjem kalorií v těle pod kontrolou a zároveň zajišťuje potřebnou energii. Obézní lidé mají nejtěžší čas zvyknout si na plán tekuté stravy, protože tělo potřebuje hodně času na to, aby si zvyklo na změnu jídelníčku.

Po chirurgickém zákroku:

Některá lékařská ošetření vyžadují, aby byl pacient pod dohledem až 72 hodin a v tomto období nemůže být pacientovi podávána pevná strava; v takové situaci je nejvýhodnější tekutá strava.

Tekutý dietní plán pro hubnutí:

Když se řekne hubnutí, mnoho lidí si nejprve vybaví tekutou dietu. Důvodem je, že tekutá strava obsahuje výhradně nízký obsah sacharidů a díky přítomnosti vody a tekutin má tělo tendenci uvolňovat přebytečnou vodu a také spalovat tuk, který je nezbytný pro každodenní činnosti.

Tekuté diety jsou považovány za nejlepší volbu pro rychlé hubnutí. A pokud chcete rychle zhubnout, pak je dobré přejít na tekutou dietu. Neumírá vás hlady a také naplňuje potřeby těla.

I když je tato myšlenka dobrá pro rychlé hubnutí, je důležité porozumět kapacitě svého těla. Pokud váš přítel dodržuje tekutou dietu a během krátké doby hodně zhubl a je stále energický, dieta by nejlépe vyhovovala jeho tělu.

Přestože je možné dosáhnout mírného až extrémního úbytku hmotnosti cvičením plánů tekuté diety, nadměrné vystavení pouze tekutinám a úplné omezení pevných látek může tělo utrpět. Jediná věc, kterou byste měli vědět, je, kolik může vaše tělo přijmout, a navíc by se nemělo nosit po dlouhou dobu, jinak mohou vedlejší účinky narušit váš plán a naději.

Vedlejší efekty:

Problémy s trávením:

Jakmile si tělo zvykne na tekutou dietu, potýká se s problémem návratu k pevné stravě. V takovém případě by měla být tekutá strava nejprve přeměněna na polotekutou a postupně přivedena k pevné stravě. Kromě toho je také důležité, aby tělo nebylo příliš brzy vystaveno tučným a těžkým jídlům. Na úpravu by měl být uveden čas.

Snížená výživa a energie:

Šťávy a vývary snižují příjem vlákniny v těle, které jsou dobrým zdrojem energie. Mají také vysokou nutriční hodnotu, která se snižuje, pokud držíte tekutou dietu.

Poškození varhan:

Extrémní dieta může vést k poškození žaludku a jater a příliš mnoho tekuté stravy může bránit správnému fungování ledvin.

Účinky na imunitní systém:

Protože je tělo slabé a méně energie, je náchylnější k problémům s imunitním systémem. Pro tělo je snadné chytit různé nemoci.

Tekutá strava může mít také vedlejší účinky. Ve skutečnosti může mít tekutá strava na tělo nějaké katastrofální dopady. Mnoho lidí zhublo několik kilogramů, když drželo tekutou dietu, a to úspěšně fungovalo u mužů i u žen. Jednou z nejlepších věcí týkajících se tekuté stravy jsou její špatné účinky na svaly a tělesné orgány. Člověk nemůže mít nutričně vyvážená jídla, když je na tekuté dietě.

Kontrolované tekuté kalorie mohou být pro tělo také velmi škodlivé. Umožní člověku shodit centimetry, ale zároveň může zničit trávicí systém a mít také některé nežádoucí vedlejší účinky na imunitní systém, jak je uvedeno výše. Takové nárazové diety nejsou pro tělo nikdy dobré a podle vědeckých studií lidé udržující takovou dietu obecně platí body zdraví v pozdější a mnohem slabší fázi. Pro zdravý život nelze nikdy doporučit tekutou dietu.

Podle konceptu tekuté diety bude člověk muset konzumovat denní obsah kalorií ve formě tekutiny. Existuje však velký rozdíl v tekutých a pevných potravinách. Pevné potraviny zůstávají v těle delší dobu a ve srovnání s tekutými slouží svalům efektivněji.

Další vedlejší účinky tekutého dietního plánu:

Tekutá strava může mít mnoho dalších vážných fyzických vedlejších účinků, které jsou popsány níže.

1. Silné bolesti hlavy:

Tekutá strava může mít za následek silné bolesti hlavy, které mohou být opravdu špatné pro kohokoli. Lidé musí pracovat a když se objeví bolesti hlavy, evidentně dojde k zablokování koncentrace a soustředění se na práci. Tekutá dieta může také způsobit vážné bolesti čela. Člověk by měl přestat s udržováním takové stravy, pokud se takové příznaky objeví.

2. Slabost:

Celková únava těla je jedním z hlavních vedlejších účinků tekuté stravy. Pokud celý den nejíte nic jiného než tekutinu, bude člověk čelit vážnému problému se slabostí. Mnozí dodržují při hubnutí plán tekuté diety. Může to způsobit slabost.

3. Špatný dech:

Nikdo nemá rád zápach z úst. Pokud držíte tekutou dietu, pak je zápach z úst nevyhnutelný. Zápach z úst nelze vůbec tolerovat a je to jeden z hlavních vedlejších účinků takzvané „zdravé tekuté stravy“.

4. Problémy se zácpou:

Osoba, která po určitou dobu konzumuje tekuté kalorie, bude čelit vážným problémům se žaludkem a trávením. Účinek takové diety na imunitní systém již byl diskutován. To je docela podobné tomuto bodu. Tekutá strava může mít za následek zácpu a další žaludeční potíže, jako je průjem.

5. Deficit kalorií:

Naše tělo vyžaduje určité množství kalorií. Osoba by měla konzumovat tuhé kalorie poměrně často nebo denně, aby splnila požadavek na kalorie. Proto se říká, že tekutá dieta má za následek deficit kalorií, a to je jeden z hlavních důvodů, proč člověk nemůže svůj kalorický deficit dohnat kvůli konzumaci nízkokalorických nápojů, které tělu vůbec neslouží.

Ukázka zdravého tekutého dietního plánu:

Možnosti snídaně:

 • Šálek obilných ovocných obilovin
 • Sklenici vody nebo kávy
 • Šálek ovocné šťávy

Ranní svačina:

 • Jeden šálek pyré z ovoce
 • Šálek čaje

Oběd:

 • Šálek čisté zeleniny
 • Sklenici sójového nebo čistého mléka
 • Šálek vývaru

Odpolední svačina :

 • Šálek zmrzliny
 • Sklenice čisté vody

Večeře:

 • Šálek čistého ovoce
 • Šálek krémové polévky
 • 1 sklenice ovocné šťávy
 • Sklenice vody
 • Sklenici sójového nebo čistého mléka

Noční svačina:

 • Šálek jogurtu
 • 1 šálek ovocné šťávy
 • Sklenice vody

Vidíme tedy, jak lze dodržovat plán tekuté stravy, který tělu prospěje několika způsoby. Je důležité formulovat vlastní dietní plán v závislosti na tom, jak tělo reaguje na různé změny, kterým je vystaveno.

Zde je 5 nejlepších receptů na tekutá jídla pro vaši rychlou orientaci:

1. Zeleninová polévka:

Pokud máte rádi zeleninu, vezměte si tento recept

 1. Jedna mrkev, jedno rajče, čtvrtina tykve, jedna cibule, jedno zelené chilli
 2. Nakrájejte mrkev, rajče, tykev, cibuli a zelené chilli a vařte pod tlakem s vodou přidanou na úroveň, do které se ponoří veškerá zelenina.
 3. Nyní rozmačkejte zeleninovou směs a trochu vody.
 4. Zalijte vodou a přidejte špetku čerstvě mletého pepřového prášku a špetku kamenné soli a podávejte horké!

2. Rajčatová polévka:

Rajčata jsou v mnoha receptech nejpoužívanější zeleninou, protože obohacují chuť. A rajčatová polévka je jednou z nejprodávanějších polévek v každé restauraci, kde se prodávají předkrmy!

 1. Vezměte 3 rajčata, uvařte je a rozmixujte nebo si vezměte 2 lžíce rajčatového protlaku.
 2. Pokud chcete, přidejte do něj trochu štíhlého sýra.
 3. Pokud zhoustne, přidejte trochu vody.
 4. Ozdobte trochou pepřového prášku, čerstvě nasekaného koriandru a podávejte horké!

To je ze všech nejjednodušší!

3. Javorový sirup:

 1. 2 lžíce javorového sirupu, nejlépe bio
 2. 2 lžíce citronové šťávy
 3. Trocha pepřového prášku

Smíchejte všechny tři přísady s 300 ml vody. Dobře promíchejte a napijte!

4. dietní plán celebrit:

 1. 5 kapek oleje z pšeničných klíčků
 2. 5 kapek lněného oleje
 3. čistý jogurt jeden šálek
 4. odstředěné sójové mléko jeden šálek
 5. pomerančový džus a brusinkový džus jeden šálek

Všechny ingredience dejte do mísy a dobře promíchejte. Toto je nejhledanější dietní plán hubnutí celebrit.

5. Polévka ze zeleninové pěny:

 1. Jedno rajče
 2. Jedna mrkev
 3. půl šálku nakrájeného zelí
 4. půl hrnku brokolice
 5. pár kapek citronové šťávy a nějaké koření.

Nakrájejte veškerou zeleninu a nechte ji vařit. Během varu přidejte koření dle svého výběru jako bobkový list, hřebíček, pepř atd. A obarvěte vodu. Nyní podávejte horké a ozdobte kapkou citronu a trochou posypaného koriandru.

Je to vynikající, ale výživné!

Nyní znáte výhody plánu tekuté diety a také možné vedlejší účinky, které může mít při cvičení s několika kombinacemi tekutin. Je důležité formulovat vlastní dietní plán v závislosti na tom, jak tělo reaguje na různé změny, kterým je vystaveno.

V tomto článku získáte graf s tekutou dietou a některé funkce týkající se zdravé tekuté stravy. Tekutá dieta na hubnutí je v dnešní době jedním z nejběžnějších slov v ústech lidí zabývajících se fyzikou. Nelze jednoduše nahradit kalorický deficit, který mohl být způsoben takovými dietami, což dokazuje, že tato dieta není pro nás také tak zdravá.