Strava

Dietní schéma, jak zhubnout

Hubnutí má hodně do činění s tím, jak jíme. Vedení zdravé výživy a udržování pravidelného jídelního plánu je to, co nás může dostat k naší cílové hmotnosti rychleji.

Saláty jsou pravděpodobně nejlepší způsoby, jak zvládnout váhu při zachování správné úrovně výživy. Ale pak to nejsou vždy fádní a nevkusné kousky, které neustále odfrkáváme jako přežvýkavci. Může to být zajímavé a zábavné podle toho, co se nám líbí.

Dietní schéma, jak zhubnout

Je důležité vědět, co do vašeho salátu patří, abyste mohli mít pod kontrolou správné množství nutričních výhod. Nejdůležitějšími přísadami jsou naše zelené a žluté a červené. Čím barevnější a přirozenější jídlo je, tím lepší jsou šance na sytější a zdravější jídlo. Obvaz udržujte nízký a pokud možno bez oleje, aby mohla nejlepší přírodní koření vzkvétat, aniž by byla podmaňována tuky.

Zde je několik jednoduchých receptů, které využijí to nejlepší ze živin, které nám příroda může nabídnout.

Salát z mrkve a rozinek:

Dietní schéma, jak zhubnout - salát z mrkve a rozinek

Mrkev přispívá vitamínem A, beta karotenem, antioxidanty, stopami vitaminu C a je extrémně bohatá na vlákninu, takže 100 gramů může do jídla přidat pouze 41 kalorií. Vlašský ořech obsahuje esenciální tuky, které naše tělo vyžaduje, a vitamín E. Rozinky mají antioxidační vlastnosti a působí jako přírodní sladidlo. Spolu s mrholením olivového oleje mohou připravit luxusní křupavé jídlo.

Červený sladký a kyselý salát:

Červený sladký a kyselý salát

Je známo, že vodní melouny zabraňují tvorbě špatného LDL cholesterolu, a proto jsou ideální pro ty, kteří mají v anamnéze srdeční onemocnění. Je to také asi 85% vody, takže jídlo téměř nepřidává žádné kalorie. Rajčata jsou bohatá na vitamín A, C a K spolu s vápníkem. To zvyšuje naši imunitu a pomáhá omezit ochabnutí. Dalším živinami bohatým a extrémně zdravým doplňkem jsou lněná semínka. Jednoduše je opražte spolu s bílým sezamem, abyste do salátu přidali křupavé a esenciální omega mastné kyseliny. Smíchejte s chat masala a citronem, abyste získali vydatné a syté jídlo.

Detoxikační nápoj za pohybu:

Dietní schéma, jak zhubnout - detoxikační nápoj

Odplavování toxinů je nedílnou součástí každé diety. Takže zatímco během diety říkáme ne všem provzdušněným a kofeinovaným nápojům, musíme vymyslet detoxikační punč, který si můžeme nosit s sebou a pít, kdykoli mezi prací na přestávku na kávu toužíme po obvyklém sladkém nápoji. Hlavními složkami tohoto nápoje jsou meloun, okurka, citron, lístky máty a voda. Smíchejte všechny přísady podle chuti ve sklenici se 2 litry vody přes noc. Druhý den ráno upravte podle svého vkusu.

Meloun pomáhá obsahovat organickou sloučeninu citrulin, což je aminokyselina, která pomáhá odstraňovat stopy vedlejších produktů amoniaku z našeho těla, čímž je játra a ledviny zdravější a podporuje metabolismus. Obsah citrónu a citrusů pomůže vyčistit trávicí cesty a zabránit kyselým refluxům. Máta zlepšuje tok žluči a uvolňuje svaly žaludku. To má za následek lepší trávení a opět zlepšuje metabolismus. Účinný metabolismus zajistí, že je větší šance na ztrátu tuku a jeho spláchnutí vlákninou a vodou.

Berry Yogurt Delight:

Dietní schéma, jak zhubnout - potěšení z bobulí z jogurtu

Dezerty mohou být také součástí pravidelných diet a speciálně diet na hubnutí. Vezměte si pokorný kyselý tvaroh a přidejte k němu vydatnou směs sladkých jahod, ostružin, malin a některých mandlových vloček. Sladký a kyselý tvaroh je dokonalým zakončením každého dietního jídla. Je přirozeně sladký a jemný. Má alternativy pro mléko a mléčný výrobek je přípustný i pro ty, kteří netolerují laktózu.

Doufejme, že to pomůže efektivně snížit tuky, zatímco zůstaneme plní a šťastní.