Strava

Dieta pro diabetes – správná dieta vám může pomoci

měřič glykémie jablečná hruška výživa pro diabetes měřicí páska

Cukrovka je nejrychleji rostoucí a šířící se nemoc na světě. Asi 347 milionů lidí na celém světě má cukrovku. Existují dva typy diabetu – diabetes typu 1 (závislý na inzulínu) a diabetes typu 2 (bez inzulínu, který ale může časem přejít do diabetu 1. typu).

Dieta při cukrovce – příčina onemocnění

cukrovka nemoc vyléčit vzorek krve hladina cukru v krvi

Dieta při cukrovce – Základní příčinou diabetu jsou problémy se slinivkou břišní, která plní dvě důležité funkce. První je uvolňování trávicích enzymů. Druhým úkolem pankreatu je vylučovat inzulín z beta buněk, které se podílejí na transportu glukózy do každé buňky v těle..

Pokud jsou funkce buněk pankreatu oslabeny, ovlivňuje to obě základní funkce slinivky břišní. Pokud však situace přetrvává, hyperaktivní slinivka se stává neaktivní. Žláza tedy začne produkovat méně inzulinu.

Oficiální diabetes je považován za autoimunitní problém, při kterém lymfocyty útočí na beta buňky a ničí je. Podle současných znalostí hlavní příčina cukrovky spočívá v nárůstu tuku ve stravě. V důsledku toho beta buňky nespolupracují s glukózou, která není schopna dosáhnout buněk organismu. Reagují tím, že dávají signál, že jsou hladoví, vylučují více inzulinu, který s sebou nosí, a tím vzniká začarovaný kruh, ve kterém je hladina cukru v krvi vysoká a v důsledku toho mají lidé cukrovku. Tuk a kyselé potraviny jsou proto hlavní příčinou cukrovky.

Dieta pro diabetes k detoxikaci těla

zdravá výživa pro diabetes zelenina ovoce kiwi petržel

Existuje rozumné řešení a spočívá v procesu detoxikace a regenerace endokrinního systému – zejména slinivky břišní. S pomocí léčebné metody se z nevyléčitelného diabetu může stát vyléčitelné onemocnění. Na rozdíl od konvenční medicíny mnohaleté zkušenosti a praxe ukazují, že ovoce jako dietu při cukrovce by se nemělo v období hojení omezovat. Nejlepších výsledků je dosaženo odstraněním těžkých bílkovin, jako je maso, mléčné výrobky, vejce, ryby, tuky a komplexní uhlohydráty, jako je chléb a těstoviny, rafinovaná jídla a také více ovoce a zeleniny.

Dieta pro diabetes – vyhněte se těžkým jídlům

ovoce ovoce dieta diabetes výživa ne rychlé občerstvení

Pokud máte cukrovku, doporučujeme změnit dietu a začít s dietou. Na začátku by se nemělo konzumovat příliš sladké ovoce. Během této doby je regulována hladina cukru v krvi. Zhruba týden po startovním režimu můžete jíst i sladké ovoce. Při čištění krevní plazmy začíná obnova endokrinního systému a slinivky břišní. Používání tablet nebo injekcí se postupně snižuje v závislosti na typu diabetu.

Dieta při cukrovce s ovocem

ovocný salát cukrovka ostružiny jahody máta mango

Následující potraviny se doporučují pro počáteční období úpravy stravy pro diabetes:

Ovoce pro výživu při cukrovce – jablka, borůvky, ostružiny (10 denně), brusinky, maliny, jahody, meloun, meloun, červený grapefruit, mango, pomeranče, hrušky, kiwi, švestky.

Dieta pro cukrovku prostřednictvím zeleniny

cukrovka zelenina výživa zdravá hlava salátu květák lilek cuketa

Dieta pro cukrovku se zeleninou – rajčata, mrkev, brokolice, chřest, špenát, salát, okurka, zelené fazolky, červená cibule, brokolice, květák.

Koření pro dietu při cukrovce

výživa pro diabetes koření dieta zdraví

Ve stravě s kořením a bylinkami pro diabetes jsou povoleny bazalka, koriandr, oregano, máta a skořice.

Dieta při cukrovce – klíčky a sazenice

klíčky výživa pro diabetes zdravá léčivá složka

Sazenice jsou již známé svými pozitivními vlastnostmi a účinky. Z tohoto důvodu jsou také důležité pro dietu při cukrovce (6–7 denně). Vhodné jsou čínské fazole, rukola, kostival, brokolice, kedlubny.

Dieta pro diabetes – Po počáteční fázi jsou povoleny některé živočišné produkty

zeleninová mísa diabetes rajčata paprika okurka vejce šunka

Pro další fázi diabetické diety by vaše denní nabídka měla obsahovat 70% ovoce a zeleniny a zbytek by měla být semena a ořechy. Existují také zrna bez lepku, jako je quinoa, amarant, pohanka, proso a zřídka hnědá rýže a kukuřice. Ale může být zahrnuto také minimální množství luštěnin, jako je cizrna, fazole, čočka.

Recept na dietu při cukrovce se skořicí

dieta pro diabetes skořice recept lék na skořicové tyčinky

Přidejte 3 čajové lžičky skořicového prášku do 300 až 400 ml vroucí vody a vařte 20 minut na mírném plameni. Nechte louhovat, prosejte a pijte 3krát denně.

Dietní recept na cukrovku s pískavicí

Výživová přísada do pískavice pro recept na cukrovku

4 čajové lžičky semen pískavice se zalijí 250 ml vlažné vody a nechají se 24 hodin. Druhý den to rozmixujete v mixéru a propasírujete. Směs vypijte 3krát denně.

výživa pro diabetes salát ovoce jahody hrozny mandarinka

minulá dieta pro diabetes paprika celer mrkev květák

jíst salát diabetes diabetes dieta jahody borůvky

banány meloun ovoce cukrovka hruška pomeranč ananas

zeleninová výživa pro diabetes paprika žlutý červený rajčatový salát

jídlo diabetes zdravý cherry rajče sýr paprika

ovoce banán jablko žádné cukroví dieta diabetes