Strava

Co bychom měli jíst před a po cvičení – výživa pro špičkovou postavu

sportovní dietní jídla špičková postava příroda svoboda cítit se dobře

Pokud pravidelně sportujete a jste do sportovních aktivit nadšení, naše tipy by vám měly pomoci „co před a po Jezte sport“Poskytněte svému tělu správnou výživu, abyste se mohli rychle dostat do špičkové formy.”.

Nikdy nebo jen zřídka jíme před a po cvičení, protože nejsme dobře informovaní

Müsli jogurt mezi lehce lžícemi mandlí bobule zdravé vytrvalosti

Plný žaludek vám může způsobit nevolnost a únavu. Hlad by ve vás vyvolal pocit vyčerpání a bezmoci.

Přesně z těchto důvodů byste si měli dopřát lehčí snídani – jogurt, čerstvé ovoce nebo hrst ořechů a své tělo jste řádně připravili na intenzivní stres. Pokud cvičíte déle než 30 minut, pak pečlivě zvažte, co děláte před a po Jezte sport, protože hned po cvičení se vaše tělo musí starat především o uhlohydráty, aby obnovilo své zásoby glykogenu. Čerstvé nebo sušené ovoce v kombinaci se sklenicí mléka je zde považováno za kompletní potravinu.

vysoce kvalitní potravinové bílkoviny vejce zvyšují zdroj energie

Ti, kteří jsou aktivní ve sportu, potřebují více bílkovin ve srovnání s lidmi, kteří sportují jen zřídka. Pro každého se však doporučuje 1,5 – 1,8 gramu bílkovin na kilogram tělesné hmotnosti. Je třeba se vyvarovat doplňkových potravin, přírodní potraviny jsou mnohem zdravější.

Voda a vitamíny – Důležitá součást jídla před a po cvičebním plánu

ovoce citron pomeranč limetka kiwi vitaminC neutrální pozadí

Co dělat před a po Jezte sport nutnost nevyloučit pitnou vodu. Pokud při cvičení nepijete vodu, tělo začne být dehydrované. To snižuje schopnost vytrvalosti. Zkuste si během cvičení občas dát doušek vody. Lidský organismus potřebuje v průměru 2 – 2,5 litru vody denně. Takzvané sportovní nápoje získávají stále větší oblibu a jsou vhodné zejména pro sportovce. Obsahují vodu, cukr a minerály a zabraňují dehydrataci. V každém případě, pokud si kupujete takové nápoje, měli byste se ujistit, že neobsahují více než 10 g sacharidů na 100 ml tekutiny. To by také vedlo k dehydrataci.

Intenzivní fyzická aktivita zvyšuje riziko nachlazení a chřipky, a proto odborníci na výživu doporučují další příjem vitaminu C a vitamínu E prostřednictvím funkčních potravin – pomeranče, citrony, kiwi, ořechy, rostlinné oleje, semena. V denní nabídce by měly být použity také beta -karotenové a selenové produkty.

Správné a zdravé stravovací návyky před a po tréninku slibují nádherný pocit pohody a mnohem lepší charisma!

K dispozici je mnoho druhů zdravé výživy

energetický plán jahodový meloun meloun banán broskev třešeň vilefalt velké množství

Beta karoten pomáhá obnovit sílu po cvičení

před cvičením jíst beta karoten lahodný a zdravý vyhnout se chřipce

Díky lehké snídani bude trénink úspěšný a příjemný

ovoce a jogurt nízkotučné maliny lahodná správná výživa