Strava

7denní detoxikační dietní plán a výhody

Víte o detoxikační dietě 7 dní? Detoxikace může zajistit nejen jiskru vašich očí a zářivost vaší pokožky, ale také může zvýšit energetickou hladinu, obnovit trávení a také pomoci změnit pár přebytečných kil. Zahájení detoxikační diety může být velmi elektrizující. Ve svém těle se zbavíte škodlivin a jako bonus navíc získáte znalosti o hubnutí. Dnes tedy v tomto článku diskutujeme o detoxikační dietě 7 dní.

7denní detoxikační dietní plán a výhody

Detoxikace je skvělý způsob, jak odstranit toxiny z těla. Když se očistíte, bráníte své tělo vedle chronických onemocnění a také zlepšujete své cíle při hubnutí. Zatímco to může vypadat jako módní dieta, která znamená žádná zrna, žádné mléko, žádný alkohol a žádný cukr. Cílem každého detoxikačního plánu je sundat zátěž orgánů, které čistí tělo, játra, střeva a ledviny, a zároveň podporovat a civilizovat jejich výkonnost.

Výhody Detoxikační diety 7 dní:

  • Podpora při hubnutí.
  • Ovládejte fungování svého těla zvládáním krevního tlaku a hladiny cukru.
  • Posilte svou důvěru v přijetí zdravého životního stylu.
  • Inspirujte zdravou změnu ve svém stravovacím chování.

Detoxikační dieta na 7 dní:

Nyní se podívejte na 7denní detoxikační dietní plán, který jsme zmínili níže, a jsou následující;

1) Den 1: 600 kalorií:

Začněte s ovocem. Obsahujte ve své stravě různé druhy ovoce s vynecháním banánu. Vitamíny, minerály a antioxidanty v ovoci hrají hlavní roli při detoxikaci. Mají nízký obsah kalorií a tuku. Ovoce je také bohatým způsobem, jak zařídit tělo na nadcházející dny detoxikačního plánu. K snídani a obědu vypijte jednu sklenici zeleninové šťávy bez soli a neslazeného ovoce.

2) Den 2: 1200 kalorií:

Druhý den je pro zeleninu. Můžete si vzít veškerou zeleninu, ale dejte ji syrovou, dušenou, dušenou nebo trochu restovanou. Zajistěte si k snídani vařené brambory, které vašemu tělu nabídnou dostatek požadované energie. Zdržte se však této zeleniny v kteroukoli jinou denní dobu. Aby vaše zelenina byla chutnější, přidejte do ní hodně bylinek, cibule a česneku. Zelenina nabízí vašemu tělu životně důležité živiny, sacharidy a vlákninu.

3) Den 3: 1100 kalorií:

Vyžadují kombinaci ovoce a zeleniny. Ale banány nebo brambory jsou celkem ne-ne. To prospěje vašemu tělu, aby získalo celou přirozenou výživu. Začněte tento den trochou ovoce a do zbytku si dejte lehké saláty a restovanou zeleninu. Připravte si salát smícháním čerstvé máty, rajčat, žluté, baby špenátu, fazolových klíčků, řeřichy, zalité čekanky, červené papriky, jarní cibulky, citronové šťávy s trochou olivového oleje.

4) Den 4: 800 kalorií:

Pokud milujete banány, budete milovat tento den. Dnes můžete potřebovat jen banány a mléko. Musíte konzumovat nejméně 8 malých banánů se 3 sklenicemi tónovaného mléka. Doporučuje se mísa rostlinné polévky, aby se váš žaludek cítil plný. Tento den vám prospěje, když si do těla doplníte životně důležité sacharidy, vlákninu, draslík a vápník.

5) Den 5: 1100 kalorií:

Zajistěte šálek rýže s lehkým kari. Rýži může nahradit Idlis nebo chapattis minus olej nebo ghí. Pátý den můžete také konzumovat až 6 čerstvých rajčat. Přidejte do jídelníčku bílkoviny a nevegetariáni si v dnešní době mohou do jídla dát také trochu masa nebo ryb.

6) Den 6: 1300 kalorií:

Šestý den je zpět k zelenině. Tentokrát věnujte pozornost salátům. Dnes můžete na talíř přidat také několik nevegetariánských jídel, ale spojit je se spoustou zeleniny. Měli byste pozorovat určité hubnutí a nárůst energie.

7) Den 7: 1200 kalorií:

Tento den můžete zůstat na zeleninové dietě s přítomností misky ovoce s nízkým obsahem cukru a misky hnědé nebo dušené rýže. Tento den je velmi zásadní, protože vás pomalu vyvede z detoxikační diety a přivede vás zpět k normální stravě.

Doufám, že se vám tento článek bude líbit a pomůže vám!