Sportovní

Sport a temperament: jaký typ sportu jste?

Funkční trénink bez vybavení skupina sport fitness

Každý má svůj temperament. V souladu s tím si vybíráme přátele, práci, auto a domácí mazlíčky atd. Osobnost také určuje, kterému sportu to vyhovuje. Pomocí teorie temperamentu tedy můžete zjistit, jaký typ kondičního tréninku je pro vás nejlepší. Nesprávný výběr vede v nejlepším případě k malým nebo žádným výsledkům a v horším případě ke úplné ztrátě zájmu o sport. Zkušení trenéři věří, že na světě nejsou lidé, kteří by neměli rádi sport, ale že jen dělají špatný sport.

Vyberte si, ke kterému ze čtyř typů temperamentu patříte

Nejprve to musíte zjistit, ke kterému ze čtyř typů temperamentu patříte: Flegmatik, cholerik, sangvinik, melancholik. Každý typ má své vlastní vlastnosti, např. Chování, rychlost reakce a fyzické schopnosti. To, co je pro melancholika ideální, samozřejmě nesvědčí cholerikovi a naopak. Vybraný sport by proto neměl odpovídat pouze vašim vlastním přáním (hubnutí, budování svalů, spalování tuků), ale také charakteristikám vaší postavy.

vybrat ten správný sport sangvinik aktivní skupinový tanec

Optimistický milujete cvičení a sportovní aktivity a jste schopni trénovat déle a efektivněji. Nejlepší kapitáni týmů jsou ve skutečnosti sangviničtí, protože ukazují vytrvalost, velký potenciál a sebeovládání. Existuje široká škála aktivních sportů: fotbal, horolezectví, lyžování, rafting atd. Pro sangviniky není sport jen cvičení, ale také společenská událost. Zejména skupinové kurzy, jako je aerobik, capoeira, bodypump ©, taneční cvičení jako Zumba © nebo indoor cycling, vyhovují teplému temperamentu sangviniků. Moderní program fitness kurzů je v dnešní době velmi pestrý. Například ten, který vyniká velký výběr školení v lázních Meridian. V nabídce je přes 70 kurzů, které jsou rozděleny do různých kategorií: Pohyb & Energie, síla & Energie, síla & Ticho ticho & Relaxace, tanec & Choreografie. Každý si tak může najít správný kurz pro své potřeby.

Sportovec temperamentu cholerické rychlosti na horském kole

Cholerik jsou rychlí, impulzivní, dokážou s vášní překonat velké výzvy, ale často vykazují rychlé změny nálady a násilné emocionální výbuchy. Sport, který vyžaduje rychlost nebo rychlou a tvrdou hru, jako je atletika, plachtění, windsurfing, plavání, aerobik, skateboarding, turistika, střelba, gymnastika a týmové sporty, je pro lidi s cholerií ideální. Extrémní sporty jsou pro ně také dobré, jako je snowboarding, jízda na horském kole, surfování a motocyklové závody. Dobrá bojová umění může pomoci rozvíjet sebeovládání a vůli. V tělocvičně potřebují choleričtí lidé jasný harmonogram a rady fitness trenéra, který udává tempo.

Jaký typ sportu jste podle temperamentové teorie jógové melancholie

Melancholie jsou velmi citliví, snadno zranitelní, mají pomalé reakce, rychle se unaví a jsou často uzavření a nejistí. Melancholičtí lidé milují ticho a samotu. Měli byste se vyhýbat týmovým sportům, jako je fotbal, volejbal, hokej a cokoli dalšího, co vyžaduje rychlé reakce a aktivní interakci s neznámými lidmi. Jogging, plavání, jóga, kalanetika, pilates, čchi -kung – to je ideální pro melancholické.

Silový trénink v tělocvičně typu sport flegmatik

Tichý a vytrvalý, Flegmatický může dlouhodobě dosahovat úžasných výsledků díky stálému zatížení. Nespěchejte, důsledně sledujte stanovený cíl a mějte dobrou sebekontrolu. Plavání, aqua aerobik, běh, jízda na kole – všechny nesoutěžní sporty jsou pro flegmatiky jako stvořené. S opakujícími se pohyby se také cítí naprosto pohodlně. Silový trénink v tělocvičně, cvičení založená na Bodyflexu, Qi Gongu, všechny druhy jógy, pilates, kalanetiky se hodí k záměrnému, línému flegmatikovi.

Zjistěte, který ze 4 temperamentů jste podle Hippokrata, a najdete pro sebe ten správný sport. Díky cvičení můžete nejen zůstat déle fit, ale také žít šťastně a zdravě!

pět lidí s různými typy temperamentu si vhodně vybralo sport