Sportovní

Naučte se tančit a získejte více než jen smysl pro takt

Naučte se tančit -tance-boty-žena-gentleman-outfit-pár

Mnoho lidí má tradiční hudbu, v jejímž rytmu rádi pohybují svými těly. A to neznamená rytmické pohyby, které často připomínají primitivní tanec na sopce, ale ladné lidové tance, které se staly charakteristickým symbolem celého národa, jako bolero pro Španěly, flamenco pro Andalusky, sirtaki pro Řeky, salsa pro Kubánce a Portoričany, Tango pro Argentince atd. Mezitím se některé druhy tance staly po celém světě tak populární, že se s turnaji cvičí více než sport. Naučit se tancovat má v zásadě mnoho výhod – rozvoj tělesné kultury, budování sociálních vztahů a skvělá zábava, velká i malá.

Naučte se tančit a zlepšujte pozornost, reakci a životní styl

Naučte se tančit-taneční boty-tanec-škola-tanec-krátká návštěva-volný čas

Sportovní aktivity, jako je běh, jízda na kole nebo silový trénink, mají nepochybně pozitivní vliv na srdce a krevní oběh a podporují vytrvalost a flexibilitu. Tanec je spojuje a přináší intelektuální úroveň prostřednictvím hudební interakce. Hodina týdně stačí k udržení kondice mysli a těla Výzkumníci RUB (Ruhr University Bochum) ve studii pevný. Neurologové vyvinuli taneční program zejména pro seniory ve věku 60 až 94 let. Po šesti měsících, kdy se učili tančit jen jednu hodinu týdně, byli nejen fyzicky zdatnější než dříve, ale také si výrazně zlepšili bdělost a kognitivní schopnosti.

Naučte se tančit pro malé i velkéNaučte se tancovat-senioři-taneční turnaj-latinskoamerický-kostým

Rozmanitost pohybů až po nejrozmanitější hudbu nabízí příležitost prožít taneční výraz. Tance se liší rychlostí, dynamikou a rychlostí, takže si každý může vybrat podle svých impulsů a individuálních charakteristik. Trénuje a posiluje se koordinace, flexibilita a kvalita pohybu a podporuje se také sociální povědomí. Tanec nezná hranic a mohou z něj těžit děti i dospělí všech věkových kategorií.

Naučte se tančit s jakými botami

Naučte se tančit -tance-boty-ženy-boty-černé-popruhy-otevřené

K tomu, abyste se naučili tančit, nepotřebujete skvělé vybavení jako jiné volnočasové a sportovní aktivity. Dobrý vzhled, ladné držení těla a elegance jsou na tanečním parketu vyžadovány. Proto se musíte cítit pohodlně a vyzařovat stejně. Na začátku, když se učíte tančit, stačí pár pohodlných bot, jako jsou tenisky nebo boty na lehkém podpatku. Investice do dobré boty pro klasický tanec vstoupit do. Vždy je vhodné volit místo otevřených lodiček boty s pásky nebo tkaničkami, ze kterých můžete rychle vyklouznout. A pozor, tančit na nich může jen ten, kdo umí chodit na botách.

Naučte se tancovat styly a tančit

dance-learn-dance-shoes-tango-pair-dance

V různých kulturách se vyvinulo mnoho různých lidových tanců a rozhodující je počet lidí, kteří spolu tančí. U skupinových a párových tanců je obzvláště obtížná vzájemná koordinace a harmonie v oblasti tance. Od a Výzkum inteligence z Albert Einstein College of Medicine v New Yorku je známo, že žádná jiná fyzická aktivita nemá tak pozitivní vliv na duševní výkonnost jako pravidelný tanec. Každý, kdo tančí s partnerem, musí na jejich pohyby umně reagovat a zároveň synchronizovat své vlastní s rytmem. Aby toho bylo dosaženo, jsou podporovány četné kognitivní procesy a především jsou všechna rozhodnutí přijímána nevědomě. Vedení, jako vedení, zvyšuje počet rozhodnutí, která musí být učiněna v tanečních párech. Proto vás tanec také činí chytřejšími.

Tanec dokáže mnohem víc, než jen vypadat hezky

dance-learn-dance-shoes-traditional-folk-dance-latinskoamerické

Nejoblíbenější a pravděpodobně nejatraktivnější párové tance, které lze získat v taneční třídě, jsou latinskoamerické, které pocházejí z Kuby, Portorika, Argentiny a Španělska. Ve velkých městech Němci raději tančí salsu, tango, merengue a mambo. Párové tance ve volném stylu mají největší vliv na inteligenci – Samba, Rumba, Cha -Cha, Jive a Paso Doble. V závislosti na tom se v choreografii znovu a znovu získávají nové pohyby, jako je obrat nebo výpad, a vše by mělo být zdokonaleno ve zlomcích sekundy. I přes pečlivé plánování tance a nespočet cvičení před představením by mělo působit spontánně a ne odvíjet se.

Každý se může naučit tančit a existuje něco jako dvě levé nohy

Naučte se tancovat-každý-může-tancovat-škola-fyzická kultura

Bez ohledu na věk se do tanečního může přihlásit kdokoli. Tanec znamená víc než jen pohyb do rytmu hudby. Osvobozuje, inspiruje, trénuje a trénuje, spojuje tělo, mysl a rytmus v jednom. Stejně jako ostatní umění je tanec způsobem, jak vyjádřit pocity a předat je. Naučit se tančit nemusí nutně znamenat vystoupení před velkým publikem, a proto se musíte soustředit na zábavu z pohybu.

* Zdroje obrázků: CC0 Public Domain