Sarees

Nejlepší a trendy Patola Sarees, které každá žena potřebuje vlastnit!

Patola, jedna z nejpropracovanějších sárí, má své kouzlo. Patola sarees jsou známí krásnou prací na vláknech. Sarees vznikly a jsou vyráběny v Patan, Gujarat výhradně několika rodinami, a proto jsou také nákladné. Jejich geometrický design a zářivé, tradiční barvy jsou velmi populární, takže se stanete centrem přitažlivosti na jakékoli párty. Tradičně vytvořená kastou hinduistického Salvi a obchodována muslimskou komunitou Vohra do jihovýchodní Asie. Tyto drahé a vysoce postavené satoře Patola nosili Vohra, Jains a hinduisté (obchodníci Brahmins a Bhatia) na svatby a jiné příznivé příležitosti. Sarees se staly symbolem postavení a jsou součástí svatebních brokátových šatů a od té doby jsou považovány za nejlepší svatební oblečení z čistého hedvábí. Pojďme se tedy o těchto sareách dozvědět více a prozkoumat také některé z nejnovějších návrhů!

Význam Patola Sarees:

Pokud by se dalo ve vazbách mluvit o legendě, jejím pravým ztělesněním by byly hedvábí Patola. Původní Patola sarees byly a stále jsou kdysi výhradním dědictvím královské rodiny a aristokracie, nošené výhradně při zvláštních příležitostech, jako jsou védské rituály a manželství. V několika komunitách jsou Patola sarees považovány za posvátné. Tyto ručně tkané zázraky jsou výsledkem měsíců a let únavné práce a každý kus je sám o sobě jedinečný, protože jej nelze nikdy reprodukovat. Jeho obrovskou hodnotu lze přičíst nejen jeho složitosti, ale také velké zručnosti a vytrvalosti, které jsou k jeho výrobě zapotřebí..

Vlastnosti Patola Sarees:

Zde jsou některé charakteristické rysy Patola saris:

 • „Double Ikat“ Patan na Patola-saree znamená, stejný design na obou stranách, nošení na obou stranách a dokonce ani tkadlec nedokáže identifikovat přední ani zadní stranu.
 • Cena jedné autentické sárinky Patan Patola se může pohybovat od 1 lak do několika lakhů. V rozmezí několika tisíc jsou však k dispozici i další sárky Patola.
 • Tyto sarey mají barvy asi 300 let. Žádná jiná indická saree nedokáže udržet své barvy tak dlouho.
 • Ty jsou velmi oblíbené pro své zářivé barvy a geometrické motivy.
 • V procesu barvení používají Patola sarees přírodní barvy, jako je catechu, cochineal, indigo, kurkuma, Ratna Jyoti, Katha, kesudo, granátové jablko, henna, měsíček atd..

Tkanina použitá pro Patola Sarees:

Patola znamená „královna hedvábí“. Hedvábí, barva & Jari se používá k výrobě Patola. Tyto sarey jsou utkány z „hedvábí Patola“. Hrstka mistrů tkalců ze Suratu a Patana stále dělá z hedvábí Patola nejlépe známý pro svou práci zari. Po celém světě jsou známí svými velmi jemnými vzory. Tyto saree jsou ručně vyráběné saree a tkaní se provádí na jednoduchých tradičních ručních stavech. Každá tkanina je tvořena řadou osnovních nití a jediné útkové nitě spojující osnovní nitě. Patola sarees mohou být také vyrobeny z bavlny, juty a sítě.

Které ženy ve tvaru těla jsou upřednostňovány?

Patola Sarees vypadá dobře u žen všech typů těla. Nejlépe však vyhovuje ženám s tělem ve tvaru jablka, smyslným a zakřiveným ženám.

Preferovaná věková skupina pro Patola Sarees:

Preferovaná věková skupina pro Patola Sarees

Každý má rád výbornou patolu saree od mladých po staré dámy. Tyto sarey se nyní stávají oblíbenými u mladší generace, která se chce vrátit ke svým kořenům a ocenit jejich umění a krásu s příchodem moderního designu a barev.

Nejnovější a krásná kolekce Patola Saree s obrázky:

Nejnovější a krásná kolekce Patola Saree

Podívejte se na tuto krásnou sbírku a obrázky patola sarees 2019 a rozhodněte se, které by ve vašem šatníku měly být:

1. Patola Silk Saree:

Patola Silk Saree

Patola hedvábné sarees jsou také známé jako Gujarati Patola Sarees nebo Patan Patola saree vzory jako Patola je dvojité Ikat tkané sari vyrobené v Patan, Gujarat, Indie, obvykle vyrobené z hedvábí. Tady v rezavě růžovém odstínu je klasická Patola saree. Je doplněn širokým okrajem zari a pallu střapci. Saree se nosí ve stylu Gujarati s halenkou s blůzou na krku, která zvýrazní krásné pallu. Ve vašem etnickém oblečení je tato saree nutností.

 • Saree Design: Jedná se o typickou tiskovou saree Patola s okrajem Zari
 • Použitá tkanina: Hedvábí
 • Preferované příležitosti: Sangeet

2. Patola Cotton Sari:

Patola Cotton Sari

Obrázek ukazuje vynikající vícebarevnou bavlněnou patolu se Zari Border Saree. Lehká a vzdušná bavlněná sárí Patola mají vícebarevné tělo. Tradiční designy se stříbrným okrajem, který vede k elegantnímu pallu, jsou všude. Dominantní barvou je černá a kaštanová. Jedná se o tištěnou saree se zlatým okrajem zari. Ostatní druhy Patola saris spíše než původní hedvábí vznikly, protože hedvábí je nákladné. Metoda barvení hedvábí a bavlny je také odlišná. Pro toto bavlněné sarees je použito ekologické reaktivní barvivo. Barvivo má vlastnosti stálosti bavlněné příze.

 • Saree Design: Vícebarevná bavlna Patola se Zari Border Saree
 • Použitá tkanina: Bavlna
 • Preferované příležitosti: Ležérní, večírek, festival

3. Patola Pattu Saree:

Patola Pattu Saree

Patola Pattu Saris jsou nejkrásnějším druhem Patola Sarees. Ten, který je na obrázku, je krásný a elegantní čistý Uppada Pattu Saree s hranicí Ikkat Patola & Halenka. Tento výrobek je ručně tkaný.

 • Saree Design: Ikkat Pattu Patola
 • Použitá tkanina: Uppada Silk
 • Preferované příležitosti: Pro všechny příležitosti

4. Juta Patola Sari:

Juta Patola Sari

Na obrázku je krásně nošená mořská zelená jutová saree s potiskem Patola a zlatým krajkovým lemováním. Jutové sarey přicházejí s krásnými plnými barvami, spolu s jednoduchými vlnovými vzory jsou ve svém vzhledu velmi jednoduché. Hranice sárí jutové Patoly jsou také velmi krátké a malé. Tyto druhy sareů mají přinejmenším velmi jednoduché designérské výtisky s větším důrazem na tělo saree a ne na okraje. Juta je primární vlákno používané v těchto sareech. Díky jejich faktoru pohodlí můžete tyto jutové Patola sarees pohodlně nosit denně nebo je nosit jako běžné oblečení.

 • Saree Design: Mořská zelená Jednoduchá designérská saree
 • Použitá tkanina: Juta
 • Preferované příležitosti: Každodenní běžné nošení

5. Net Patola Saree:

Čistá Patola Saree

Net Patola Sarees jsou vytvářeny z různých materiálů, jako je juta, nylon, zari atd. Tyto sarey mají různé tkané vzory, jako jsou květiny, taneční postavy, sloni, geometrický vzor, ​​ptáci atd. Patola net saree zde uvedená má kaštanově červenou barvu s designem ohraničeným rýžovým krémem. Jedná se o čistou bavlněnou banarasi saree. Chlubte se svou čistou saree jako model!

 • Saree Design: Banarasi Patola vazba
 • Použitá tkanina: Síť
 • Preferované příležitosti: Je vhodný pro všechny příležitosti.

6. Plain Patola Saree:

Prostá Patola Saree

Obrázek obsahuje hladký hedvábný Patola a pevnou krémovou barvu saree, což je slavnostní oblečení. Plain Patola sarees jsou bohaté na chrám ve stylu těžkého okraje. Živá krémová obyčejná patola saree je ručně tkaná a je o ladnosti a sofistikovanosti. Takové obyčejné sarey jsou k dispozici ve všech typech a typech, jako je obyčejný galaxie Patola sari, Plain Textured Ikat Designer Border Saree, barevně barvené patola sari s ručně tkanými květinovými motivy a bohatým okrajem zari a mnoho dalších.

 • Saree Design: prostý galaxie Patola saree
 • Použitá tkanina: Hedvábí
 • Preferované příležitosti: Svatební oblečení

7. Fancy Patola Sari:

Fancy Patola Sari

Pro každou událost nebo příležitost potřebují ženy fantastické sarey. Jedním z takových typů Patola sarees je Fancy Patola Sarees. Tato fantastická Saree zobrazená na obrázku má tmavě modré, světle modré a zlaté barvy s etnickým designem Patola všude. Pallu obsahuje těžkou zlatou práci a je bohatým pallu. Fancy patola saris přicházejí v různých provedeních, jako je Fancy half Saree, Traditional Fancy Saree, Fancy Rajkot Pure Silk Sari atd..

 • Saree Design: Zari Checked saree
 • Použitá tkanina: Patola z bavlněného hedvábí
 • Preferované příležitosti: Společenská setkání

8. Ikat Patola Saree:

Ikat Patola Saree

Tato ručně tkaná čistá hedvábí Patola Sarees se dodává výhradně v Master Ikat Weave. Tato saree byla vyrobena v klastru Pochampally v Telanganě. Před tkaním pro charakteristický vzor je příze v technice ikat svázána a barvena ve vypočtených poměrech. Vzory Patola jsou inspirovány vzory na Patanových sárkách Ikat zobrazujících papoušky, slony, taneční postavy a květiny. Jedná se o autentický ručně tkaný kousek. Je to jedna z nejúžasnějších sarees, které se nosí při jakékoli slavnostní příležitosti.

 • Saree Design: Ikat Patola Pochampally
 • Použitá tkanina: 100% čisté hedvábí
 • Preferované příležitosti: Ideální na oslavu nebo svatbu

9. Banarasi Patola Sari:

Banarasi Patola Sari

Získejte nový etnický vzhled nošením této indické satoe Patola. Banarasi Patola sari používá k tkaní sárí a dupattů složitou techniku ​​řezání Meenakari, zatímco metoda používaná v Gujarati Patola Saree je zcela odlišná. Jak je znázorněno na obrázcích Patola Saree, krásná hraniční růžová a modrá saree je dobře zpracována s vysokou kvalitou. Je to těžká hedvábná sari tkanina Banarasi Patola s pohodlným nošením efektní hedvábné blůzy. Tato sárí, elegantně tkaná vysoce kvalitními nitěmi od zkušených řemeslníků, je dokonalým doplňkem šatníku pro všechny příležitosti. Nyní předveďte svůj propracovaný vzhled na jakémkoli tradičním festivalu!

 • Saree Design: Tradiční saree s kontrastním pallu
 • Použitá tkanina: Těžké hedvábí Banarasi Patola
 • Preferované příležitosti: Slavnostní oblečení

Jak stylovat Patola Saree?

Pro příležitost je důležité správně saree upravit a mít na paměti počasí, abyste se cítili sebevědomě a vyrovnaně a nebojovali s potem ani extrémní zimou. Zde je pár tipů, jak si Patola saris dokonale upravit:

 • Vyberte si látku a barvu podle klimatu a stylu drapérie.
 • Vyberte si doplňky podle vašeho stylu saree, textury a barvy z trendových nových designů nebo tradičních šperků ze skříně vaší babičky.
 • Vždy je důležité nosit obuv, ve které se cítíte dobře, protože by to byl styl, který byste mohli nosit s elegancí.
 • Vyberte si pleť a styl líčení, které by nejen zlepšily, ale také definovaly váš vzhled.
 • Můžete si vybrat krásné updo pro vaši hřívu a nosit starožitné šperky, které nejen zvýrazní váš výstřih, ale definují celý váš vzhled.

Vhodná blůza s Patola Sarees:

Zde jsou naše výběry několika nápaditých halenek, které rozzáří váš vzhled pomocí patola saree:

 • Patola hedvábná halenka
 • Blůza se zavřeným výstřihem z juty
 • Kontrastní barevná blůza
 • Brokátová halenka s Dori
 • Zrcadlová práce / Fóliová zrcadlová pracovní blůza
 • Ručně vyšívané nitě
 • Designová hedvábná halenka
 • Patchwork designová blůza
 • Pracovní halenka Maggam
 • Vytištěná efektní halenka

Patan Patola sarees jsou nedílnou součástí indického šatníku. Patola hedvábné sárí jsou typickým ženským indickým souborem, který dodává ženě na kráse. Jsou tu už věky a nikdy nemohou opravdu vyjít z módy. Můžete si vybrat, zda tento všestranný outfit přijmete, nebo mu dodáte moderní nádech v jeho tradiční slávě. A teď, když víte, že jste rozmazleni nesčetnými vazbami a designy, ze kterých si můžete vybrat, popadněte své oblíbené patolské saree a předveďte svou uber-ženskou stránku.