Sarees

Gharchola Sarees – 10 nejlepších krásných designů pro tradiční vzhled

Gharchola saree je letitá saree z regionů Gujarat a Rajasthan. Začalo to v Khambatu, který je v Gudžarátu, kde se tyto sárí používaly výhradně na svatby. Jelikož byl Khambat přístavem, mnoho obchodníků odtud odešlo a přivezlo tkalce hedvábí. To přidalo na velikosti Gharchola saree. Protože tito tkalci byli dobří v umění umírání, vytvářeli syté barvy červené, které jsou nyní synonymem pro svatební oblečení.

Gharchola saree má rozlišovací vzor, ​​který je mřížkou. To slouží nevěstám ke vstupu do jejich nového domova. Slovo „Ghar“ znamená domov a „Chola“ oblečení, takže když vstoupí do nového domova, je to kostým nevěsty.

Význam Gharchola Sarees:

Gharchola saree je tradiční saree, která ukazuje nevěstě uvítací znamení, když vstoupí do domu ženicha. Nábožensky matka ženicha dává tento Gharchola nevěstě. Poté si ji přehodí přes hlavu, aby prokázala úctu a požehnání. Toto rouškování je také významné, protože ukazuje lásku tchyně a péči, kterou nyní bude věnovat své nové snaše. Gharchola je také používána jako součást svatebních rituálů, když je připoutána ke štolu ženicha.

Vlastnosti Gharchola Saree:

Gharchola sarees jsou svatební sarees z Gudžarátu a Rádžasthánu.

 • Nevěsta nosí Gharcholu jako dupattu, kterou si přehodí přes hlavu.
 • Jeden konec saree je v pase svázán v záhybu.
 • Druhý konec je položen na pravé boční rameno.
 • Tento konec sárí můžete také použít k přivázání ke štolu ženicha. Obvykle se to děje během rituálů svatby, kdy dvojice obchází svatý oheň.

Které látky se používají v Gharchola Sarees?

Tradiční sárí Gharchola je vyrobeno z bavlny Venkatagiri, což je bohatá bavlna z Andhra Pradesh. Tato bavlna má krásný pocit a svítí, takže je ideální pro svatby. Bavlna je skvělá pro prodyšnost a absorbuje všechny syté barvy, jako je červená, kaštanová atd. Gharchola sarees můžete mít také ve směsi hedvábí a bavlny, ale čisté hedvábí se nedoporučuje. Gaji hedvábí je jediný druh hedvábí, který odolává procesu barvení a složitá práce se provádí na saree.

Které ženy ve tvaru těla jsou upřednostňovány?

Jelikož je Gharchola pro nevěsty, nezáleží na tom, v jakém tvaru těla jste. Saree je ideální pro všechny druhy nevěst. Mohou být krátké, vysoké, štíhlé nebo těžké postavy. Saree vám nedovolí cítit se jinak. Ve svatební den budete vypadat úchvatně a krásně v nádherné sárí Gharchola. Nenechte se tedy znechutit žádným tvarem těla, který máte, protože v Gharchole budete v nejdůležitější den vypadat a cítit se jako královna.

Krásné návrhy Gharchola Sarees pro ženy s obrázky:

Zde jsou nejlepší modely Gharchola saris, které jsou právě trendy.

1. Návrhář Gharchola Saree:

Návrhář Gharchola Saree

Zde je krásná návrhářka Gharchola saree v oranžové a zelené. Vzor mřížky je slavný a zlatý zari, který je po celé saree, je perfektní. Zlaté zari na okraji saree je velmi tradiční. Tato saree je vyrobena z kvalitní bavlny. Bohaté barvy zelené a oranžové se hned objeví. Bandhani tisk je také přítomen na této saree.

 • Tkanina: Bavlna
 • Příležitosti k nošení: Svatby a dokonce i náboženské funkce
 • Vhodný tvar těla: Vhodné pro štíhlá těla

2. Bandhani Gharchola Saree:

Bandhani Gharchola Saree

Vyberte si tuto nádhernou saree v jasně červené barvě pro perfektní funkci. Tato bandhani Gharchola saree je to pravé, abyste v červené saree vypadali sexy. Zde si můžete vybrat rozsah barev a hlubokých odstínů, do kterých tato saree přichází. Design této saree je v podstatě vzorem bandhani check s funkcemi tie-dye. Takže červená a bílá kombinace spolu se zlatem vypadá velmi krásně.

 • Tkanina: Gaji Silk
 • Příležitosti k nošení: Festivaly a recepce
 • Vhodný tvar těla: Vhodné pro štíhlé postavy

3. Gharchola Silk Saree:

Gharchola Silk Saree

Zde je krásná sárí z hedvábí Gharchola vyrobená z tradičního gaji hedvábného materiálu. Tato čistá hedvábná tkanina je dokonalá pro práci Gharcholy na těle. Noste tento úžasný kousek pro svůj nejdůležitější den. Design této saree zahrnuje designovou ruční práci na palle a těle. Ohraničení a motivy nitě lemují saree, aby byla ohromující.

 • Tkanina: Gaji Silk
 • Příležitosti k nošení: Svatby, rituály a festivaly
 • Vhodný tvar těla: Vhodné pro štíhlé postavy

4. Gharchola Panetar Saree:

Gharchola Panetar Saree

Pokud jste nevěsta z regionu Gudžarát, pak by pro vás bylo nejlepším oblečením saré Gharchola panetar. Tato nádherná saree má jasné barvy červené a zelené. Díky tomu je perfektní svatební sárí Gharchola. Saree je vyrobena z čisté bavlněné tkaniny Gharchola. Zde je bílá s červenou a zelenou kombinací vyrobena tak, aby se proměnila v něco nádherného. Tradičně se nosí a přinese vám mnoho požehnání.

 • Tkanina: Bavlna Gharchola
 • Příležitosti k nošení: Svatby
 • Vhodný tvar těla: Vhodné pro štíhlé postavy

5. Bavlna Gharchola Saree:

Bavlna Gharchola Saree

Tato bavlněná sárí Gharchola je tím správným druhem saree pro nevěstu. Jasně červená barva saree přináší férovost nevěsty. Složitý proces umírání a bandhaniho práce, která se provádí v mřížce, je vynikající. Bavlněná sárí Gharchola má mřížkový vzor a v každé mřížce má vzor bandhani tie-dye. Zlatý okraj zari dodává této saree bohatý nádech.

 • Tkanina: Bavlna Gharchola
 • Příležitosti k nošení: Svatby a festivaly
 • Vhodný tvar těla: Vhodný pro všechny typy postavy

6. Gharchola Zari kontroluje Saree:

Gharchola Zari kontroluje Saree

Hlavní designový prvek sárí Gharchola zari v šekovém vzoru. Zde se zlaté zari dělají na čtverce a poté se v prostoru mezi nimi provádí složitý design. Gharchola saree má čistou práci zari. Tkanina použitá pro sárí Gharchola může být bavlněné nebo gaji hedvábí. Zde je zari spleteno do čtverců a mezi nimi je provedeno tie-dye. Tento zaškrtnutý vzor se většinou vyrábí po celé saree.

 • Tkanina: Bavlna a Gaji Silk
 • Příležitosti k nošení: Náboženské svátky
 • Vhodný tvar těla: Vhodné pro štíhlé postavy

7. Svatební Gharchola Saree:

Svatební Gharchola Saree

Toto je perfektní svatební oblečení pro nevěstu z regionu Gudžarát. Tato svatební Gharchola saree je zářivá barvami a vzory, které jsou symbolické. Kostým nevěsty ve svatební den je krásný a etnický. Svatební saree je vyrobena z čisté lesklé bavlny. Design má tradiční mřížkový vzor. Každá mřížka má nějaký design jako ptáci atd. Palla má více symbolických vzorů jako nevěsta na pallaki se slonem atd..

 • Tkanina: Bavlna
 • Příležitosti k nošení: Svatby
 • Vhodný tvar těla: Vhodné pro štíhlé postavy

8. Georgette Gharchola Saree:

Georgette Gharchola Saree

Nádherná georgette Gharchola saree, když ji nosí krásná žena, vypadá ještě úchvatněji. Tato čistá georgette saree má všechny vlastnosti jemného kusu dědictví. Budete se rádi chlubit touto saree na další funkci, které se zúčastníte. Tato saree je vyrobena z čisté georgette a složitý vzor zari mřížky je po všem. Saree má také hranici linií zari a končí Jhumkas. Jedná se o typickou rajasthanskou práci Gharchola saree.

 • Tkanina: Georgette
 • Příležitosti k nošení: Náboženské příležitosti a festivaly
 • Vhodný tvar těla: Vhodný pro všechny typy postavy

9. Růžová a oranžová Gharchola Saree:

Růžová a oranžová Gharchola Saree

Tato růžová a oranžová Gharchola saree je další klasikou, kterou budete rádi nosit při příležitostech. Barvy jsou jasné a krásné. Saree má slavnostní vzhled. Vyzkoušejte tuto nádhernou saree a určitě se vám bude líbit, jak v ní vypadáte. Gharchola saree má hladké tělo s širokým okrajem mřížkového vzoru. Růžová a oranžová barva je na těle barevně blokována, což jí dodává velmi moderní nádech.

 • Tkanina: Hedvábí a šifon
 • Příležitosti k nošení: Festivaly Speciální dny
 • Vhodný tvar těla: Vhodné pro štíhlé postavy

10. Saténové hedvábí Gharchola Saree:

Saténové hedvábí Gharchola Saree

Zde je čistá saténová saree Gharchola, která vypadá úžasně. Barvy této saree jsou odvážné a jasné. Budete se rádi předvádět v této úžasné ruční práci saree. Zde použitá tkanina je čistý saténový hedváb. To dává saree velmi měkký pocit. Práce zari odvedená na saree je v celé mřížce. Palla saree má hotovou práci zari.

 • Tkanina: Satén a hedvábí
 • Příležitosti k nošení: Festivaly a svatební hostiny
 • Vhodný tvar těla: Vhodný pro všechny typy postavy

Jaká halenka je vhodná pro Gharchola Saree?

Obrázek Gharchola sari vám vždy ukáže nádhernou barevnou halenku, která se nosí, aby zvýraznila saree. Tato halenka může být z bavlny nebo gaji hedvábí. Barva by měla být barvou kontrastu v saree. Na blůze si můžete nechat udělat i práci zari. Blůza nevěsty bude mít také složitější vzory, jako je práce se závity, práce se zari, vzory a symboly. Výroba halenky by také měla být nanejvýš důležitá. Střih a styl blůzy by měl odrážet zvyky a měl by být moderní, aby vyhovoval dnešní generaci nevěsty.

Jak stylizovat Gharchola Saree?

Sárí Gharchola lze stylizovat různými způsoby:

 • Když ho nosíte na formální svatební obřad, budete si ho muset přehodit přes rameno.
 • Můžete jej nosit v běžném indickém stylu na jiné festivaly a funkce.
 • Jako gudžarátský oděv jej můžete také nosit na gudžarátský způsob s pallou nakreslenou vpředu.
 • Složitá palla práce by měla být vždy předváděna, takže pallu neskládejte na rameno.

Gharchola saree je ztělesněním tkalců Gujarati a Rajasthani a stvoření. Tento nádherný kus látky, tkaný s láskou, přináší to nejlepší. V bohatých odstínech červené a zlaté je tato saree tím, co většina žen ráda nosí v nejdůležitější den svého života. Sárí Gharchola se svým složitým mřížkovým vzorem a efektem bandhani vám poskytne nádherný vzhled, který vás odlišuje od ostatních. Přidejte tedy tento kousek historie do své sbírky sárí. I když nejste z Gujaratu, je skvělé mít saree z tohoto místa.