Růst vlasů

Top 8 vitamínů B pro růst vlasů

Víte, že potraviny s vitamínem B pro růst vlasů? Pokud ne, pak je tento článek pro vás. Pokud chcete dlouhé a silné vlasy, zvyšte svou každodenní stravu na potraviny obsahující vitamín B..

Vitamín B je důležitý pro vývoj nehtů, transformaci kožních buněk a růst vlasů. Pokud trpíte problémem s vlasy, pak je velmi důležité vyzkoušet potraviny bohaté na vitamín B pro zdraví vašich vlasů. Proto vám dnes v tomto článku řekneme několik potravin s vitamínem B, které pomáhají při růstu vlasů.

Potraviny s vitamínem B pro růst vlasů

Vypadávání vlasů je jedním z příznaků nedostatku vitaminu B. Existuje řada vitamínů B, které prospívají zastavení extrémního vypadávání vlasů. Mezi životně důležité vitamíny B nebo komplex B, které jsou nezbytné pro stimulaci růstu vlasů, patří B3 nebo niacin, B5 nebo kyselina pantothenová, B6 nebo pyridoxin, B7 nebo Biotin, B8 nebo inositol a B12.

Nejlepší potraviny vitaminu B pro růst vlasů:

Nyní zde uvádíme seznam různých bohatých potravin s obsahem vitaminu B pro růst vlasů. Jsou následující;

1. Potraviny bohaté na B2 nebo Riboflavin:

Vylepšete obohacené celozrnné produkty, chřest, brokolici, houby a listovou zelenou zeleninu, zrna jako jáhly a svůj režim, abyste získali dostatek vitaminu B2 pro růst vlasů.

2. Vitaminy B3 nebo potraviny bohaté na niacin:

Nejlepšími potravinami, ze kterých lze niacin získat, jsou ryby, hovězí ledviny, hovězí játra, řepa, slunečnicová semínka a arašídy. Tyto potraviny pomáhají předcházet vypadávání vlasů a podporují růst vlasů.

3. Potraviny bohaté na vitamín B5 nebo kyselinu pantothenovou:

Zastavuje vypadávání vlasů a také zabraňuje šednutí. Celá zrna, téměř každé maso a vaječné žloutky jsou dobrými základy B5. Vynikající zdroje kyseliny pantothenové obsahují kukuřici, luštěniny, kale, brokolici, květák, zrna, žloutky, kuře, čočku, losos a humra.

4. Potraviny bohaté na vitamín B6 nebo pyridoxin:

Získání dostatečného množství vitaminu B6 prospívá vašim vlasovým folikulům dostatkem kyslíku a podporuje je, aby byly zdravé a bohaté na pěstování zdravých vlasů. Jezte dostatek potravin, jako je cizrna, vepřová panenka, hummus, banány, zelený hrášek a chřest, papriky lima, otruby, pistácie, pečené brambory, brokolice, fazole Garbanzo, losos, syrový česnek, avokádo a meloun Slunečnicová semínka, arašídy, máslo kuřecí, vepřové, hovězí, tresky, kanice, pstruhy, halibuty a pšeničné chleby.

5. Vitaminy B7 nebo potraviny bohaté na biotin:

Dobře podporuje růst vlasů a zabraňuje lámání vlasů, což je životně důležité pro růst dlouhých vlasů. Čerstvá zelenina jako květák, mrkev a cibule jsou dobrým zdrojem biotinu. Losos a játra jsou další vynikající základny biotinu. Banány, mandle, mangoldové mléko, zrna (obiloviny), chléb (kvasnice) a halibut.

6. Potraviny bohaté na inositol nebo vitamín B8:

Podporuje udržení zdraví folikulů, zamezuje nadměrnému vypadávání vlasů a alopecii. Pivovarské kvasnice, citrusové plody jako pomeranče a citron a celozrnné produkty jsou ironickým základem tohoto životně důležitého vitaminu.

7. Potraviny bohaté na vitamín B12:

B12 je další vitamín, který je životně důležitý pro růst vlasů. Vitamín B12 vyživuje vlasy rovně a je součástí pramenů skutečných vlasů, nejen folikulů. Lidé s nedostatkem B12 mají za následek oslabení nebo ztrátu vlasů. Mezi potraviny, které pokrývají B12, patří kuřecí maso, ryby, krůta, hovězí a vepřové maso, šunková játra a většina mléčných výrobků. Nezpracovaný sýr, mléko, vejce a dokonce i jogurty a rostliny jako řasy a mořské řasy a také fortifikovaný, švýcarský sýr a nízkotučné mléko.

8. Potraviny bohaté na vitamín B9 nebo kyselinu listovou:

Jedná se o jeden z vitamínů komplexu B a podporuje tvorbu červených krvinek. Hraje také účinnou roli při růstu vlasů. Jezte potraviny, jako je hrášek, čočka, zelená, zelenina, zeleninová zelenina, meloun, chřest, řepa a papája, pivovarské kvasnice, abyste získali dostatek kyseliny listové.

To vše jsou tedy potraviny s vitamínem B pro růst vlasů. Doufám, že se vám tento článek bude líbit a bude pro vás zajímavý i informativní. Získejte zdravé vlasy!

potraviny s vitamínem B pro růst vlasů