Růst vlasů

Jak používat pivo k růstu vlasů?

Věděli jste, že nejoblíbenější přísadou produktů pro péči o vlasy je v dnešní době pivo? Ano, čtete dobře. Za těmito pivními šampony, pivními vlasovými gely, pivními vlasovými krémy atd. Není nějaký pivní fetiš, ale zdá se, že pivo má mnoho vlastností, které vlasům a pokožce pomáhají nepředstavitelným způsobem. Od růstu vlasů po narovnávání vlasů a kontrolu lupů ukázalo používání piva na vlasy významné výsledky.

Jak používat pivo k růstu vlasů

Zdá se, že péče o vlasy je problémem nás všech. Znečištění a nezdravý životní styl nám ztěžují péči o vlasy a efektivní řešení problémů s vlasy. To, co většina z nás skončí, je drahé ošetření a neúčinné chemické výrobky. Netušíme, že tradiční prostředky, jako je použití piva na vlasy, se nikdy nemohou pokazit a je třeba je znovu oživit. Pojďme se dozvědět více o pivu a jeho výhodách pro vlasy.

Je pivo dobré pro vaše vlasy?

Pivo se vaří už tisíce let. Je to nejoblíbenější tradiční nápoj v chladných oblastech. Pivo se vyrábí kvašením sladových obilných zrn, jako ječmene, rýže, pšenice, žita, kukuřice atd. Kromě řady zdravotních výhod má pivo díky svému bohatému obsahu živin také několik kosmetických výhod pro vlasy a kůži. Pivo je bohaté na bílkoviny, vitamín B, antioxidanty a minerály, jako je oxid křemičitý, hořčík, železo, fosfor a měď, které vlasům prospívají mnoha způsoby, například pomáhají při růstu vlasů, léčí problémy s pokožkou hlavy, jako jsou lupy a mastná pokožka hlavy, upravují vlasy a aby vypadal lesklý a objemný, zabraňující lámání vlasů a vypadávání vlasů atd. Se všemi těmito vlastnostmi a výhodami se pivo ukázalo být jedním z nejlepších přírodních ošetření vlasů.

Výhody používání piva na vlasy:

Podívejme se nyní na mnoho vlastností a použití piva, které pomáhá léčit různé stavy vlasů a zlepšovat zdraví vlasů:

1. Pomoc při růstu vlasů:

Pivo je bohaté na vitamín B a minerály, jako je oxid křemičitý, které podporují růst vlasů posílením vlasových folikulů a vlasových buněk. Antioxidanty přítomné v pivu spolu s minerály, jako je hořčík, železo, měď a fosfor, pomáhají posílit krevní oběh ve pokožce hlavy, pomáhají vyživovat vlasové folikuly a stimulují je k produkci vlasových buněk.

2. Zabraňuje vypadávání a lámání vlasů:

Bohatý obsah vitaminu B v pivu pomáhá posilovat prameny vlasů a omezovat lámání vlasů. Bílkoviny v pivu posilují kořeny a vlasové folikuly, čímž zabraňují vypadávání vlasů. Pivo je také velmi účinné při opravě poškozených vlasových vláken.

3. Zlepšuje zdraví pokožky hlavy:

Pivo je díky svým antibakteriálním vlastnostem a antioxidantům, které obsahuje, vynikajícím čisticím prostředkem. Pomáhá odstraňovat špínu, mastnotu a odumřelé buňky z pórů a vlasových folikulů, čímž účinně činí pokožku hlavy zdravou a čistou. Velmi účinně ošetřuje pokožku hlavy, jako jsou lupy a svědivá pokožka hlavy. Úrovně pH v pivu pomáhají vyrovnat přírodní oleje na pokožce hlavy a léčit problémy s mastnou pokožkou hlavy.

4. Dodává vlasům objem a lesk:

Pivo je bohaté na slad, který pomáhá vyživovat vlasové buňky a posiluje kůžičku. To dodá matným a suchým vlasům okamžitý lesk a lesk. Aktivované kvasnice v pivu pomáhají vyživovat kůžičku a dodávají vlasům objem a objem.

5. Pomáhá při narovnávání vlasů:

Pivo je velmi dobrý kondicionér, který pomáhá redukovat krepatění a suchost vlasových vláken. Je velmi účinný v tom, že vlasy okamžitě pomůže a jsou hladké a hebké.

6. Vylepšuje kudrlinky:

Proteiny, vitamíny a minerály přítomné v pivu pomáhají při výživě a zajišťují správnou hydrataci pramenů vlasů. To pomáhá zvlhčovat vlasy a odstraňovat suchost a matnost. Kudrnaté vlasy tak získají lepší definici a lesk.

Jak používat pivo na vlasy?

Na trhu jsou různé produkty nabízející pivní šampony a další vlasové výrobky vyrobené z piva. Tyto produkty však mohou obsahovat chemikálie, přísady a další přísady, které mohou snížit účinnost piva. Nejlepší způsob, jak používat pivo k péči o vlasy, je používat doma čisté pivo spolu s dalšími přírodními přísadami. Pojďme zjistit různé způsoby použití piva pro nejlepší péči o vlasy.

1. Pivní šampon na vypadávání vlasů:

Jedním z nejúčinnějších způsobů léčby vypadávání vlasů je mytí vlasů pivem rozmíchaným ve vašem šamponu. Pivo je vysoce účinné a prospěšné při čištění pokožky hlavy a výživy pokožky hlavy a vlasů. Živiny v pivu se účinně vstřebávají do pokožky hlavy a vlasových vláken šamponováním; to pomáhá při prevenci vypadávání vlasů a jejich výraznému vypadávání. Pití šamponu na pivo je také velmi prospěšné pro růst vlasů.

Ingredience: Jeden a půl šálku piva a jeden šálek jemného bylinného šamponu dle vašeho výběru.

Čas na přípravu: 40 minut

Návod k použití:

 • Nalijte pivo do hrnce a začněte ho vařit, dokud se nesníží na polovinu.
 • Nechte vychladnout a poté důkladně promíchejte se šamponem.
 • Vezměte velkorysé množství směsi piva a šamponu a naneste na mokré vlasy a pokožku hlavy.
 • Jemně masírujte pokožku hlavy, dokud nevytvoří dobrou pěnu.
 • Omyjte ji studenou vodou.
 • V případě potřeby opakujte znovu.

Frekvence používání: Třikrát týdně.

2. Oplachování pivních vlasů:

Oplachování vlasů čistým pivem přináší řadu výhod. Posiluje vlasovou kutikulu a dodává vlasům lesk a lesk, upravuje vlasové prameny a odstraňuje krepatění. Tato metoda také pomáhá při léčbě mastné pokožky hlavy, lupů, svědivé pokožky hlavy atd. Vyrovnáváním přírodních olejů na pokožce hlavy. Oplach pivních vlasů je velmi účinný a budete žasnout nad výsledky před a po.

Složení: Jeden šálek piva.

Čas na přípravu: 10 minut.

Návod k použití:

 • Nechejte pivo několik hodin zůstat, dokud neztratí CO2 a nestane se plochým.
 • Umyjte si vlasy jemným bylinkovým čisticím prostředkem na vlasy.
 • Pivo nalijte pomalu na vlasy a pokožku hlavy.
 • Jemně masírujte pokožku hlavy, aby byla dobře absorbována pokožkou hlavy a kořeny.
 • Nechte působit 10 minut.
 • Opláchněte studenou vodou.

Frekvence používání: Třikrát týdně.

3. Pivní olej pro růst vlasů:

Dalším nejlepším využitím piva pro růst vlasů je přidání do oleje na vlasy; může to být kokosový olej, mandlový olej, jojobový olej atd. To pomáhá dobře zvlhčit pokožku hlavy a vlasy a posílit vlasové folikuly a pokožku hlavy. Použití piva s kokosovým nebo ricinovým olejem funguje velmi dobře při stimulaci růstu vlasů a jejich opětovného růstu. Kokosový olej a ricinový olej mají vlastnosti a živiny, které vyživují vlasové folikuly a stimulují je pro růst vlasů, přidání piva do těchto olejů má dvojí účinek na pokožku hlavy a vlasy a poskytuje významné výsledky v růstu vlasů.

Složení: Jeden šálek teplého piva a jedna polévková lžíce kokosového oleje nebo jiného esenciálního oleje podle vašeho výběru.

Čas na přípravu: 15 minut.

Návod k použití:

 • Pivo a olej důkladně promíchejte.
 • Směs piva a oleje naneste na vlasy a pokožku hlavy jemnou masáží pokožky hlavy a ujistěte se, že je dobře absorbována póry a vlasovými folikuly.
 • Nechte působit 30 minut.
 • Opláchněte teplou vodou.

Frekvence používání: Třikrát týdně.

4. Pivo a med pro zdravé vlasy:

Med je skvělý kondicionér a zvlhčovač. Pomáhá poskytovat dostatečnou hydrataci vlasovým vláknům a činí je silnými a zdravými. Antibakteriální vlastnosti medu pomáhají při čištění a infekcích pokožky hlavy a dělají pokožku hlavy čistou a zdravou. Je velmi užitečný při zlepšování krevního oběhu v pokožce hlavy a podpoře růstu vlasů. Banán poskytuje vlasům přirozené podmínky a výživu. Med a pivo jsou velmi dobrou směsí pro zdravé a krásné vlasy.

Složení: Půl šálku tmavého piva, jeden banán a jednu lžíci medu.

Čas na přípravu: 20 minut.

Návod k použití:

 • Rozmačkejte banán a smícháním piva a medu vytvořte hladkou pastu.
 • Směs naneste na pokožku hlavy.
 • Jemně masírujte pokožku hlavy a ujistěte se, že je směs dobře absorbována.
 • Vlasy dobře zakryjte a nechte dvě hodiny působit.
 • Umyjte jemným šamponem.

Frekvence používání: Jednou týdně.

5. Vejce a pivo pro růst vlasů:

Vejce jsou bohatá na bílkoviny a živiny, které pomáhají vyživovat vlasové folikuly a podporují růst vlasů. Vejce jsou také velmi účinné při úpravě vlasů a jejich hebkosti a hedvábí. Tento balíček vajec a piva do vlasů je velmi účinnou kúrou pro růst vlasů a zdraví vlasů. Toto balení také zvyšuje objem a vzhled vlasů.

Složení: Půl šálku piva a jedno vejce.

Čas na přípravu: 20 minut.

Návod k použití:

 • Pivo a vejce důkladně promíchejte.
 • Směs naneste na pokožku hlavy a vlasy jemnou masáží pokožky hlavy.
 • Ujistěte se, že je důkladně nanesen a pokrývá prameny vlasů od kořínků ke konečkům.
 • Nechte působit 30 minut.
 • Umyjte jemným šamponem.

Frekvence používání: Jednou týdně.

6. Pivní kondicionér na vlasy:

Dalším nejlepším využitím piva je použití černého piva jako kondicionéru na vlasy pro růst vlasů a zdraví vlasů. Pivo a olivový olej dohromady vytvářejí velmi dobrý kondicionér na vlasy, který pomáhá redukovat krepatění, čímž jsou vlasy hebké a hladké. Pomáhá také při utěsňování vlhkosti v pramenech vlasů a díky nim vypadají lesklé. Pivní kondicionér pomáhá při omezení lámání vlasů vyživováním a posilováním vlasových vláken.

Složení: Půl šálku černého piva a jednu lžíci olivového oleje.

Čas na přípravu: 15 minut.

Návod k použití:

 • Umyjte si vlasy jemným bylinkovým šamponem.
 • Pivo a olivový olej důkladně promíchejte.
 • Směs naneste jemnou masáží pokožky hlavy.
 • Ujistěte se, že je důkladně nanesen a pokrývá prameny vlasů od kořínků ke konečkům.
 • Nechte působit 10 minut.
 • Opláchněte studenou vodou.

Frekvence používání: Třikrát týdně.

Další tipy a výhody piva pro vlasy:

Podívejme se na několik tipů a opatření, která je třeba dodržovat při používání piva pro péči o vlasy:

 • Vždy používejte bezuhličené pivo nebo ploché pivo, protože oxid uhličitý v pivu může ztvrdnout vodu a ztěžovat účinné čištění.
 • Obsah alkoholu v pivu může u některých typů vlasů způsobit vysušení. Před použitím je vhodné pivo vařit, dokud se alkohol neodpaří.
 • Pivo má dobré kondicionační vlastnosti; můžete míchat pivo s rozmačkaným ovocem, jako jsou jahody, avokádo a aplikovat jako vlasový balíček.
 • Pro zvýšení hydratačních výhod piva můžete vždy přidat esenciální oleje jako jasmín, heřmánek atd.
 • Nepoužívejte oplachování vlasů pivem více než jednou týdně, protože může vysušit přírodní oleje v pokožce hlavy.
 • Smíchejte některé vonné oleje jako rozmarýn atd., Abyste unikli vůni piva. Přírodní vonný kondicionér můžete použít také po umytí piva nebo výplachu piva.

Poté, co víte o výhodách piva, by mělo být těžké ignorovat tuto vynikající přísadu. Pivo nevyvolává žádné vedlejší účinky, ale u některých typů vlasů může způsobit vysušení, proto je důležité jej před pravidelným používáním zkontrolovat. Nadměrné používání se nedoporučuje, protože může vést k suché pokožce hlavy a vlasů. Používání piva k péči o vlasy je velmi účinná léčba, ale při léčbě chronických stavů je vždy vhodné nechat si poradit od lékaře.