Růst vlasů

9 efektivních bodů akupresury pro růst vlasů

Akupresura je prastará technika, která může účinně kontrolovat plešatost, pomáhat s růstem nových vlasů a zastavit vypadávání vlasů. Akupresura pro obnovu vlasů funguje na zacílení tlakových bodů v našem těle. Zdraví našich vlasů je primárně spojeno se stavem krve a funkcí nadledvin. Pokud chcete zdravé vlasy, krev bude muset proudit ke kořínkům a pokožce hlavy. Dieta, cvičení a masáže stimulují krevní oběh a pomáhají dodávat kyslík a čerstvou krev do vlasů a pokožky hlavy. Detoxikace pomáhá zastavit a zvrátit vypadávání vlasů.

akupresurní body pro růst vlasů

Pravidelná masáž pokožky hlavy pomůže zastavit radikální vypadávání vlasů a bude aktivně působit na lepší růst vlasů. Dobrá masáž pokožky hlavy pomáhá zvýšit prokrvení pokožky hlavy. Tato krev přináší živiny, které pomáhají při růstu vlasů. Stres a napětí v každodenním životě snižuje prokrvení vlasových folikulů a olej na pokožce hlavy a odumřelá kůže může bránit přirozenému růstu vlasů.

Masáž pokožky hlavy a identifikace akupresurních bodů pro vlasy tyto problémy napraví a pomůže regulovat přirozený růst vlasů. K růstu vlasů přispívá i používání speciálních olejů k masáži vlasů. Oleje jako cedrové dřevo, záliv, hroznové semeno; Esenciální oleje jojoba, grapefruit, citron, levandule, rozmarýn, tymián a neem mají antibakteriální a detoxikační vlastnosti. Pomáhají stimulovat růst vlasů a revitalizují odumřelé buňky pokožky hlavy.

Abyste podpořili růst vlasů, musíte masírovat pokožku hlavy a hlavu po dobu pěti až deseti minut denně. Po obecné masáži by měla být s těmito body provedena akupresurní masáž. Tyto body, pokud jsou dobře masírovány, pomáhají zastavit vypadávání vlasů a tím usnadňují nový růst. GV 12, LI 1, GV 14, LU 7, GV 20, LU 6, B 13 a LU 9. Existují některé z nejdůležitějších a nejvíce doporučovaných akupresurních bodů, které vyžadují určitý dobrý tlak, aby vlasy rostly déle a také vás prožije z dočasných bolestí svalů.

Nejlepší body akupresury pro růst vlasů:

Těchto několik akupresurních bodů, pokud jsou stimulovány, pomůže v boji proti vypadávání vlasů:

1. Paihui:

akupresura pro růst vlasů

Paihui je bod, který se nachází na temeni hlavy. Tento jednoduchý akupunkturní cvik na pokožku hlavy prokázal prokrvení hlavy a pomáhá při růstu vlasů. Toto je místo, kde se prodloužení nosu setkává s prodloužením ucha. Ke stimulaci Paihui potřebujete 10 párátků. Spojte je dohromady gumičkou. Stimulujte Paihui po dobu deseti minut. Poté přejděte k vlasovým folikulům. Rovnoměrně masírujte hlavu a buďte jemní, abyste si nepoškodili vlasy a nezranili se.

[Viz více: Nejlepší domácí prostředky pro růst vlasů]

2. Masáž hlavy Paihui:

akupunktura pokožky hlavy pro růst vlasů

Chcete -li provést tuto masážní techniku, musíte na Paihui zatlačit pěti prsty ruky takovým způsobem, abyste se mohli masírovat sami. Tlak by měl být aplikován ve svislé poloze. Rovnoměrně masírujte hlavu a buďte jemní, abyste nepoškodili vlasy. Tato metoda také zvyšuje krevní oběh v hlavě, což podporuje podporu opětovného růstu vlasů. Jedná se o akupresurní bod na rukou pro růst vlasů.

3. Reflexní masáž:

akupunkturní body pro opětovný růst vlasů

V tomto je reflexní masáž integrována s akupresurní masáží. Pro tuto techniku ​​musíte energicky masírovat ruce a zápěstí. Je to dobrá akupresurní kúra proti vypadávání vlasů.

Zde je to, co byste měli udělat.

  1. Spusťte nehty společně. To pomůže stimulovat růst vlasů. To jistě přinese nejlepší výsledky. Nezapomeňte to dělat denně. Cvičení nehtů stimuluje průtok krve do hlavy. Pouze tehdy, když průtok krve dosáhne vlasových folikulů, pomůže růst novým vlasům.
  2. Krk, ramena a záda mají také tlakové body, které při masáži stimulují růst vlasů. Výsledky budou pomalé, ale výrazné do jednoho měsíce.

Vypadávání vlasů může být způsobeno špatnými dietními návyky, kožními reakcemi, dědičností nebo stresem. Čínské body akupresury převládající v Číně zajišťují husté černé vlasy jejich populace. Akupresura tedy pomáhá zlepšit imunitní systém a také pomáhá zvýšit krevní oběh, což zase pomáhá odstraňovat toxiny.

Vidět víc: Akupunkturní body pro bolesti zad

4. LI1:

akupresura pro obnovu vlasů

Pro růst vlasů v těle existují určité účinné akupresurní body, které mohou růst vlasů stimulovat. LI1 je v podstatě bod umístěný pod bederními obratli (první) těsně vedle tlustého střeva. Podle mnoha výzkumů se ukázalo, že je to jeden z nejúčinnějších akupresurních bodů, které usnadní rychlejší růst vlasů.

Zde je to, co byste měli udělat.

  1. Stiskněte bod, který je přesně jeden milimetr k rohu nehtu ukazováčku (na stranu palce). To se ukázalo jako účinné pro většinu lidí a je doloženo pro lepší růst vlasů.
  2. Můžete stisknout tento konkrétní bod asi tři nebo dvě minuty jednou denně a ukáže se, že je pro vás velmi účinný, jako pro každého, kdo to zkusil.

5. B13:

akupunktura pro vypadávání vlasů

Dalším úžasným akupresurním bodem pro léčbu vypadávání vlasů je B13. Toto cvičení je poměrně jednoduché.

  1. Budete muset dát tři z vašich jemnějších do části mezi lopatku a páteř. Je nutné nadměrné tření a lisování.
  2. Zažijete pocit úlevy. To se provádí pouze na jedné straně páteře.
  3. Udělejte to také na druhé straně páteře, abyste dosáhli efektivních výsledků. To má také mnoho dalších funkcí.

Může být použit jako přírodní terapie, která uklidní vaši mysl. Působí na muže i ženy a je jednou z běžně používaných akupresurních bodových terapií používaných k růstu vlasů. Abyste dosáhli nejlepších výsledků, budete muset tyto body masírovat alespoň 3 minuty.

6. LU6:

akupunktura pro růst vlasů

Je to jako tajný akupresurní bod umístěný na předloktí (vnitřní část). Je to v podstatě na části Nickle a je považováno za jeden z nejlepších akupresurních bodů, které mohou účinně stimulovat růst vlasů. Tuto část můžete stisknout v kteroukoli denní dobu dvakrát až třikrát a osvědčí se pro lepší růst vlasů.

7. LU9:

může akupunktura pomoci při vypadávání vlasů

To se nachází v záhybu zápěstí v přední části palce a většina lidí si toho není vědoma. Je to dobré pro snížení fyzického stresu v pažích a také pomáhá při lepší kontrakci svalů. Často se používá při léčbě poranění zápěstí. Podle mnoha výzkumů se ukázalo, že je to jeden z nejlepších akupresurních bodů, které mohou zajistit lepší růst vlasů.

8. GV12 a GV14:

akupunktura pokožky hlavy pro růst vlasů

To jsou dva z nejdůležitějších akupresurních bodů pro obnovu vlasů na vašem těle. GV12 je v podstatě hrudní obratel a nachází se mezi lopatkami. Stisknutím tohoto bodu často během dne se můžete vypořádat s problémem růstu vlasů.

Na druhé straně je GV14 bod v blízkosti krčních obratlů a nachází se v zadní části krku. To je další bod, lisování, které zajistí dobrý růst vlasů. Abyste viděli výsledky sázek, budete to muset často opakovat.

9. Akupunktura pro obnovu vlasů:

Pravidelná akupunktura pomůže stimulovat opětovný růst vlasů. Akupunktura zlepší tok čchi a krve ve vlasové pokožce, a proto zlepší růst vlasů. Přísná dieta se všemi základními živinami je nutností. Losos, vlašské ořechy, lněná semínka jsou bohatým zdrojem Omega 3 mastných kyselin a jsou důležitými faktory, které přispívají k růstu vlasů.

Pravidelné používání akupresurních bodů, jak je uvedeno výše, vám poskytne uspokojivé výsledky, pokud jde o růst vlasů. Nezapomeňte být pravidelní, abyste je cvičili. Technika akupresury se používá od starověku. Tato letitá technika používání akupresurních bodů pro opětovný růst vlasů a kontrolu padání vlasů nám umožnila naše dobro. Jejich výsledky byly působivé po celé věky, které svědčí o jejich síle a účinnosti. Co by mohlo být skličující, je, že tento proces může být trochu časově náročný, ale přesto je to dobrá strategie.