Rozjímání

Meditační techniky Patriji

Brahmarshi Patriji šířil sílu meditace lidem od jeho raného života. Jeho cílem bylo podpořit spiritualitu a meditaci pro všechny a za to udělal mnoho výzkumu a tvrdé práce. Jeho přístup byl vědecký a sekulární a napsal více než 70 knih a cestoval po celém světě, zkoumal a učil. Patriji zřídil více než 15 000 pyramidových meditačních center po celém světě se 100 velkými pyramidami, z nichž největší je v Bangalore a pojme v něm najednou 5 000 lidí.

Meditační techniky Patriji

Zde jsou nejlepší meditační techniky Patriji:

1. Anapanasati meditace:

meditace patriji

Patrijiho základní praxí byla meditace pyramidové pyramidy. „Ana“ znamená „vdechování“, „Apana“ znamená „vydechování“ a „Sati“ znamená „být s jedním“. Slovo Anapanasati tedy znamená soustředit se na svůj dech a být si vědom. Ke zpívání nepotřebujete mantru, božstvo k uctívání ani žádnou formu jógové praxe.

2. Jak praktikovat meditaci anapanasati?

  1. Kdykoli je vhodné k meditaci. Musíte být jen pravidelní
  2. Vaše držení těla by mělo být pohodlné a páteř by měla být uvolněná, ale rovná. Ruce by měly být sepnuté, nohy zkřížené a oči zavřené.
  3. Musíte se soustředit a nenechat myšlenky zabrat
  4. Jemně se nadechněte a vydechněte. K tomu musíte neustále sledovat svůj dech; to vám pomůže zůstat soustředěný.
  5. Vaše mysl musí následovat váš dech.
  6. Měli byste meditovat denně a měli byste meditovat podle svého věku. Pokud je vám 30 let, měli byste cvičit 30 minut, 40 let by měli cvičit 40 minut.

Výhody:

3. Nemoci se uzdravují:

Meditace vlije do našeho krevního oběhu čerstvý kyslík a přiměje naše srdce čerpat krev. Pravidelnou praxí meditace Anapanasati se můžete uzdravit z mnoha nemocí, jako je cukrovka, vysoký krevní tlak, obezita, hypertenze atd. Většina těchto onemocnění je způsobena naším životním stylem, když máme špatné stravovací návyky, závislosti, stres, atd.

4. Štěstí:

Když budete cvičit tuto meditaci, s vdechováním kyslíku uvolníte serotonin, který nám dává pocit štěstí a pohody. Když začnete pravidelně meditovat, uvidíte, že jste šťastnější člověk se schopností věci vyřešit lépe.

5. Zlepšení emočních dluhopisů:

Meditace vám pomůže zlepšit mezilidské vztahy s lidmi, ke kterým jste připoutaní a se kterými neustále komunikujete. Ať už jsou to vaši rodiče, děti, manželka, kolegové, přátelé, uvidíte, jak od vás přijmou pozitivní atmosféru, která vám pomůže posílit vaše pouto a vyřešit věci k lepšímu.

6. Ukončení špatných návyků:

Existuje několik špatných návyků a závislostí, kterým se lidé oddávají. Návyky, jako je kouření, nadměrné jídlo, pití a nadměrný spánek, by mohly způsobit mnoho poškození vašeho zdraví. Tyto návyky jsou omezeny, jakmile začnete pravidelně meditovat. Meditace vám pomůže překonat vaše slabé stránky a umožní nám soustředit se na větší produktivitu.

7. Rychlé rozhodování:

Při meditaci je vaše myšlení mnohem jasnější a mnohem více se soustředíte. Máte schopnost přijímat lepší a rychlejší rozhodnutí. Vaše mysl je mnohem uvědomělejší a dostáváte různé pohledy na řešení různých okolností. To je další důvod, jak se zachránit před komplikacemi a vybudovat lepší vztahy.

8. Efektivnější a rychlejší práce:

Pravidelná meditace vám pomůže být efektivnější ve všem, co děláte ve svém každodenním životě. Můžete převzít více povinností a splnit své závazky. Cítíte se spíše energičtí než letargičtí a máte rádi práci, než jen plýtvání časem. Získáte soustředění a koncentraci v životě. Dokážete lépe zvládat okolnosti, protože váš mozek funguje efektivněji než obvykle.