Rozjímání

Meditace pro začátečníky – jak postupovat

Stres je v současném životním stylu nejnutnější situací, která postihuje každého bez ohledu na věk. Nejlepší způsob, jak překonat stres a být šťastný, je cvičit meditaci. Meditace je jednoduchá dovednost měnící život, která nejen uvolňuje mysl, ale také vám pomáhá objevit sebe sama a vybudovat si svůj potenciál. Je to jeden z nejúžasnějších způsobů, jak skoncovat se všemi problémy v životě a naučíte se být mírumilovnější, spokojenější, vděčnější a přesto pozornější. Pokud jste meditaci nepraktikovali a chcete vědět, jak začít s meditací pro začátečníky, je to pro vás to pravé místo. Naučte se některé základní meditační techniky pro začátečníky a proměňte svůj život navždy.

Meditace pro začátečníky - jak postupovat

Meditace není příliš růžová cesta ke zvládnutí, ale jakmile se do toho pořádně pustíte, uvědomíte si, že to byla jedna z nejlepších věcí, do kterých jste investovali svůj čas. Trvá to hodně trpělivosti a odhodlání, aby byla vaše mysl klidná a soustředěná v dnešním uspěchaném světě, kde jste obklopeni spoustou věcí a vždy vám chybí čas. Trpělivost je jedinou složkou, která vám může pomoci dosáhnout pokroku v oblasti meditace. Máme několik tipů a kroků, které je třeba dodržovat výhradně při meditaci pro začátečníky.

Jak dělat meditaci pro začátečníky:

Tento článek se bude zabývat meditací a jednoduchými kroky, jak se pro začátečníky snadno dostat. co musíte dodržovat, abyste získali klidnou a užitečnou meditaci pro začátečníky.

1. Pravidelná praxe:

První a nejdůležitější věcí je uvědomit si důležitost něčeho, s čím začínáte znovu. Pro každodenní meditaci jógy musíte mentálně a emocionálně přijmout a být dostatečně trpěliví, abyste prošli vzestupy a pády, které by se zpočátku vyskytovaly. Začněte 15 minutami denně a to by byl čas, kdy se „potkáte“.

2. Začněte svůj den meditací:

Jak meditovat pro začátečníky? Začněte svůj den tichem a klidem a nechte celý den energický. Snadno byste se dostali do bezmyšlenkovitosti a pocítili byste změnu svého těla a mysli, pokud se dokážete probudit brzy a meditovat alespoň 5 až 10 minut. Ranní meditací se vyčistí většina vašich čaker a těšíte se na svůj normální rozvrh.

3. Otevřete:

Během meditace se otevřete. Otevřete svou mysl, duši a tělo, aby mohly přijímat energii při meditaci. Nechejte své tělo cítit propojené celou vaší bytostí a mějte dlane dokořán.

4. Odpouštějte:

Posilte svoji sílu odpouštět uvnitř. Napadne vás spousta myšlenek a jediné, co si musíte myslet a říci, je, že odpouštíte; odpouštíte lidem, okolnostem, situacím a problémům, kterými jste si možná prošli. Odpusťte nejprve sobě. „Odpouštím“ je bránou k bezmyšlenkovitému vědomí. Toto je jedna z nejlepších technik k úplné meditaci.

5. Plamen svíčky nebo hudba:

Zpočátku musíte vzít pomoc předmětů nebo hudby, aby se vaše koncentrace zlepšila, není snadné skočit do stavu, kdy byste jen zavřeli oči a měli hluboké myšlenky, což by se stalo ve vyšších úrovních. Získejte tedy plamen svíčky, na který přilepíte oči a budete meditovat. Můžete také získat nějakou meditační hudbu, která by vás soustředila na ně, které meditujete. Toto je nejdůležitější věc v meditaci pro začátečníky.

6. Pusť:

Meditace není jen o soustředění se na něco nebo udržení soustředění, nebo dokonce o vizualizaci nebo snaze zastavit myšlenky. Při meditaci by se hromadilo mnoho myšlenek a vše, co musíte udělat, je pustit. Odevzdáte se a odevzdáte se vnitřnímu míru a klidu.

7. Přestaňte se stresovat myšlenkami:

Zpočátku vás při soustředění hodně rozptýlí. Budete myslet na vzpomínky na minulost a starosti, které máte s budoucností. Je to v pořádku, protože je to přirozené. Co musíte udělat, je, že musíte zdůraznit svou hlavu a pokusit se získat zpět koncentraci odstraněním těchto rušivých myšlenek. Přijde čas, kdy budete mít pocit, že je čas stále a necháte své myšlenky expandovat do situace, kdy už je nemáte. Stanete se přemýšlivými a vědomými.

8. Meditujte s lidmi kolem:

Lépe se vám bude dařit, když budete při meditaci kolem jiných lidí. Když uvidíte, jak se stále více svíček zapaluje, budete mít v místnosti více světla. Když máte kolem sebe lidi, budete si jisti, že to děláte správně. Budete schopni absorbovat více energie a vaše meditace bude efektivnější.

Jednoduché tipy na meditaci pro začátečníky:

Pro cvičení meditace neexistuje žádné přísné pravidlo. Je to všechno o ovládání vašich dechových pohybů a toku myšlenek. Časem a praxí můžete snadno zvládnout tuto dovednost a sklízet výhody meditace. Zatímco jsme diskutovali o některých meditačních technikách pro začátečníky, podívejte se na tyto tipy, které vám v tomto procesu pomohou.

  • Zkuste meditovat každý den ve stejnou dobu.
  • Zajistěte, abyste meditaci praktikovali v uklidňujícím a nerušivém prostředí.
  • Pokud je venku chladné počasí, zahřejte se přehozením šálu nebo deky.
  • Dělat meditaci na prázdný nebo úplně plný žaludek může být rušivé. Udělejte si tedy něco lehkého těsně před meditací.
  • Během meditace zajistěte, aby se čas vašich výdechů postupně zvyšoval. Zkuste to zvládnout
  • déle než vaše inhalace. Tímto způsobem se do plic dostane více čerstvého vzduchu.
  • Vždy používejte meditační časovač. Nejlepší je, když vám časovač řekne, že čas meditace vypršel, aniž byste si o něj museli neustále dělat starosti. Jen se ujistěte, že zvolíte uklidňující zvuk alarmu, a ne žádný rušivý hluk. Kdo by měl rád hrubý šok těsně po klidném sezení meditace!

Cvičení meditace není snadné, ale vytrvalostí to zvládnete. je to jednoduchý trik, jak vycvičit svou mysl, abyste získali plnou kontrolu nad svými myšlenkami a pocity. Meditace vás učí vážit si všeho kolem sebe, i když to působí rušivě. To byly některé ze zásad snadné meditace pro začátečníky. Nakonec zjistíte, že je to ta nejvděčnější věc, kterou jste v životě udělali. Podělte se o svůj úžasný zážitek se všemi kolem a sdílejte tyto snadné meditační techniky pro začátečníky se všemi.