Rodičovství

Je kojení novorozence krmení z láhve bezpečné a spolehlivé?

Krmení novorozeného dítěte z láhve bylo kritizováno, ale lidé tuto metodu nemohou nenávidět, ale milovat ji. Děti je třeba krmit v pravidelných intervalech. Poskytnout dítěti vždy správné množství mléka může být obtížné. Mít připravenou láhev mléka nebo umělé výživy je tedy rychlý a snadný způsob, jak udržet vaše dítě dobře nakrmené a zdravé. Pojďme odhalit některé mýty o krmení z láhve a podívat se. Jak začít s kojením z kojenecké láhve, stejně jako je metoda opravdu bezpečná nebo ne.

Krmení prsou VS krmení z lahve:

Kojení bylo po staletí jediným možným způsobem, jak krmit mateřské mléko kojencům, dokud člověk nepochopil, že mléko lze odsávat a šetřit ještě nějaký čas. Krmení novorozence z lahve bylo okamžitě předmětem diskuse. Když společnosti začaly vyrábět lahve, které měly strukturu podobnou bradavce, kterou lze okusovat a sát a mohly být použity ke krmení nejen mateřského mléka, ale jakéhokoli mléka, jakož i jiných druhů vhodných tekutin pro kojence.

Pokud někoho napadne porovnat oba způsoby krmení na stejné úrovni, není to opravdu možné. Kojení není jen způsob, jak dítě krmit mlékem. Ale také pohodlnější způsob, jak matky uvolnit přebytečné mléko při odsávání mléka. Prostřednictvím jiných způsobů, jak může způsobit určité nepohodlí, někteří také věří, že to dává určitý čas na spojení s matkami a dětmi. Zatímco mnozí věří, že krmení z láhve udržuje matku pohodlnější a bez stresu. Hádka může pokračovat dál a dále, pojďme se tedy dozvědět více o krmení novorozenců z lahve. A pochopte, jak je jeden lepší od druhého.

Co je krmení z lahve?

Krmení z lahve je velmi jednoduchý proces krmení kojenců. Láhev se skládá z trysky, která má tvar bradavky. A je z materiálu, který mohou děti okusovat a sát. Tato tryska je dodávána s odnímatelnou lahví. Mléko nebo kojeneckou výživu lze podávat dítěti krmením z lahve.

Je krmení z láhve zdravé?

Ano, krmení z láhve je zdravé. Rozhodně to není lepší než kojení, ale kojení novorozence z láhve je pro matky dobré. Kdo není schopen vždy vyhovět potřebám dítěte. Existuje několik matek, které pracují a pro ně je krmení z láhve přínosem pro jejich dítě v jejich nepřítomnosti. Na druhou stranu, každý je jiný, ne každá matka dokáže vyprodukovat dostatečné množství mléka; v takovém případě je krmení dětskou výživou jedinou alternativou, která se skládá ze všech důležitých živin. Toto řešení lze krmit pouze kojeneckou lahví, takže krmení z láhve je bezpečnou a zdravou volbou.

Součástí vybavení:

Krmení z lahve se skládá z láhve, která je specificky určena pro krmení z lahve spolu s mlékem nebo mlékem. Toto jsou pouze dvě hlavní zařízení, která jsou součástí. Lidé mohou používat sterilizátor a další věci k udržení hygieny lahve.

Jediná bezpečná alternativa:

Krmení novorozence z lahve je skutečně jedinou bezpečnou alternativou kojení. Děti jsou náchylnější ke kontaktu s choroboplodnými zárodky a bakteriemi. Stejně jako jejich těla nejsou připravena zvládnout nepravidelné vzorce krmení nebo pohyb. Kojení z kojenecké láhve umožňuje dítěti pít mléko nebo umělou výživu vlastním tempem a pohodlím. S lahví se také snadno manipuluje a také se čistí. Díky tomu je pro matky ještě snazší pomoci dítěti. Láhve jsou odolné proti polití, což je také přínosem pro čerstvé maminky.

Vzorec pro krmení lahví:

Krmiva pro krmení z lahví lze snadno najít v drogeriích. Tyto vzorce přicházejí s pokyny, které může kdokoli snadno dodržet při přípravě vzorce. Pokud je vytvořen v přebytku, nezapomeňte vzorec správně uložit. Před krmením dítěte také vždy zahřejte vzorec. Protože aktivuje živiny ve složení a je také zdravější pro dítě.

Kdy je ten správný čas začít?

Je moudré začít s krmením z láhve týden nebo dva po narození dítěte. I když je v pořádku začít s krmením z láhve. Děti po dni nebo dvou podle pohodlí matky a dítěte. Cílem je zajistit, aby bylo dítě dobře krmeno a lahve byly vždy čisté.

jak nakrmit dítě z lahve

Jak nakrmit dítě do lahve:

Krmení novorozence z lahve je poměrně snadný proces. Mějte na paměti několik kroků a to je vše, abyste zajistili, že vaše dítě bude dobře krmeno. Postup se skládá z následujících kroků,

 • Použijte řádně vyčištěnou, sterilizovanou a dobře vysušenou láhev.
 • Připravte vzorec podle pokynů.
 • Zahřejte umělou výživu nebo mateřské mléko metodou dvojitého kotle.
 • Otestujte teplotu mléka nalitím jedné nebo dvou kapek na hřbet ruky.
 • Nyní si dítě položte na klín nebo do náruče do pohodlné polohy.
 • Začněte krmit dítě a přestaňte, jakmile se dítě začne vyhýbat láhvi.
 • Vezměte na vědomí spotřebované množství.
 • Vyčistěte nebo setřete všechny rozlité látky a poté pomozte dítěti odgrgnout.
 • Vložte láhev zpět do čisticí nebo sterilizační soupravy.

Opatření, která je třeba učinit po krmení z lahve:

Po krmení novorozence z lahve je třeba mít na paměti několik věcí. Aby se dítě nedostalo do styku s jakýmikoli zárodky nebo bakteriemi. Zde je několik běžných opatření, která je třeba mít na paměti, aby se předešlo problémům s krmením z láhve.

 • Jakmile dítě vypije mléko nebo roztok. A ještě nějaké zbývají, buď vyměňte láhev, nebo vyměňte víčko a lahev uložte.
 • Po použití lahvičku vždy sterilizujte, aby se dítě nedostalo do styku s jakýmikoli zárodky.
 • Láhev čistěte pouze mýdlem nebo tekutinou, která je bez chemikálií nebo obsahuje méně chemikálií.
 • Použijte láhev, která má kvalitní vsuvku pro podávání křemíku, aby nedošlo k žádným problémům.

Výhody krmení lahví pro matku a dítě:

Pro matku a dítě existuje několik výhod krmení z láhve. Že zde ukážeme čtenářům a novým maminkám,

 • Krmení novorozence z lahve lze snadno provést veřejně a zajistit, aby dítě nikdy nemělo hlad.
 • Každý může převzít práci s krmením dítěte pomocí láhve. Dát matce čas věnovat se jiným věcem.
 • Krmení z lahve také umožňuje odpovědné osobě sledovat množství umělého mléka nebo mléka spotřebovaného dítětem.
 • Zatímco kojící maminky musí měnit dítě zleva doprava. Ale pokud jde o krmení z láhve, nelze nic měnit.
 • I když matka onemocní nebo onemocní, láhev zajistí správné a včasné krmení dítěte.

Vedlejší účinky krmení lahví:

Krmení z láhve nemá mnoho vedlejších účinků. Pokud je postup prováděn správně, i když zde jsou některé vedlejší účinky,

 • Krmení kojenců lahvemi může být nákladná záležitost, protože lahve musí být dobré kvality a musí být čištěny dobrými produkty a zároveň často měněny.
 • Může to mít také dopad na dobu spojování matky a dítěte.
 • Krmení z lahve může být časově náročné, což je také nepohodlné při cestování nebo na veřejných místech.

Tipy a triky na krmení lahví:

Některé z nejběžnějších tipů a triků, které je třeba mít na paměti, jsou kojenecké láhve,

 • Při krmení z lahve dodržujte postup, který je k dispozici na internetu nebo který doporučují lékaři.
 • Vždy mějte po ruce další láhev vzorce
 • Kupte si láhev, kterou lze snadno ohřát.
 • Před krmením dítěte vždy zkontrolujte teplotu mléka nebo umělé výživy.

Často kladené otázky a odpovědi:

1) Existují nějaké alternativy pro krmení z lahví?

Kojení je jedinou vhodnou alternativou ke krmení z lahve nebo naopak. Matky používají lžíce a misku pro stejný proces, když nemají přístup k láhvi. Tato metoda však není vhodná, protože je v mnoha ohledech nepohodlná.

2) Jak vycvičit dítě pro krmení z lahve?

Krmení novorozence z lahve není obtížný úkol. Jelikož je láhev navržena tak, aby bylo vhodné, aby s ní bylo kojeno dítě. Přestože umístění dítěte do správné polohy je vše, co je potřeba k přípravě dítěte na krmení z láhve.

3) Proč děti zvracejí po krmení z lahve?

Překrmování kojenecké výživy nebo mléka může způsobit zvracení dětí. Je nezbytné pomoci říhnutí dítěte po krmení a rozlití mléka po krmení. I když je to velmi běžné, pokud je to v malém množství.

4) Jak překonat dítě, které nekrmí na lahvi?

Může být užitečné nabídnout nějaké mateřské mléko před krmením z láhve. Zkuste také dát láhev, než bude dítě příliš hladové. Zkuste dát lahvičku s pomalým průtokem, která pomůže dítěti nekojit.