Rodičovství

Jak umýt dětské vlasy?

Být poprvé rodičem není snadné. I když se možná děsíte a panikaříte, když děláte něco špatně, máte také strach z toho, co se může pokazit. Ještě důležitější je, když přijde čas koupele, kdy vaše dítě pláče víc než kdy jindy.

Jedním z důležitých aspektů, se kterými si většina rodičů dělá starosti, je mytí dětských vlásků. Zatímco většina dětí je nepohodlná hlavně kvůli rušení mýdla, mytí dětských vlásků je to velmi náročný úkol. Chcete -li zmírnit své úsilí a pochybnosti, čtěte dále.

Dětské mytí vlasů

Frekvence:

Zatímco mnozí stále přemýšlejí o tom, jak si umýt dětské vlásky, zapomínají, že si při koupeli nemusí vlasy mýt pokaždé.

I když je velmi nepravděpodobné, že si neustále špiní vlasy, protože jsou stále malé, můžete si za týden dát jeden den „mytí vlasů pro miminko“ a zbytek dní strávit v klidu.

Můžete dát svému dítěti najevo, že dnes není den ani na vlásky, a s touto skutečností může být spokojené. Dejte jim vědět a užijte si koupel.

Opatření:

Pokud jde o dalšího novorozence, obavy matky o bezpečnost jejího malého dítěte jsou normální. Neustále ji stresuje, jak koupat své novorozené dítě, a vždy hledá nejlepší odpověď! Většina porodních specialistů a dalších porodních asistentek navrhuje sprchování novorozenců 2 až 3krát týdně, což rozšiřuje recidivu, jak dítě stárne.

Žádné vlasy?

 • Ne všechna miminka se rodí s vlasy.
 • Zatímco někteří se narodili se spoustou vlasů, někteří je nemají vůbec.
 • Jak v takových případech umýt dětské vlasy? No, pokud tam nejsou vlasy, pokožka hlavy potřebuje umýt.
 • Nyní můžete snadno umýt pokožku hlavy držením hlavy a ramene dítěte nakloněným a nalitím teplé mýdlové vody, aby se nedostala do očí.
 • Jakmile se mýdlová voda dostane do očí, bude nenávidět koupel v hlavě.
 • V případě novorozenců nepřidávejte mýdlo do vody přibližně po čtyřech týdnech, dokud mýdlo nereaguje na kůži jako takovou.

Jak umýt dětské vlasy?

V případě novorozenců je nejlepší použít houbu. Podepřete hlavu a ramena a mírně ji nakloňte, jemně vmasírujte houbičku do vlasů, dokud nebudou čisté. Asi po čtyřech až pěti týdnech budete muset šampon integrovat do rutiny mytí vlasů dítěte.

Vyberte si šampon určený pro kojence a poté navlhčete vlasy houbou a přidejte několik kapek šamponu na hlavu a masírujte hlavu pomalu a jemně vytvářejte pěnu. Udržujte hlavu nakloněnou s oporou a zalijte ji vodou, aby se do očí nedostalo mýdlo. Před zabalením koupele také zajistěte, aby byl všechen šampon spláchnut.

Jak umýt dětské vlasy

Existují důvody, proč se mnohým nelíbí doba „mytí dětských vlasů“. Vaše dítě obecně začne plakat proti mytí vlasů, pokud má šampon v očích nebo v ústech nebo se obecně bojí vody. Může to však být bolest, pokud se jim také obtížně sedí ve vaně.

Pokud se potýkáte s takovými okamžiky, můžete se pokusit rozptýlit dítě nějakou pěnou a můžete si ho také dát na sebe, aby bylo zajímavé a interaktivní. Můžete také zkusit přidat nějaké hračky a panenky do vany za předpokladu, že to nejsou věci, na které by se dítě dusilo, a ukázat, že i hračky se koupají.

Zde je návod, jak si můžete koupat dětské vlásky:

 1. Opatrně položte dítě na ručník a po jednom kusu oblečení svlékněte, zejména pokud je chladno.

  V případě, že používáte vanu, zajistěte, aby mýdlo a šampon byly připraveny a nablízku.

 2. Ujistěte se, že podepíráte dítě loktem a držíte hlavu dítěte nad vodou a dbáte na to, aby bylo tělo v kontaktu s vodou..
 3. Jemně navlhčete vlasy dítěte pomocí malé misky nebo hrníčku.
 4. Přidejte několik kapek šamponu na hlavu dítěte a šampon jemně masírujte.
 5. Chcete -li šampon smýt, jemně zakloňte hlavu dítěte dozadu a začněte vlasy oplachovat malým množstvím.
 6. Chcete-li vlasy dítěte vyschnout, osušte je měkkým ručníkem a pomocí kartáčku s měkkými štětinami kartáčujte vlasy dítěte.
 7. Matky, které nemají vaničku pro kojence, používaly čisté umyvadla. V Indii ženy tradičně pokládají miminka na nožičky a hlavičkou dítěte ke kolenům.

Udělejte na jejich vlasech nějaké rohy a tvary, ukažte jim to na zrcadle a nechte je chtít víc. To vám pomůže umýt si vlasy a také se dobře bavit s mytím.

Opatření:

Studie prokázaly, že normální dotek může vyvolat lepší fyziologické, subjektivní, nadšené a sociální zlepšení. Příjemné a známé vůně navíc zlepšují duševní stav, vyrovnanost a bystrost vašeho dítěte.

Stejně jako masáže kojenců je sprchování dětí teplou vodou může připravit na klidný noční odpočinek.

Ačkoli není obecně těžké zjistit, jak koupat dítě, nakonec je důležité rozpoznat, jaké položky použít při tom!

I když můžete milovat jen horkou sprchu, vaše dítě to pravděpodobně bude považovat za další šokující nový zážitek, který se jim moc nelíbí. Pokud ano, držte sprchu krátkou a osušte je a v pohodlném oblečení tak rychle, jak by se za daných okolností dalo očekávat. A co víc, nedivte se, pokud nedojde k velké poruše plenky dlouho poté, co ji necháte namazat, napudrovat a obléknout; Fiasko plenek po sprchování se zdá být pro nezkušené rodiče zážitkem měnícím duši.