Rekreační dům a hotel design

Zenový design a nepřímé osvětlení v dokonalé kombinaci – hotel Karesansui v Číně

zen design architektura nepřímé osvětlení porcelán

Zen je pocit, přístup k životu, který je typický pro kulturu Japonska a Číny. Od architektury přes zahradní design, čajový obřad, umění kaligrafie a ikebany až po bojová umění. Vlivy zenového buddhismu slouží jako inspirace pro design a architekturu i mimo Asii. Důraz je kladen na krásu s jednoduchým tvarem a designem. Zen design působí minimalisticky a zároveň vykouzlí klidnou, uvolněnou atmosféru. Architekti z Yiduan Shanghai Interior Design použili tento princip k návrhu hotelového komplexu v čínském Yunnanu. Prvky starověké tibetské stavební metody „Shangri-La“, dřevo a kámen v přírodním vzhledu jsou v dokonalém spojení s minimalistickým stylem nábytku.

zen design nepřímé osvětlení schody mimo lucerny svíčky

Karesanui Hotel se nachází v historické oblasti Shangri-La, tři minuty od oblíbené ulice Sifang Road. Stavba byla dokončena před dvěma lety, zahrnuje celkem šest budov a zapadá do tradičního architektonického stylu. Architekti věnovali pozornost každému detailu. Uvnitř i venku se používají pouze přírodní materiály jako dřevo, kámen a beton. To se vyznačuje drsným, neošetřeným vzhledem, který dokonale doplňuje Zen design. Hotel má 15 pokojů, restauraci, samostatnou čajovnu a lobby, vše navrženo v tibetském stylu s nízkým nábytkem a zapuštěným posezením.

zen design nepřímé osvětlení venkovní kameny venkovní

Pokoje pro hosty jsou umístěny v různých budovách, které jsou rozloženy a propojeny vnějšími schody. Mezi nimi je několik malých zenových zahrad a zelených ploch, které přibližují přírodu. Unikátní prvky a struktury si opravdu přijdou na své, zejména večer díky nepřímému osvětlení. Interiéry se vyznačují stejnou moderní interpretací zenového stylu, která je viditelná i zvenčí.

zen design nepřímé osvětlení hodtel betonové dřevo

Beton, kámen a patinované dřevo spolu dokonale ladí jak v exteriéru, tak v interiéru. Jedinečná kombinace materiálů vykouzlí kontemplativní atmosféru a bezprostřední zenový pocit, který si hosté hotelu určitě užijí.

zen design nepřímé osvětlení mimo fasádu hotelového domu

zen design architektura nepřímé osvětlení střecha

zen design zahrada voda venkovní kameny nepřímé osvětlení

zen design zahrada vnitřní betonový kámen hrubé materiály

zen design zahradní bílé štěrkové kameny

zen design hrubé dřevo neošetřené přírodní

zen architektura dům hotel design betonové dřevo

zen design intereur lehké dřevo bílý štěrk

zen design ložnice šedý dřevěný štěrk

zen design hotelový pokoj světlý dřevěný beton

zen design hotelový pokoj bílý dřevěný štěrk

zen design minimalistický čínský dřevobeton

zen design koupelna volně stojící vana světlík skleněná stěna

zen design dřevěná podlaha betonová zeď kulaté okno

zen design hotelový pokoj minimalistické dřevěné betonové stěny

zen architektura hotel čína plán půdorys

* projekt od Yiduan Shanghai Design interiéru