Rekreační dům a hotel design

Minimalistické chatrče na chůdách v odlehlém letovisku umělců v Norsku

chatrče na chůdách nádherný výhled na mořské ostrovy

V nekonečné oblasti Norska navrhli architekti z TYIN Tegnestue a Rintala Eggertsson vzdálené letovisko pro kreativní mysli. Tato malá osada se nazývala Fordypningsrommet, což lze z norštiny přeložit jako „prostor pro malé studie“. Skládá se celkem z devíti malých chatrčí na chůdách, které jsou zvenčí opláštěné odolným kebonyovským dřevem. Postavený v roce 2016, resort snů byl původně nabízen pouze jako útočiště pro umělce, kde mohou být kreativní v úplném ústraní. Dnes může každý navštívit osadu, aby si odpočinul nebo obdivoval polární záři.

fordypningsrommet resort norsko ostrov

S myšlenkou projektu přišel norský skladatel Håvard Lund. Jelikož je Lund sám umělec, chtěl vytvořit místo, kde můžete v klidu vytvářet vlastní umění. K tomu si vybral norský ostrov Fleinvaer. Aby nezničili skalnatou krajinu, postavili architekti jednotlivé chatrče na kůlech. Poloha bungalovů na svahu nabízí nádherný výhled do okolí.

chatrče na chůdách kebony dřevěné obložení nádherný výhled

Všech devět chatrčí na chůdách má venkovní obložení z vysoce kvalitního dřeva Kebony, které odolá drsným povětrnostním podmínkám v této oblasti. Nejvyšší budova je dále uzavřena ocelovým rámem, který poskytuje větší stabilitu a vytváří skutečný poutač.

chatrče na kůlech kebony dřevěný obklad chaty na spaní

Čtyři kajuty v tomto mimořádném letovisku jsou vybaveny zařízením na spaní, zatímco zbývajících pět má společenské místnosti, jako je kuchyň, společná koupelna a sauna. Design každé chaty je minimalistický. Uvnitř máte jen to nejnutnější a vlastní koupelna je nemožný luxus. Vzdálené letovisko je nicméně oblíbeným místem pro dovolenou těch, kteří sní o malé odlehlosti.

minimalistické chaty na chůdách ve svahu norského letoviska

Jelikož se osada nachází na velmi malém ostrově, kromě krásných výhledů a klidu se tu nedá dělat mnoho dalšího. Do nejbližšího města se dostanete pouze trajektem, takže turisté by měli navštívit letovisko pouze dobře připravené s jídlem a teplým oblečením. Stále zde můžete získat exkluzivní čas v přírodě, což je v našem hektickém každodenním životě často nemožné. Ti, kteří ostrov navštíví od konce srpna, mohou také objevit kouzelnou polární záři.

dřevěné chatrče na chůdách na svahu zvláštní prázdninové místo

malé chatrče na chůdách ve svahu skalnaté krajiny

výhled vzdálené letovisko Norsko malé chaty

malá dřevěná chata ložnice ložnice dřevěné obklady uvnitř krásný výhled

minimalistický chata dřevěný interiér postele žebřík

chata na chůdách kebony dřevěné obložení vzorované

chata chůdy vchod ocelové schody zábradlí veranda

minimalistická chata společenská místnost výhled na pracoviště

kebony dřevěná chata na kůlech ocelový rám červený

sauna na molu nad vodou norské letovisko

malá sauna ve vodním norsko resort fordypningsrommet

mapa vzdálených letovisek norských ostrovů

projekt vzdáleného letoviska ostrov Norsko malé chaty na chůdách

chaty na chůdách projektují na svahovém ostrově Norska

Fotografie: Pasi Aalto

Projekt: Rintala Eggertsson Architects a TYIN Tegnestue Architects