Rekreační dům a hotel design

Kapslový hotel „Nine Hour“ v Japonsku s moderním designem přikládá velký význam pohodlí

Kapslové hotely jsou ubytování, která vznikla v Japonsku na konci 70. let minulého století. Byly reakcí na nedostatek místa ve velkých městech a nabízely levné ubytování přes noc bez jakéhokoli luxusu, což využívali hlavně podnikatelé. Přenocování v tobolkovém hotelu v Japonsku není v oddělených pokojích, ale v malých, malých kajutách vybavených matracemi, televizí a rádiem.

Kapslový hotel v Japonsku – co to je?

Kapslový hotel v Japonsku - futuristicky navržené spací kapsle se ztlumeným osvětlením

Tento typ japonského hotelu nabízí kromě „ložnic“ také společenské místnosti, včetně prádelny. Jen málo lidí může nabídnout restauraci. Přestože kapslový hotel pochází z Japonska, tento typ prostorově úsporného a levného ubytování je nyní k dispozici také v mnoha dalších zemích. Rádi bychom však dnes zůstali v Japonsku a představili vám nový kapslový hotel v Osace, který porušuje pravidla a ukazuje, že levné neznamená nekvalitní.

Sanitární prostory jako salonek v „hotelu Nine Hours Capsule“

Kapslový hotel v Japonsku s umyvadlem se salonkem a minimalistickou marností

Moderní projekt kapslového hotelu v Japonsku pochází od architektů Naruse Inokuma Architects a rozkládá se na ploše téměř 1000 metrů čtverečních. Na rozdíl od známého japonského kapslového hotelu je v tomto ubytování kladen větší důraz na pohodlí. Tato nová varianta kapslového hotelu spojuje funkčnost s bohatým pobytovým zážitkem a tímto způsobem vymýšlí nový vzhled.

Jelikož v kapslových hotelech máte nejen svůj vlastní pokoj, ale také vám chybí vlastní koupelna a musíte spoléhat na společné koupelny, drahocenný čas se ztrácí právě kvůli prostojům, tedy na cestě ze spací části do sprchy a zpět znovu. A zejména podnikatelé si váží svého času. Aby se snížilo výsledné napětí, vyvinuli architekti obyvatelnější mokrou oblast.

Sdílený sanitární salonek v kapslovém hotelu v Japonsku se zrcadly a umyvadly

Tato mokrá oblast v kapslovém hotelu v Japonsku byla přeměněna na velký obývací prostor sestávající ze skříněk, umýváren, sprch a toalet. To, co je v těchto japonských hotelech obvykle rozděleno do samostatných oblastí, je spojeno do jedné místnosti a vytváří prostorný sanitární salonek.

Moderní design v kapslovém hotelu v Japonsku

Minimalistický jídelní kout v kapslovém hotelu v Japonsku s jídelním stolem a závěsnými světly

Příjemný pobyt slibuje i design interiéru. Barvy, materiály a osvětlení vytvářejí celkovou domácí atmosféru, která úžasně podporuje funkčnost kapslového hotelu v Japonsku: trochu minimalismu zde, trochu futurismu tam a příjemná přirozenost přírodních materiálů jako třešnička na dortu – hotel v Japonsku kombinuje toto vše ve svém prostorném obývacím prostoru.

Šatna ve vlhkém prostoru s dřevěnými skříňkami

Minimalistický styl najdete především v mycí a jídelní části, kde moderní a jednoduchý, přesto stylový a elegantní nábytek a doplňky vylepšují místnosti. Tato jednoduchost neutrálních barev, jako je šedá, béžová a dřevo, vyzařuje eleganci a vytváří útulnou atmosféru pro dobrý pocit.

Ve srovnání s tím jsou futuristické prvky, které najdete v docela prostorných kapslích na spaní, o něco pikantnější. Mimochodem, nejen oblasti na spaní jsou vyrobeny z kapslí. Santiärlounge je také vybaven těmito, pouze že jsou vybaveny stoly a lavicemi, ale také vás zve k relaxaci.

Kapslový hotel v Japonsku – fotografie

Zařízení v mycí oblasti s OSB panely pro příjemnou atmosféru

V následujícím textu vám ukážeme několik dalších fotografií nového moderního kapslového hotelu v Japonsku. Nahlédněte dovnitř a přesvědčte se sami, že kapslové hotely mohou být docela pohodlné. Jsme si jisti, že tento typ hotelu brzy ztratí svou poměrně špatnou pověst u takových projektů.

Kapslový hotel Nine Hours v Japonsku nabízí funkčnost a maximální pohodlí

Moderní sprchy

Moderní sprcha s dešťovou sprchovou hlavicí a béžovými mozaikovými dlaždicemi

Spací kapsle na dvou patrech

Kapsle jako spací prostory s příjemným světlem ve dvou patrech

Podívejte se do prostoru pro spaní

Černá barva na stěnu ve spací části pro nejlepší pohodlí při spaní

Tmavá chodba s černou barvou na zeď

Nepřímá světlá a černá barva na stěny - projekt Naruse Inokuma Architects

Recepce hotelu v minimalistickém stylu

Recepce hotelu Japan je vyrobena ze dřeva s jednoduchým vzhledem

Vstupní hala kapslového hotelu Nine Hours

Kapslový hotel Nine Hours v Japonsku s moderním a příjemným vzhledem

Půdorys se spací a mycí částí

Půdorys kapslového hotelu v Japonsku se salonkem Santär a prostorem na spaní s kapslemi

Plán salonkových kapslí

Plocha na sezení v kapslích v mycí části s lavicemi a stoly - plán

Projekt od Naruse Inokuma Architects.