Rekreační dům a hotel design

Dřevěný dům postavený na chůdách proti silnému sněžení – prázdninový dům v Japonsku

Dřevěný dům na kůlech dvě budovy-most-rekreační dům-sníh

Každý, kdo je nadšený zimními sporty, alespoň jednou snil o domě v krásné lyžařské oblasti. Zde si můžete odpočinout po dlouhém dni na sjezdovkách a přečíst si dobrou knihu před krbem. Architekti z architektonického studia Life Style Koubou navrhli takový prázdninový dům v Japonsku, který zaujme velmi zvláštním designem. Dům je vyroben ze dřeva a nachází se poblíž sopky Bandai ve japonské Fukušimě. Toto je oblíbená oblast zimních sportů a vyznačuje se silným sněžením. Proto architekti postavili dřevěný dům na chůdách, aby si poradili s hustým sněžením v zimě. S takovou strukturou se sníh shromažďuje pod domem a nehrozí, že se obyvatelé a hosté jednoho dne probudí a nebudou moci otevřít dveře kvůli velké sněhové závěji.

Dřevěný dům na chůdách sopka bandai skupina rekreační dům design cedr

Skupina sopky Bandai ve Fukušimě se každoročně vyznačuje velkým množstvím sněhu a prezentuje se tak jako vysněné místo pro zimní sporty. Při navrhování prázdninového domu architektonickým studiem Life Style Koubou byly zohledněny klimatické podmínky v regionu a stanovena struktura budovy. Postavit dřevěný dům na kůlech je dokonalým řešením pro dům v takové oblasti.

Dřevěný dům na chůdách skleněná čela-dřevo-interiér-design-bílé-kůly

Dům se skládá ze dvou samostatných budov – jedné pro mokré místnosti a ložnice a jedné pro obývací část. Při stavbě prázdninového domu se používá hlavně cedrové dřevo, které pochází výhradně z regionu. Cedr se používá nejen na fasádu a střechu, ale také v interiéru. Celý dům je v kontaktu s přírodou a harmonicky splývá s přírodní krajinou. Pevné kameny, které zajišťují větší stabilitu, slouží jako základ pro chůdy. Když přijde husté sněžení, sníh se shromažďuje pod domem a neblokuje tak vstup do domu.

dřevěný dům-chůda-budovy-spojení-most-obývací pokoj-komín-skleněná fasáda

Dvě samostatné budovy domu jsou propojeny bílým mostem, který umožňuje průchod přímo mezi stromy. Budova, ve které se obytný prostor nachází, je kompletně navržena se skleněnými čely, které nabízejí nádherný výhled do okolí. Máte tedy pocit, že jste pod širým nebem. Tato oblast je vybavena volně stojícím krbem, který poskytuje teplo a pohodlí za chladných večerů. Chůdy, na kterých byl dům postaven, také zasahují do interiéru a vypadají jako krásné akcenty. Ty jsou navrženy v bílé barvě, aby byly v souladu se sněhem. Dřevěný dům na kůlech v Japonsku je nádherným místem k odpočinku, kde můžete být v těsném kontaktu s přírodou.

* Projekt od Životní styl Koubou