Recepty

Uvařte si ledovou kávu sami – 15 osvěžujících receptů na léto

Uvařte si ledovou kávu sami, šlehačka-sklenice-rozpuštěná čokoláda

Káva je oblíbeným nápojem většiny Němců a doprovází ráno téměř každého na cestě do práce. Ale v horkém létě potřebujete něco osvěžujícího, abyste zahnali horko. Místo toho, abyste se obešli bez oblíbené teplé kávy, můžete rychle a snadno Uvařte si ledovou kávu sami. V tomto článku představujeme různé recepty a nápady na tento lahodný nápoj, který si můžete připravit doma v několika jednoduchých krocích.

Uvařte si ledovou kávu sami – potřebné ingredience

Uvařte si ledovou kávu sami, ozdobný krém, čokoládové posypky a vaflové rohlíky

Pokud máte chuť na studenou ledovou kávu, nemusíte nutně opustit dům. Chutný nápoj je velmi jednoduchý na přípravu a suroviny už možná máte doma. Nejprve samozřejmě potřebujete kávu. Typ zde není důležitý – kávu můžete připravit pomocí kávovaru nebo použít normální filtrovanou kávu. V závislosti na zvoleném receptu můžete potřebovat také kostky ledu, mléko, smetanu a led. K dochucení nápoje jsou vhodné sirupy nebo alkoholy a různé ozdoby jako čokoládové posypky, oplatkové válečky nebo duté tyčinky.

Uvařte si osvěžující ledovou kávu sami: klasický recept

Uvařte si ledovou kávu sami ingredience-studená-káva-vanilková zmrzlina-mléčná-smetana

V supermarketech dokonce najdete hotové ledové kávové nápoje a hotový prášek, ale vůbec nechutnou tak dobře jako domácí ledová káva. Neušetříte s tím mnoho času. Pokud si chcete klasickou ledovou kávu připravit sami, potřebujete na sklenici následující přísady:

– 200 ml kávy (espresso nebo filtrovaná káva)

– Cukr a mléko dle libosti

– 2 kopečky vanilkové zmrzliny

– šlehačka.

Ledová káva Příprava: Kávu uvařte a nechte vychladnout

Uvařte si ledovou kávu sami, vařte-chladte-kostky ledu-zrnkovou kávu

Kávu nejprve uvařte jako obvykle a nechte vychladnout. Můžete ho také uvařit trochu silnější, protože vůni a hořkou chuť trochu zalévá smetana a zmrzlina. Pokud chcete, můžete kávu osladit, dokud je teplá a teprve poté ji nechte asi hodinu vychladit v lednici.

Uvařte si ledovou kávu sami se smetanou a vanilkovou zmrzlinou

Uvařte si ledovou kávu sami šlehačka-led-kakao-prášek-lžíce

Vezměte si pěknou vysokou sklenici a naplňte ji vychlazenou kávou, aby zbylo místo na zmrzlinu a smetanu. Poté na kávu položte kopečky zmrzliny a posypte šlehačkou. Pro ještě lepší chuť si šlehačku připravte sami. Jako ozdobu můžete posypat čokoládovou posypkou nebo kakaovým práškem a přidat slámku na pití.

Varianty na zmrzlinu

Ledová káva-udělej si sám-skleněná-čokoládová-zmrzlinová-čokoládová-omáčková-dekorace

Pokud nemáte rádi vanilkovou zmrzlinu, nebo chcete jen vyzkoušet jinou chuť, můžete si připravit ledovou kávu s různými druhy zmrzliny. Dobře chutná s čokoládou, stracciatellou, karamelovou a oříškovou zmrzlinou. Ochutnejte různé varianty a objevte své oblíbené.

Uvařte si ledovou kávu sami bez ledu

Ledová káva, udělej si sám, sklenka, kostka ledu, šlehačka, kávová zrna, vanilkové lusky

Oblíbený studený nápoj ke kávě lze připravit i bez ledu. Díky tomu je chuť silnější a neslazená. Pokud je ledová káva připravována pro hosty bez ledu, doporučujeme ji alespoň dochutit trochou šlehačky, aby nápoj vypadal hezčí.

Zmírněte ledovou kávu s mlékem

Ledová káva, udělejte si ji, mléko, kostky ledu, skleněná nádoba s jemnou chutí

Pokud dáváte přednost kávě mírnější chuti, lze ji připravit jako studenou kávu s mlékem. V tomto případě si můžete ledovou kávu připravit sami tak, že sklenici nejprve naplníte trochou mléka a teprve poté přidáte kávu, smetanu a zmrzlinu.

Uvařte si ledovou kávu sami rychle

Ledová káva-udělejte si to sami-rychle kostky ledu-zmrazená káva

Pro ty, kteří často spěchají, lze ledovou kávu připravit rychleji pomocí triku. Jakmile je káva uvařená, naplňte ji do misky na kostky ledu a vložte do mrazničky. Kostky ledu vyrobené z kávy pak mohou být přidány do ledové kávy, aby se rychleji ochladily.

Uvařte si nízkokalorickou ledovou kávu sami

Ledová káva-udělejte si-mléko-káva-zamíchejte-přidejte kostky ledu

Káva s ledem chutná dobře, ale není to lehký nápoj. Ve sklenici klasické ledové kávy je kolem 500 kalorií, což ji činí nevhodnou pro letní dietu. To však neznamená, že byste se měli úplně vzdát osvěžujícího nápoje.

Nízkotučná ledová káva bez zmrzliny a smetany

Ledová káva, udělejte si to sami, nízkokalorická, bez zmrzliny, kávové mléko

U nízkokalorické varianty vynechejte smetanu a případně také zmrzlinu. Kávu ochlaďte a naplňte do sklenice mlékem a kostkami ledu. Pro větší chuť můžete přidat trochu karamelového sirupu.

Uvařte si silnou ledovou kávu sami

Ledová káva-udělejte si-za studena vařená káva-kostky ledu-silná

Pokud kávu pijete silně, můžete ji připravit studenou bez dalších přísad. Do vychladlé kávy byste měli přidat jen pár kostek ledu a vychutnat si hořkou chuť. Pro hezčí vzhled můžete místo kostek použít drcený led.

Frappé s ledovou kávou

Ledová káva, udělejte si frapé, pěnivá šlehačka

Pokud si chcete v létě vychutnat lahodný kávový nápoj, můžete si ledovou kávu frappé připravit sami. Takzvané frappé je napěněný nápoj vyrobený z instantní kávy, kostek ledu a mléka a vyrábí se protřepáním v šejkru. Alternativně lze použít i napěňovač mléka.

Udělejte si frappé sami

Ledová káva, udělej si sám, frappe-shaker-čokoládová omáčka-ledová omáčka-pití-sláma

Na sklenku frappé potřebujete 1/2 lžičky instantní kávy, 1-2 lžičky cukru, pár kostek ledu a mléko podle chuti. Vše bez mléka se přidá do šejkru se 2 lžícemi vody a dobře protřepe. Po rozpuštění kávy je směs hotová. Nakonec přidejte trochu mléka a studené vody a užijte si letní drink.

Uvařte si veganskou ledovou kávu sami

Ledová káva, udělej si sám, veganská káva, mandlové mléko, vanilková zmrzlina, zmrzlina, kostka ledu, skleněné efekty

Pro vegany máme také nápad na recept na osvěžení ledové kávy. Na recept jednoduše použijte veganskou zmrzlinu ze supermarketu nebo obchodu se zdravou výživou. Mléko můžete nahradit rostlinnými produkty, jako je mandlové mléko, sójové mléko nebo rýžové mléko.

Ledová káva s alkoholem

Ledová káva, udělejte si to sami, alkohol, šlehačka, kávová zrna

Ledová káva s panákem je ideální jako nápoj na večerní párty. Ke kávě s ledem se skvěle hodí různé likéry nebo dokonce vysoce odolné likéry, jako je kirsch nebo rum. Tak je oblíbený nápoj rafinován – perfektní nápad na večírky.

Připravte si zmrzlinu moka

Ledová káva, udělejte si ji sami, ledová mokka, čokoládové posypky, kávová zrna

Pokud si chcete sami připravit lahodnou ledovou kávu, můžete do kávy přidat také kakao a připravit si ledovou moku. Do vychladlé kávy se přidá kakaový prášek a míchá se. Poté se ledová káva připraví jako obvykle.

Osvěžující nápoj pro děti – ledová čokoláda

Ice-Chocolate-Children-Make-Yours-Cocoa-Whipped-Cream-Cherry

Pokud nemáte rádi kávu vůbec nebo ji nechcete přehánět, můžete si místo ledové kávy sami vyrobit ledovou čokoládu bez kofeinu. Osvěžující recept je vhodný i pro děti a je velmi oblíbený u těch nejmenších. Příprava je mnohem rychlejší: 2-3 lžičky kakaového prášku se rozpustí ve sklenici mléka, poté se přidají kopečky zmrzliny a smetana. Pokud je nápoj určen pro děti, můžete ozdobit čokoládovým posypem, dutými tyčinkami a ovocem.

Uvařte si ledovou kávu frappuccino sami

Ledová káva, udělejte si to sami, studená káva, mléko, karamel, sirupová lžíce

Zajímalo vás, jak se vyrábí oblíbené frappuccino? Je to vlastně velmi jednoduché, jako ledová káva. Nápoj je vyroben ze studené nebo studené kávy, kostek ledu, mléka a sirupu podle vašeho výběru. Vše je rozdrceno v mixéru a podáváno ve vysoké sklenici se slámou.

Nápad na ledový kávový dort

Ledová káva-dort-udělej si sám-zmrzlina-dort-krém-krém-káva

Pokud máte rádi chuť ledové kávy, můžete ji použít k přípravě dortu nebo ledového dortu. Káva se přidá do krému, který se potřísní dortem nebo se použije jako náplň.