Recepty

Upečte vanilkové muffiny – Lahodná a klasická varianta

vanilkové muffiny recept-nápad-dezert-příprava

Sladké muffiny, které se používají jako dezert, lze rozdělit na dvě hlavní skupiny, vanilkové a čokoládové vdolky. V zásadě se jedná o klasické varianty. Nejjednodušší a nejrychlejší jsou ty klasické Vanilkové muffiny připravit, protože obvykle již máte potřebné ingredience v domě. Díky tomu jsou perfektní volbou, pokud nemáte moc volného času nebo s pečením začínáte. Na čokoládové muffiny však potřebujete také čokoládu nebo kakao. Ale přestože Vanilkové muffiny jsou tak snadné na přípravu, rozmazlují nás svou jedinečnou vůní a skvěle se hodí ke kávě, teplému mléku nebo čaji. Tyto muffiny si zamilujete. Vyzkoušejte tento lahodný dezert právě teď a dopřejte svým vlastním smyslům i smyslům své rodiny a přátel. Doufáme, že vás příprava bude bavit Vanilkové muffiny!

Co k tomu máš Vanilkové muffiny potřebovat:

vanilkové muffiny světlý recept-nápad-dezert

– 1/2 čajového šálku rozpuštěného másla (125 g)

– 2 vejce

– 1/2 čajového šálku cukru

– 1 šálek mouky

– 1/3 tvarohu šálku čaje

– 1 vanilková esence

– 1 čajová lžička prášku do pečiva

Recept na to Vanilkové muffiny v jednotlivých krocích:

1. Vyjměte vejce z lednice. U tohoto receptu byste měli mít pokojovou teplotu. Dále rozpustíme máslo ve dvojitém kotli. Mouku a prášek do pečiva prosejte a dejte stranou.

2. Mixérem rozbijte vejce spolu s cukrem. Poté přidáme tvaroh. Poté, co vše dobře promícháte, přidejte také máslo. Můžete je také smíchat metličkou nebo vidličkou. Je to ale obtížnější a zabere to více času.

Vanilková muffinová esence-recept-nápad-káva

3. Dále do této vaječné směsi za stálého míchání přidejte moučnou směs. To by se mělo stát kousek po kousku. Vše dobře promíchejte, aby vzniklo hladké těsto. Co stále chybí, je vanilková esence. Dobře promíchejte.

4. Připravte si formu na muffiny naplněním papírovými košíčky. To se zase plní jen do 2/3 těstíčkem, jinak, jak možná víte, těsto během pečení kyne a přetéká a muffiny nelze upéct úplně. Silikonovou formu můžete použít i na pečení. V takovém případě do nich není nutné vkládat papírové vložky. Formy jednoduše namažte máslem nebo margarínem, aby Vanilkové muffiny Lze později snadněji vyjmout z formy.

Vydatné muffiny pro každý vkus – 12 snadných receptů

Muffiny se sýrem – vydatná snídaně bez cukru

Vegetariánská jídla: jednoduché, rychlé a propracované recepty pro každého

Vanilkové muffiny snadný-rychlý recept

5. Předehřejte troubu na 180 stupňů. Upečte Vanilkové muffiny Po 20 minutách párátkem zkontrolujte, zda jsou hotové. Pokud je suchý, máte hotovo. Muffiny po upečení necháme vychladnout. Poté si je můžete užít naplno!

Vanilkové muffiny posypeme moučkovým cukrem

Na muffinech je skvělé, že existují nekonečné variace. Můžeš Vanilkové muffiny, Přidejte například kousky čokolády, různé ovoce jako jablka, banány, dýni a kokos nebo ořechy nebo džem, stejně jako kakao pro čokoládové potěšení. Limitem je vaše představivost. Slané muffiny jsou stejně oblíbené. Tyto vydatné varianty jsou velmi vhodné ke snídani nebo jako svačina mezi tím. Jen je vyzkoušejte.