Recepty

Recept na chléb v oblacích – takto jednoduše lze připravit nové trendové pečivo

Sociální média přetékají novými trendy a to zahrnuje řadu inovativních receptů. Jedním z nich je působivý recept na Cloud Bread, který nejen skvěle vypadá, ale je také vyroben pouze ze tří ingrediencí. Příprava je navíc tak snadná, že ani začátečníci nebudou mít žádné problémy. Dnes vám představíme lahodný chléb a vysvětlíme, jak si jej můžete upéct sami.

Recept na cloud chléb s pouhými třemi přísadami

Recept na chléb v oblacích - pusinky vyrobené z modře zbarveného vaječného bílku

Vaječný bílek, cukr a kukuřičný škrob – to je vše, co potřebujete, chcete -li vyrobit Chlebový chléb. Je důležité, abys protein a žluté, aby ve vaječném bílku nezůstal žloutek. Jinak nemůže být vaječný bílek tuhý a nadýchaný. Malá rada na stranu: bílky a žloutky lze snáze oddělit, když je vejce ještě studené. Vaječné bílky byste však měli šlehat, dokud nebudou mít pokojovou teplotu.

Recept na chléb v oblacích - sladký a keto chléb v různých barvách

Cukr tu není jen proto, aby byl chleb v oblacích sladší. Také posiluje vaječný bílek a činí výslednou pusinku ještě nadýchanější. Kukuřičný škrob má naopak absorbovat veškerou přebytečnou tekutinu a nechat pusinku zazářit. Mimochodem, pusince můžete také dát nějakou barvu. Díky tomu je chléb ještě atraktivnější. Ale teď se dostáváme k receptu na Cloud Bread:

Klasický recept

Recept na Cloud Bread je rychlý a snadný na přípravu a je ideální i pro začátečníky

 • Vaječný bílek ze 3 velkých vajec (přibližně 6 polévkových lžic)
 • 30 g cukru
 • 10 g kukuřičného škrobu
 • volitelně: potravinářské barvivo, vanilkový extrakt, kakaový prášek a čokoládové lupínky

Recept na chléb - Ušlehejte bílky a cukr do tuha a přidejte kukuřičný škrob

U receptu Cloud Chléb nejprve předehřejte troubu na nízkou teplotu. Ručním mixérem vyšlehejte v míse bílky. Jakmile tyto pěny zbělají a zbělají, můžete postupně přidávat cukr. Míchejte, dokud se cukr nerozpustí a vaječné bílky nezačnou být nadýchané. Za stálého míchání prosejte kukuřičný škrob a přidejte trochu barvy, pokud chcete. Pokud chcete čokoládový chléb nebo vanilkovou příchuť, můžete nyní přidat také kakaový prášek nebo vanilkový extrakt.

Zakalený chléb je uvnitř vzdušný a nadýchaný

Pusinky se dělají, když vytvoří bod, když vytáhnete míchací tyčinky, které se nezhroutí (něco jako pěna na holení). Ani s mícháním byste to neměli přehánět. Kdo má rád, může nyní přimíchat kousky čokolády.

Recept na cloudový chléb - upečte nadýchaný chléb pouze ze tří ingrediencí

Plech vyložte pečicím papírem, pusinku vyškrábněte z mísy a na plechu vytvořte obláček. Celé to pečeme v troubě na mírném ohni, dokud není chlebový chléb dozlatova.

Keto chléb s chlebem se smetanovým sýrem a sezamovými semínky

Keto se sezamem - nápad na recept na vydatné pečivo

Pokud držíte keto dietu, můžete také vyzkoušet tento recept na Keto Cloud Bread:

 • 3 velká vejce, bílek oddělený od žloutku
 • 1/2 lžičky prášku do pečiva
 • 900 g smetanového sýra
 • 45 g smetanového sýra
 • 1/4 čajové lžičky kosherové soli
 • 1/8 lžičky cibulového prášku
 • 2 čajové lžičky bílých nebo černých sezamových semínek

Trendový recept pro začátečníky i profesionály - ideální na snídani a svačinu

Troubu předehřejte na 150 stupňů a plech vyložte pečicím papírem. Do misky dáme bílky a prášek do pečiva a vše šleháme asi 5 minut do tuha. Smetanový sýr vložte do mikrovlnné trouby, kde jej třikrát zahřejte na 10 sekund, aby změkl. Poté nechte trochu vychladnout a přidejte ke žloutku spolu s cibulkovým práškem a solí a přísady dobře promíchejte.

Vmíchejte žloutkovou směs do tuhých bílků. Ze vzniklého těsta vytvarujte na plech čtyři kulaté bochníky chleba, které následně posypte sezamovými semínky. Chlebový chléb pečte 25 až 28 minut do zlatova.

Co můžete dělat s cloudovým chlebem??

Připravte si sendvič s chlebem se salátem a lososem

Recept na sladký chléb v zásadě nevyžaduje žádné další přísady. Chutná také opravdu lahodně. U vydatné varianty máte na výběr mezi lahodným sendvičem a dokonce i pizzou. Cloud Bread Sandwich můžete doplnit všemi svými oblíbenými přísadami – stejně jako normální chléb. To samé platí pro chutné hamburgery.

Cloud chlebová pizza s rajčaty a bazalkou

U Cloud Chlebové pizzy byste měli nejprve upéct chléb. Poté je můžete namazat pizzou nebo rajčatovou omáčkou a doplnit je čímkoli, po čem vaše srdce touží. Nakonec posypeme sýrem nebo mozzarellou a pizzu pár minut pečeme, dokud se sýr nerozpustí.

Vydatný trendový chléb je pro Buger ideální

Lahodné sendviče na večírky a jako svačinka mezi nimi

Perfektní párty svačinka nebo piknik - obložené chlebíčky

Barevný chléb v oblacích vybarvěte růžově

Růžový obláčkový chléb na večírky a jako svačinka mezi tím

Sladký chléb posypaný skořicí

Sladké pusinky podávejte se skořicí