Recepty

Raclette přísady a lahodné nápady na maso, ovoce, zeleninu a sýr

přísady raclette sýr-večírek-občerstvení-nádobí-brambory

Pokud milujete fondue, nebude to jiné ani s raclette. Švýcarské jídlo si zamiluje stále více lidí. To samozřejmě platí zejména pro milovníky sýrů, protože sýr je hlavní složkou. Stejně jako fondue je i pokrm z raclette skvěle vhodný pro večírky nebo večery s přáteli, kde si každý může dát vlastní pánev. Z tohoto důvodu se pokrm často používá na silvestrovskou párty nebo jiné svátky. Pokud byste chtěli konečně vyzkoušet sýrovou raclettu nebo prostě hledáte nové varianty, zde je pár skvělých nápadů na přísady do raclette, které můžete zvážit. Experimentujte s přílohami raclette a připravte si jedinečné delikatesy s našimi tipy na ingredience raclette.

Co potřebujete k raclette?

Raclette přísady gril-nákup-fondue-lidé-rodina-přátelé

Pravděpodobně jste si již pořídili speciální mini-troubu a pánve, které k ní patří. Pokud ne, měli byste to udělat co nejdříve. Protože bez trouby nebo grilu na raclette nemůžete připravit rychlé pokrmy z raclette. Trouba je k dispozici v různých tvarech a samozřejmě velikostech. Může obsahovat pánve pro čtyři osoby, ale také pro osm a více. Vyberte jej podle toho, kolik lidí ho chcete pravidelně používat.

Jaké přísady potřebujete pro raclette??

Raclette-ingredience-zdravé-jídlo-party-večeře-olivy

Základní složkou je samozřejmě sýr. Toto se používá pro jakoukoli kombinaci přísad a je jedinou ze složek raclette, kterou nelze vyměnit ani nahradit jinými. Protože, jako fondue, jde o švýcarskou tradici, a nikoli o francouzskou, jak se často mylně předpokládá, sýr raclette by samozřejmě měl v ideálním případě pocházet také ze Švýcarska. Nyní je k dispozici ve vhodných velikostech plátků, což samozřejmě usnadňuje přípravu na pánvích.

Sýr

Raclette přísady sýry-gouda-čedar-plísňový sýr-parmazán

Pokud ale chcete vyzkoušet jiné sýry, nemusíte se v tom cítit brání. Kozí sýr nebo feta také chutná báječně v kombinaci s různými dalšími přísadami raclette a někdy dokonce se sladkými produkty, jako je ovoce nebo med. Vhodný je i niva, ale to je bezpochyby otázka vkusu. Gouda a Cheddar jsou méně pikantní, a proto jsou vhodné i pro děti. A proč nezkusit parmezán? Nic vám nebrání jednoduše poskytovat různé druhy sýrů. Každý se může sám rozhodnout, co chce vyzkoušet. A pokud sýr správně zkombinujete s vínem nebo jinými nápoji, bude požitek ještě větší. Další skvělé ingredience na raclette večer, kterými můžete sýr okořenit jako základ, najdete níže.

Nápady na přísady raclette

Raclette ingredience pánev-gril-vaření

Jinak můžete experimentovat s přísadami raclette. Měla by být nabídnuta celá řada možností, zejména na večírcích, ale také na útulném večeru s rodinou s rodinou. Vše závisí na výběru, jinak se jinak vzrušující jídlo rychle změní v nudné. Nejlépe se nabízejí různé příchutě. Kromě masa a zeleniny lze na zajímavé experimenty použít dokonce i ovoce a sestavit tak exotické jídlo. Od slaného přes pikantní a pikantní až po sladké by mělo být na stole vše.

Je důležité, abyste předem rozřezali všechny produkty, které chcete položit na stůl. To usnadňuje pozdější přípravu pánví. Koneckonců, nikdo nebude mít chuť nakrájet vybrané produkty, jako je maso, zeleninu nebo ovoce, na kousky o velikosti kousnutí, zvláště když celý večer raclette trvá několik hodin. Čerstvé koření je také předem nakrájeno a podáváno v malých miskách.

Raclette přísady vyrobené z masa

Raclette-ingredience-maso-klobása-drůbež-hovězí-vepřové-mleté ​​maso

Pokud nejste vegetariáni, budete mít z raclette masa jako přísady radost. Jako nápady raclette jsou samozřejmě povoleny všechny varianty od kuřecího přes vepřové až po hovězí, krůtí, rybí nebo mořské plody. Velmi oblíbené jsou také koktejlové klobásy, které jsou vlastně klasikou. Můžete si také předem připravit mini karbanátky nebo karbanátky a nabídnout je buď syrové, nebo předsmažené k další přípravě. Se slaninou získáte obzvláště aromatické jídlo. Šunka nebo salám jsou také vhodnými přísadami pro perfektní raclette. Pro zvláštní příležitosti nebo pokud se chcete jen hýčkat, můžete si také vybrat delikatesy jako filet z lososa, krevety nebo podobné přísady do raclette.

Raclette přísady ze zeleniny

Raclette-ingredience-zelenina-sekaná-malá-rajčata-kukuřice-houby-paprika

Klasickými a oblíbenými přísadami raclette jsou kukuřice, houby jako houby nebo jako pochoutky hříbky nebo lanýže, papriky, nakládané okurky, ale také rajčata a mrkev. Není neobvyklé, že se s cuketou experimentuje. Proč nezkusit brokolici nebo květák, avokádo, olivy nebo celer. V zásadě můžete použít cokoli, co byste jinak chtěli použít k vaření. Co třeba fazole nebo předvařená čočka? Přílohou, která by rozhodně neměla chybět, jsou brambory. Zvláště brambory z bundy jsou velmi oblíbené a skvěle se hodí k tavenému sýru. Jednoduše zkombinujte všechny druhy zeleniny a poté je upečte se sýrem raclette.

Mějte na paměti, že část této zeleniny je třeba předvařit. Nelze je vařit v samotné racletové peci bez pálení sýra. Mrkev, okurky a rajčata nemusí být nutně smaženy v troubě, ale lze je podávat i samostatně k občerstvení. Určitě máte zaručené vegetariánské pokrmy.

Druhy ovoce jako přísady do raclette

Raclette-ingredience-ovoce-ovoce-hrozny-niva-jablko-mandarinky

Pokud si chcete vybrat vegetariánské suroviny z raclette, velmi vhodné je také ovoce. Může to znít trochu divně, ale sýr chutná opravdu skvěle s některými druhy ovoce. Jen si vzpomeňte na havajskou pizzu, na kterou se používá ananas. Kromě ananasu je vhodné i místní ovoce jako jablka, jahody, hrušky nebo brusinky. Zvažte také banány, fíky, hrozny a brusinky. Možné jsou i sladké citrusové plody, jako jsou mandarinky nebo sladkosti. Ryby zase můžete dobře okořenit citrony. Můžete také experimentovat s mangem, pomeranči, papájou a podobně.

Raclette přísady – dipy a koření

Raclette-ingredience-dipy-omáčky-zeleninové tyčinky-bageta-chleba

Kromě již zmíněných surovin do jídel z raclette si můžete připravit i pár dipů, kterými můžete večer ještě zpestřit a dopřát chuťovým buňkám. K tomuto účelu použijte různé recepty na fondue nebo dokonce salátové dresinky pro vegetariánská jídla z raclette, ve kterých je použita zelenina. Čerstvou, syrovou zeleninu nebo bagety lze také namáčet jako přílohu.

raclette-přísady-koření-místní-středomořská-exotická-pepřová sůl

Pokrmy a recepty na raclette můžete okořenit několika kořením. Nabídka výběru místních, ale také středomořských a exotických koření. Nejen brambory mohou tímto způsobem získat příjemnou vůni. Mnohem lépe takto chutnají i některé druhy masa, které ještě nebyly naložené. Hovězí maso lze například rafinovat rozmarýnem. Nakonec je to ale věc vkusu. Samozřejmě nezapomeňte na klasiku v kuchyni, jako je sůl, pepř a paprikový prášek. Určitě si někteří také pochutnají na česneku jako koření.