Recepty

Preclíkové tyčinky s čokoládovou polevou a cukrovou ozdobou: cukroví si vyrobte sami na Halloween, Vánoce a narozeniny

Udělejte si dort s polevou a preclíkové tyčinky si sami připravte chutný recept na dětské narozeninové dorty

Každá párty je jen o polovinu příjemnější bez občerstvení. Preclíkové tyčinky jsou klasické pečivo, které skvěle chutná jak s koktejly, tak s pivem. Když jsou preclíkové tyčinky ozdobeny čokoládovou polevou, stanou se vrcholem vánočního bufetu. Slané i sladké zároveň, je skvělé je tematicky ozdobit. Ukážeme vám četné nápady, jak vykouzlit lahodné sladkosti z preclíkových tyčinek na Halloween, Den díkůvzdání, Vánoce a Velikonoce. Překvapte rodinu a přátele těmito barevnými a lahodnými párty občerstvením!

Vyrobte si vlastní preclíkové tyčinky s čokoládovou polevou: recepty na dárky na Halloween

Mumie pečou finger food a sladkosti na Halloween z preclíkových tyčinek a bílé čokolády

Překvapte děti lahodnými sladkostmi na Halloween. První recept je extrémně jednoduchý a dětem zaručeně chutná. Nejprve musíte upéct tyčinky preclíku. Potřebujete následující přísady:

  • 500 g hladké mouky
  • 1 bod droždí
  • 1 lžíce soli
  • Mořská sůl na posypání
  • 1 žloutek (střední)
  • Slunečnicový olej na česání
  • Kartáč na pečivo
  • Váleček
  • Pečící papír
  • Pergamenový papír

Smíchejte mouku, droždí a sůl, přidejte 350 ml teplé vody a 2 lžíce slunečnicového oleje, promíchejte všechny ingredience v těsto a nechte půl hodiny kynout. Poté těsto rozdělte na 20 stejných kusů a každý kousek rozválte na tenko. Poté kousky srolujte prsty a nechte půl hodiny kynout. Troubu rozehřejeme na 180 stupňů a plech vyložíme pečicím papírem. Tyčinky preclíku položte na pečicí papír. Mezi tyčinkami preclíku ponechejte mezeru alespoň 1 cm. Nejprve je potřete žloutkem a poté slunečnicovým olejem. Posypte je mořskou solí a pečte 25 minut, nebo dokud nezezlátnou.

Jak si vyrobit duchovní sladkosti na Halloween sami

Tyčinky preclíku nechte nejprve vychladnout na pokojovou teplotu. Bílou čokoládu pak můžete rozpustit ve dvojitém kotli. Čokoládu jednoduše rozdrťte nebo nakrájejte na malé kousky nožem. V hrnci přivedeme k varu vodu. Poté nastavte kamna na nejnižší stupeň. Vložte čokoládu do kovové misky a položte na kastrol. Dbejte na to, aby mísa nepřišla do styku s vodou. Za stálého míchání rozpustíme čokoládu. Ujistěte se, že vaše teplota nepřesáhne 34 stupňů. Pokud je čokoláda příliš horká, ztratí svůj lesk.

Poté preclíkové tyčinky namočte do poloviny v čokoládě a nechte je stéct na pečícím papíru. Namalujte tvář duchů nebo mumií cukrovým písmem (Dr. Oetker má například cukrové písmo s čokoládovou příchutí).

Ozdobte preclíkové tyčinky polevou nebo fondánem: vyrobte si čarodějnické prsty sami

Pečení sladkostí na Halloween recept na čarodějnické prsty z preclíkových tyčinek a polevy

Volitelně můžete také preclíkové tyčinky potřít cukrovou polevou. Na polevu nejprve ohřejte vodu, rozpusťte v ní zelené potravinářské barvivo a poté za stálého míchání přidejte prosátý moučkový cukr. Na „čarodějnické prsty“ můžete také použít fondán nebo modelovací čokoládu. Snadno se s nimi pracuje a nelepí se. Jsou také k dispozici v různých barvách, takže je nemusíte barvit. Modelovací čokoládu můžete jednoduše rozválet, poté ji obalit kolem tyčinek preclíku a pomocí nich tvarovat prst. Konce všech tyčinek preclíku nařízněte šikmo nebo rozkrojte mandle na polovinu a přitlačte je na modelovací čokoládu.

Vyrobte si sladkosti na Halloween sami recept na příšery

A takhle se z prstů čarodějnic stanou monstra: Posypte tyčinky preclíku cukrem a ozdobte je cukrovými očima.

Uspořádejte na podzim rodinné oslavy. Večírkový bufet s kousky

Tyčinky preclíku můžete samozřejmě ozdobit zeleným posypem, černými pavouky z cukru a třpytivými perlami.

Vyrobte si k narozeninám vlastní preclíkové tyčinky s čokoládovou polevou:

Oslavte narozeniny dětí a připravte si párty bufet sami.Nápady na sladkosti

Plánujete dětskou oslavu narozenin a chcete malou princeznu překvapit? Tyto tyčinkové preclíkové tyčinky v duhových barvách zaručeně vykouzlí pohádkovou atmosféru. Čokoládové tyčinky praclíku posypte konfetami a třpytivými perlami. Poté je ozdobte cukrovými ozdobami jako hvězdičky a srdíčka. Vyberte si pastelové barvy, jako je levandule, nebesky modrá, žlutá a růžová. Růžové můžete nastavit akcenty. Bílá čokoláda je dokonalým zázemím pro kreativní dekoraci.

Upečte si preclíkové tyčinky s čokoládovou polevou v duhových barvách pro vlastní finger food na dětskou oslavu

Efektivní duhové preclíky jsou vyráběny mnohem rychleji a snadněji. Každou tyčinku preclíku namočte do 2/3 v polevě a poté ozdobte pečivo růžovým, nebesky modrým a žlutým cukrem

Preclíkové tyčinky s čokoládovou polevou a sušeným kokosem

Lední medvědi slouží k okusování dětských oslav narozenin a zdobí je

Tyto roztomilé lední medvědy jsou připraveny velmi rychle a zvládnou je vyrobit i začátečníci. Cukrovinky jednoduše pokryjte bílou čokoládou, posypte sušeným kokosem a položte na pečicí papír. Mezitím vyrobte lední medvědí hlavy z marshmallow a černé modelovací čokolády a poté je připevněte k tyčinkám preclíku.

Oslavte narozeninové oslavy dětí inspirované jednorožcem a ozdobte preclíkové tyčinky polevou

Preclíkové tyčinky s čokoládovou polevou jako dárek na dětskou oslavu narozenin

Ozdobte preclíky Mickey Mouse cukrovými ozdobami. Podávejte formou bufetu pro narozeninové oslavy dětí

Preclíkové tyčinky s čokoládovou polevou jsou nejen lahodné, ale také velmi pěkně vypadají. Pokud například organizujete hry s dětmi, můžete tyčinky preclíku dát do pytlů a dát je vítězům.

Preclíkové tyčinky Mickey Mouse s čokoládovou polevou dělají recept na dárky zdarma

Na Vánoce upečte preclíky s čokoládovou polevou

Vyrobte si na Vánoce sněhuláka z mashmallow a preclíkových tyčinek

Domácí tyčinky preclíku s čokoládovou polevou jsou to pravé, co udělá radost rodině a přátelům. Zejména o Vánocích se osvědčily jako časově nenáročná a jednoduchá alternativa čokolády. Tyčinky preclíky, bohatě potažené bílou čokoládou a ozdobené sypáním v zelené a červené barvě, jsou dokonalými suvenýry. Náš tip: hezky je zabalte do sáčků a nalepte na ně láskyplně vytvořené štítky.

Zabalte sladkosti na Vánoce a přineste s sebou malá překvapení

Pečte sladkosti na Vánoce Ozdobte preclíkové tyčinky posypáním a polijte je bílou čokoládou

Čistá romantika: vyrobte si vlastní sladkosti na Valentýna

Pečte sladkosti na Valentýna Vytvořte si vlastní srdce z cukru a polijte je bílou čokoládou

Na Valentýna se jako dárek tradičně rozdávají sladkosti. Udělejte radost svým blízkým domácími čokoládovými tyčinkami preclíku. Tyčinky preclíku ozdobte červenými a růžovými cukrovými perlami, ozdobte je cukrovými srdíčky a spojte je červenou mašlí. Chutné překvapení můžete schovat do kytice květin.

Vtipné suvenýry na Velikonoce: preclíkové tyčinky s čokoládovou polevou

O Velikonocích si vyrobte sladkosti mrkev z preclíkových tyčinek a polevy

Tyčinky preclíku můžete také potřít glazurou při jiných příležitostech. Například o Velikonocích se z preclíkových tyčinek mění mrkev. Popusťte uzdu své fantazii a určitě přijdete na jiné nápady.

Pečení sladkostí na Den díkůvzdání je snadné a rychlé

Vyrobte si lahodný narozeninový dort s tyčinkami preclíku sami

Vyrobte si vlastní tyčinky preclíku na narozeninový dort s čokoládovou polevou v růžové barvě

Narozeninový dort můžete dokonce ozdobit preclíkovými tyčinkami s čokoládovou polevou. Nejprve upečte pět dortových základů. Do misky dejte 2 velká vejce, 150 g cukru, 120 g mouky, 120 g kukuřičného škrobu a 1 balíček jedlé sody a promíchejte, aby vzniklo hladké těsto. Těsto nalijte do pekáče vyloženého pečícím papírem a pečte 30 minut na 180 stupňů. Poté upečte další čtyři dortové základy. Z 200 ml šlehačky a 200 g bílé pečící a vroucí čokolády připravíme krém.

Upečte narozeninový dort a ozdobte preclíkovými tyčinkami s polevou

Pokud je to žádoucí, můžete krém barvit potravinářským barvivem. Spodní dortovou kůrku položte na talíř, potřete krémem a položte druhou na ni. Pokračujte, dokud na něj neumístíte pátý, a tedy horní koláčový základ. Poté dort potřete krémem, zalijte fondánem nebo polevou. Poté všude kolem přitlačte tyčinky preclíku s polevou a koláč nechte 2-3 hodiny v chladničce.

Vyrobte si narozeninový dort z preclíkových tyčinek s čokoládovou polevou