Recepty

Připravte si perfektní mojito koktejl: tipy a triky na oblíbený long drink

příprava klasických triků s tipy na koktejly mojito

Mojito je jedním z nejpopulárnějších koktejlů na světě. Není divu, protože je neuvěřitelně chutný a velmi osvěžující. Jediným požadavkem je, aby byl koktejl řádně připraven. Jinak může nápoj příliš nahořknout a ztratit vůni. Chtěli byste připravit perfektní mojito koktejl a ohromit své hosty? Pak jste na správném místě! V článku najdete pár užitečných tipů a triků, které vám pomohou připravit slavný míchaný nápoj.

Co potřebujete k dokonalému koktejlu mojito?

mojito koktejl cukr z čerstvé máty a limetky

Výběr správných ingrediencí je pro lahodné a aromatické mojito velmi důležitý. Měly by být co nejčerstvější a smíchány ve správném poměru. V následujícím jsme shrnuli vše, co k tomu potřebujete.

Ingredience pro mojito koktejl

ingredience mojito koktejl limetka klasický recept

Jednou z hlavních ingrediencí koktejlu jsou Limety. Dodávají nápoji kyselou chuť a zjemňují alkohol. Chcete, aby vápno bylo čerstvé, aby v něm bylo více šťávy.

mojito koktejl originální recept máta limetka

Složka, díky které je mojito tak osvěžující, je to Listy máty. Doporučujeme čerstvé, mladé listy, které jste natrhali přímo z větvičky. Díky tomu jsou plné vůně a zdokonalují chuť vašeho nápoje. Důležité: Stonky máty jsou hořké a do koktejlu nepatří!

Koktejl mojito by měl být stejně sladký. Je to právě kombinace různých chutí, díky kterým je tak zvláštní a lahodný. Použijte ke slazení cukr. Ačkoli si mnozí myslí, že bychom měli používat třtinový cukr, původní recept je vyroben z bílého cukru. Doporučuje se jemný cukr, protože se rychleji rozpouští.

Připravte si ingredience na tipy bacardi mojito

Alkohol, který je potřebný pro oblíbený míchaný nápoj, je bílý rum. Recept funguje dobře s Bacardi Rum, ale jiné značky fungují dobře, pokud je máte rádi. Mojito můžete samozřejmě připravit bez alkoholu, pokud jej nahradíte zázvorovým pivem.

Jako nealkoholický nápoj potřebujete jednoduchý sodovka. Pokud dáváte přednost sladším, můžete vodu nahradit Sprite. V tomto případě se ale trochu odchylujte od původního receptu.

tipy na výrobu koktejlů na zdobení mojita

A co jim zbývá Ledové kostky. Nejlepší je je rozdrtit přímo před přípravou koktejlu. Tip: Vždy mějte několik sáčků kostek ledu v mrazáku. Pokud je jeden sáček prázdný, okamžitě naplňte nový a vložte jej do mrazničky. Díky tomu vám nikdy nedojde led.

potřebné nástroje

koktejlová sklenice mojito vyberte si varianty

K přípravě dokonalého koktejlu mojito potřebujete také několik nástrojů. Neměli byste nutně pořizovat speciální nástrojové lišty, ale ty vám tento úkol hodně usnadní. Naštěstí v domácnosti existuje pár věcí, které nabízejí dobré alternativy.

Vzhledem k tomu, že Mojito Cocktail je highball, stává se v jednom Sklenice na dlouhé pití připravený. V posledních letech jsou ale populární i další varianty, například mojito ve zednické dóze nebo ve sklenici whisky. Kterou variantu zvolíte, je čistě na vás.

co potřebujete k nástroji mojito na koktejl paličky

Smíchání čerstvých surovin na dně sklenice s cukrem je a Píst potřeboval. Pokud však žádný nemáte, můžete použít konec metly nebo váleček. Trocha kreativity není při přípravě koktejlů nikdy přehnaná!

barová lžíce na přípravu koktejlu mojito

Užitečným (ale ne nezbytným) nástrojem je, že Barová lžíce. To umožňuje snadnější a rychlejší míchání míchaných nápojů ve sklenicích na dlouhé nápoje. To funguje stejně dobře s normální lžící.

Recept a pokyny k koktejlu Mojito

mojito koktejl jen rychle s těmito tipy

Pokud už máte všechny ingredience a nástroje pro dokonalé mojito, pojďme k receptu. Na koktejl budete potřebovat:

1/2 vápna

7-8 listů čerstvé máty na koktejl

1-2 lžičky jemného cukru

50 ml bílého rumu

Záběr sodové vody

10-15 kostek ledu, rozdrcené

4-5 lístků máty na ozdobu

Pokud chcete svým hostům připravit koktejly, jednoduše vynásobte přísady počtem hostů. Nezapomeňte však, že mojito je koktejl vyrobený přímo ve sklenici. Nejlepší je tedy míchat každý nápoj zvlášť.

Příprava mojita je poměrně snadná a opravdu rychlá, ale existuje několik důležitých kroků, které byste měli dodržovat. Takto se to dělá:

recept na mojito válí vápno krok za krokem

Limetku omyjte a krátce ji dlaní přitlačte na pracovní plochu a trochu srolujte. Získáte tak více šťávy. Poté odřízněte konce a nakrájejte 1 centimetr silný plátek. Nyní rozčtvrťte a nalijte do studené sklenice na dlouhé nápoje.

Připravte si koktejl mojito krok za krokem, limetkovou šťávu

Pak přijde mincovna. Vyberte 7-8 čerstvých, malých listů, vezměte je do jedné ruky a druhou rukou zatleskejte. Díky tomu budou aromatičtější. Vložte lístky máty do sklenice.

Pokyny k receptu na koktejl Mojito lehce zatlačte paličkou

Listy limetky a máty posypte podle potřeby 1 nebo 2 čajovými lžičkami jemného cukru a 7-8krát jemně vše zatlačte paličkou. Cílem je vytlačit šťávu z limetky, aniž by došlo k poškození listů máty. Cukr by se měl také rozpustit ve šťávě.

Připravte si koktejl mojito, krok za krokem přidejte bílý rum

Nyní přidejte bílý rum. Nejlepší je použít tyčové opatření, aby byl mojito koktejl dokonalý.

Při přípravě letních koktejlů jako mojito je drcený led nutností. Pokud máte jen normální kostky ledu, můžete je pomocí válečku rozdrtit sami v mixéru nebo v utěrce. Poté sklenici naplňte do 3/4 drceným ledem a přidejte kapku sodové vody.

Připravte si koktejl mojito krok za krokem v sodové vodě

Vše ve sklenici dobře promíchejte (barovou) lžící, aby se všechny ingredience spojily. Jinak chuť zůstane na dně sklenice a mojito nebude chutnat tak dobře.

perfektní recept na mojito koktejl kroky tipy triky

Nakonec do sklenice přidejte trochu drceného ledu, ozdobte pár lístky čerstvé máty a podávejte s brčkem na pití.

Dokonalý mojito koktejl je připraven!

Variace mojita

různé mojito koktejly ovocné léto

Pokud chcete připravit klasický recept jinak, můžete experimentovat se složkami koktejlu. Interpretace dlouhého nápoje s čerstvými bobulemi jsou obzvláště oblíbené v létě. Ať už maliny, jahody nebo ostružiny – mojito okamžitě získá ovocnou notu. Místo máty můžete použít i jiné čerstvé bylinky, například bazalku nebo rozmarýn.

variace mojito koktejl broskvová máta limetka

variace mojito koktejlů ostružiny rozmarýn

jahodový koktejl mojito lahodný ovocný letní nápoj

nápady mojito koktejly různé přísady