Recepty

Ovocný gumový dort – skvělé nápady pro dětské narozeninové oslavy

Ovocná gumová náplň do dortu-gumové kelímky-barevné-základní barvivo na dort

Ovocné gumy, včetně samozřejmě gumových medvídků, patří mezi nejoblíbenější sladkosti mezi dětmi, ale chutnají jim i dospělí. Co kdybyste z těchto dobrot udělali lahodné Ovocný želé dort připravit? Nápad je vhodný zejména pro narozeniny dětí a obzvlášť se bude líbit těm nejmenším. Existuje mnoho různých způsobů, jak takový dort nebo dort tohoto druhu připravit. Rádi bychom vám představili některé originální a hlavně jednoduché nápady na vtipný a samozřejmě lahodný ovocný žvýkačkový dort.

Ovocný želé dort vyrobený z hotových výrobků

Ovocné želé cukrovinky-cukr-dezert-děti-dospělí

Ovocnou gumu na koláč z ovocných žvýkaček dostanete v obchodě. Zda použijete gumové medvídky, rozesmáté dásně, gumové bonbóny nebo jiné varianty, je zcela na vás. Můžete také sestavit mix. V zásadě máte možnost popustit uzdu své fantazii. Narozeninové dítě může také pomoci, pokud dort nemá být překvapením.

Ovocný gumový dort si vyrobte zcela sami

Ovocný žvýkačkový dort domácí-barevné-kostky-želé-cukr

Pokud máte chuť na pečení a máte k dispozici trochu více času, můžete si ovocné dásně vyrobit také sami. Je to rychlé a není to vůbec obtížné. Připravili jsme dva nápady na domácí ovocné dásně: na jedné straně roztomilé nápady pro dívky a na druhé straně nápad pro chlapce. Nejprve ale pár receptů na dortový základ.

Vyrobte si dort ze sladkostí sami – 9 nápadů s pečením i bez něj

Vyrobte si z kuchyně malé velikonoční překvapení sami – 10 nápadů

Jiné použití terakotových květináčů: 20 nápadů pro dům & zahrada

Recept na dortový základ

ovoce-gumový dort-gumový-medvěd-kostky-dekorace-barevný-duha

Ovocný želé koláč můžete snadno upéct. Můžete použít klasický a rychlý recept na dortový základ. Upečte jednu nebo více základen a poté je naskládejte na sebe. Můžete také navrhnout střední oblast z prstenů, abyste měli dutinu pro plnění ovocnými dásněmi. Potřebujete následující produkty:

– 5 lžic mouky

– 4 zarovnané lžíce cukru

– 3 vejce

– 2 lžíce oleje

– 1 polévková lžíce octa

– 1 čajová lžička prášek do pečiva

– Vanilkový cukr

– 1 špetka soli

Upečte ovocný želé koláč

ovocný-gumový-dort-dekorace-gumový-glazura-kutilský nápad

Mouku a prášek do pečiva prosejeme do mísy a smícháme dohromady. Ušlehejte žloutky s cukrem do pěny, poté zašlehejte olej a ocet. Poté přidejte směs mouky. Z bílků ušlehejte tuhý sníh a vmíchejte sůl. Smíchejte vaječné bílky se zbytkem těsta. Tento základ pro koláč z ovocných žvýkaček vložte do vymazané formy a pečte v předehřáté troubě 12 až 15 minut na 175 stupňů.

Ozdobte dort ovocným želé

poleva z ovocného želé dortu-bílá-smetana-haribo-sladkosti

Nyní ozdobte svůj dort domácími nebo předem zakoupenými ovocnými žvýkačkami. Aby se ovocné dásně mohly dobře lepit, měli byste dort potřít polevou. Velmi oblíbený je také dort z gumového medvídka. Jak už si asi dokážete představit, můžete snadno použít hotové gumové medvídky na gumový dort. Jak přesně je zařídíte, je zcela na vás. Vaše dítě se může také připojit!

Piñata dort

Ovocné dásně jako náplň

Ovocná žvýkačka-dort-náplň-nápad-narozeninový dezert

Pokud nechcete zvenku dort jen ozdobit ovocnými dásněmi, můžete je samozřejmě také zapracovat do těsta. Překvapení pro děti tedy nastává až při krájení dortu. Další variantou barevného a vtipného dortu z ovocných žvýkaček je vybarvení základny. K tomu je opět nejlepší použít potravinářské barvivo.

Ovocná želé nebo gumová medvědí pizza

Ovocný žvýkačkový koláč-pizza-vtipný nápad-dezert

Velmi originální dezertní nápad a sladký dort jiného druhu je také sladká pizza, ke které potřebujete pouze základ. Místo zeleniny a rajčatové omáčky jednoduše opět použijte ovocné žvýkačky. Tento typ ovocného želé vypadá velmi zajímavě. Zajímavé je, že ovocné želé velmi dobře napodobuje polevy na pizzu.

Recept na ovocné želé

ovocný želé dort recept-hvězda-motýl-luk-dívka

Na ovocné želé si můžete koupit jakýkoli tvar a tímto způsobem přizpůsobit figurky tématu narozeninové oslavy. Ovocný žvýkačkový dort pak můžete libovolně ozdobit jedlými figurkami. Sladkosti můžete také umístit do misky na občerstvení.

Ingredience a materiály

Ovocné žvýkačky dort-šťáva-želatina-forma-med-přísady

Ovocné gumy chutnají nejlépe, když je na jejich výrobu použita skutečná 100% šťáva. Potřebujete 1 šálek. A ovocný želé dort, který ozdobíte později, bude také mnohem lahodnější. Dále potřebujete 3 lžičky medu jako sladidlo, 2 ploché lžíce želatiny a výše zmíněnou formu. Jakmile máte o to všechno postaráno, zůstává nejjednodušší část přípravy.

Želatina

ovoce-guma-dort-vaření-želatina-tání-želé

Do hrnce dejte první šťávu. Poté přidejte želatinu a chvíli počkejte, až želatina absorbuje tekutinu. Poté vše dobře promíchejte. Tekutinu přiveďte k varu a míchejte, dokud se želatina nerozpustí a už nebudou žádné hrudky.

Sladké ovocné dásně

ovoce-žvýkačka-med-sladidlo-přírodní-zdravé-děti

Nyní musíte osladit budoucí dekoraci ovocného želé. Přidejte k tomu tedy med. V závislosti na tom, jak je šťáva sladká, může být nutné přidat trochu více medu nebo použít méně než 3 čajové lžičky.

Naplňte formu

Ovocno-želé-dort-stříkačka-tvar-plnění-snadný-recept-nápad

S tím je želé připraveno. Dokud je ještě horké a tekuté, musí se nalévat do zvoleného tvaru. Nejpřesnější způsob, jak to udělat, je použít čistou stříkačku. Tak se vyhnete rozlití. Pokud chcete ovocné žvýkačky různých barev, opakujte výše uvedené kroky s jinou šťávou.

Ochlaďte ovocné dásně

ovocný želé-dort-cool-dekorace-inspirace-barevná šťáva

Můžete také použít jednoduchý pekáč a později ovocné želé nakrájet na kostky. Ať tak či onak, želé musí jít ztuhnout do lednice. To trvá asi hodinu. Poté je roztomilá dekorace na ovocný želé dort připravena k použití.

Hotové ovocné dásně

ovocný želé-dort-roztomilý-nápad-oslavy narozenin

Tvary ovocného želé, které se dnes nabízejí, jsou opravdu velmi rozmanité. Dort z ovocného želé může být skutečným poutačem a, jak vidíte, není opravdu těžké jej vyrobit. Pokud chcete další inspiraci, ale tentokrát pro chlapce, čtěte dál!

Lego ovocné žvýkačky pro chlapce

Ovocno-želé-dort-chlapci-lego-stavební-bloky-figurky-želé-přísada

Pro chlapce jsou květiny a hvězdy pravděpodobně méně vhodné. Místo toho můžete na výrobu ovocného žvýkačkového dortu použít ovocné gumy ve formě Lego bloků. Správné formuláře pro něj získáte v obchodě. Aby postavy vypadaly zajímavěji, vyberte tvar, ve kterém lze vyrobit „kameny“ různých velikostí a tvarů.

Barevné barvy

ovocné želé-dort-hraní-barevné-barvy-kutilství

Opět doporučujeme zvolit různé barvy. Můžete také použít potravinářské barvivo pro barvy, které nejsou k dispozici ve formě šťávy (např. Modrá). Tímto způsobem získáte barevný ovocný žvýkačkový dort, který vykouzlí úsměv na tváři každého dítěte.

Želé koláče