Recepty

Neobvyklé recepty na pečení ve formě na muffiny – 14 nápadů na recepty

Neobvyklé recepty nápad vaječná omeleta-muffin-forma-snídaně

Plech na muffiny je všestranný v kuchyni, který je vhodný k přípravě lahodných receptů. Kromě oblíbených muffinů z něj lze připravit různé předkrmy, hlavní jídla v mini formě a lahodné dezerty. Máme jich několik neobvyklé recepty dejte dohromady a upečte v pánvi na muffiny, které jsou vhodné pro každou chuť a příležitost.

Jednoduché, ale neobvyklé recepty v pánvi na muffiny

Neobvyklé recepty forma na muffiny-omeleta-pečení-snídaně

Snídaně je nejdůležitějším jídlem dne a v každodenním životě by neměla chybět. V plechu na muffiny můžete připravit zdravou snídani z trouby místo smažení na pánvi. Vejce mají například vysoký obsah bílkovin a jsou ideální pro první jídlo dne. V pánvi na muffiny si můžete připravit jednoduchá míchaná vejce nebo dokonce svůj oblíbený recept na omeletu a užít si výživnou snídani.

Neobvyklé recepty na rychlou snídani

Neobvyklé recepty snídaně-ovesné vločky-jogurt-ovoce

Ti, kteří dávají přednost sladké snídani, si mohou připravit lahodné müsli tyčinky jako tartaletky a vychutnat si je s jogurtem nebo tvarohem a ovocem. Müsli koláče jsou vyrobeny z jakéhokoli müsli, ořechů, ovesných vloček, másla a medu a pečou se v pánvi na muffiny 10–15 minut. Výsledek – zvýraznění na snídaňovém stole.

Vydatné muffiny pro každý vkus – 12 snadných receptů

Upečte vydatné muffiny – základní recept a 3 zdravé nápady

Upečte vanilkové muffiny – Lahodná a klasická varianta

Recept na snídani – na pánvi na muffiny upečte toast

Neobvyklé recepty snídaně-chléb-slanina-pečení muffinů

Pokud žijete s dětmi nebo máte rádi chutně vypadající jídlo, můžete z jednoduchého toastu udělat fantastické jídlo. Níže je recept na slaninu a vaječný toast v plechu na muffiny. K tomu potřebujete toast, proužky slaniny a vejce.

Na brunch si připravte slaninu a vaječný toast

Neobvyklé recepty plechovka se snídaní-slaninou-vejci-chlebem-muffinem

Muffinovou formu nejprve potřete máslem a troubu předehřejte na 200 stupňů. Poté vyjmeme chlebové kůrky a plátky chleba nakrájíme na kulatý tvar tak, aby se vešly do formy na muffiny. Mezitím na plechu s pečícím papírem opékáme proužky slaniny asi 10 minut. Smaženou slaninu pak položte na okraj chleba tak, aby vytvořil okraj. Nakonec do každé formy na muffiny rozbijte malé vejce a toasty pečte na 180 stupňů, dokud nejsou vejce hotová. Tento recept je také ideální pro brunch.

Neobvyklé recepty na muffiny

neobvyklé recepty-vydatné muffiny-muffiny-pánve-vajíčko-pečení

Jelikož byl plech na muffiny původně určen na muffiny, můžete z něj připravit vydatné variace, které se dobře hodí ke snídani nebo jako příloha. Pokud do každého pouzdra na muffiny rozbijete vajíčko a zasypete ho těstíčkem, můžete si dokonce udělat muffin s „vařenou“ vaječnou náplní.

Neobvyklé recepty se smaženými vejci

neobvyklé recepty-jednoduchá-muffinová forma-smažená vejce-snídaně

Smažená vejce jsou oblíbeným receptem na snídani po celém světě, ale aby vypadaly perfektně, vyžadují určité dovednosti a zkušenosti. Lze je kombinovat se saláty nebo sendviči a rychle vás zasytí. Muffinovou formu můžete také použít k přípravě dokonalého smaženého nebo sázeného vejce.

Vejce upečte v plechu na muffiny

neobvyklé recepty-jednoduše pečte několik smažených vajec-bábovku

V pánvi na muffiny můžete upéct několik sázených vajec najednou. Chuť a struktura jsou stejné jako u obvyklé metody. Postup je jednoduchý: do každé mísy formy na muffiny nejprve nalijte lžíci vody a poté v ní rozbijte vejce. Pro tuhý žloutek pečte vejce 14–15 minut na 180 stupňů a pro trochu tekutého žloutku-pečte maximálně 11–12 minut při stejné teplotě.

Vejce natvrdo z trouby

neobvyklé recepty-triky-natvrdo uvařená vejce-muffin-cín-zmrzlinová mísa

Pokud chcete vyzkoušet nový způsob přípravy natvrdo uvařených vajec, na pomoc přijde opět plech na muffiny. Ačkoli vejce v tomto případě nejsou ve skutečnosti „uvařená“, nakonec chutnají stejně dobře. Vejce jednoduše vložte do formy na muffiny a pečte 30 minut na 180 stupňů. Ihned poté dejte natvrdo uvařená vejce do mísy s ledovou vodou a nechte 10 minut vychladnout.

Neobvyklé recepty na přílohy

neobvyklé recepty-pečení-brambor-růže-trouba-pěkná příloha

Pokud hledáte nápady na předkrmy a přílohy na večírek nebo zvláštní příležitost, pak pro vás máme něco speciálního. Tenké plátky brambor můžete použít k přípravě lahodných bramborových růží, které nejen skvěle chutnají, ale také skvěle vypadají.

Připravte si křupavé bramborové růže

neobvyklé-recepty-brambory-bramborové růže-pečení-forma na muffiny

Bramborové růže připravíte nejsnadněji na muffinové pánvi. Brambory nejprve oloupeme a nakrájíme na tenké plátky. Pomocí škrabky to zvládnete velmi snadno. Poté vložte plátky brambor kolmo do formy na muffiny, překrývejte je a přitlačte k okraji. Chcete -li tvarovat střed, stočte jeden nebo dva plátky k sobě a sešpendlete. Naaranžované bramborové růžičky potřete olivovým olejem a pečte asi 25 minut na 180 stupňů.

V pánvi na muffiny upečte mini pizzu

neobvyklé recepty-vydatné-mini-pizzy-muffin-forma-salám

Neobvyklé recepty v pánvi na muffiny se skvěle hodí jako prstové jídlo k narozeninám a večírkům. Ať už sladké nebo slané – forma na muffiny má ideální velikost pro večírky. S těstem na pizzu a jakýmikoli přílohami si můžete připravit chutné mini pizzy v pánvi na muffiny sami.

Neobvyklé recepty na pečení – špagety ve formě na muffiny

neobvyklé recepty-špagety-rajče-omáčka-muffiny-pečení-pečení

Další klasika z italské kuchyně vypadá stejně skvěle ve formě na muffiny. Špagety by měly být nejprve uvařené a poté vloženy do formy na muffiny. Můžete si také připravit svou oblíbenou omáčku a přidat ji do těstovin. Poté posypeme sýrem a pečeme, dokud není hotové.

Neobvyklé recepty na dezerty ve formě na muffiny

neobvyklé recepty-pečení-muffinů-pečených-jablek-rozinek

Kromě oblíbených muffinů můžete v pánvi na muffiny připravit i další lahodné dezerty. Pečená jablka s náplní, jablečné růže, palačinky, tvarohový koláč a mnoho dalších neobvyklých receptů lze připravit pomocí plechu na muffiny.

Recept na pečená jablka s rozinkami

neobvyklé recepty-forma na muffiny-pečené-jablka-sultánky

Misky na formu na muffiny jsou ideální pro malá až středně velká jablka. Chcete -li připravit pečená jablka s rozinkovou náplní, měli byste nejprve vykrojit 3/4 každého jablka a střed naplnit směsí rozpuštěného másla, rozinek a skořice. Poté pečte 30 minut na 180 stupňů a máte hotovo.

Neobvyklé recepty s jablky

neobvyklé recepty-dezert-jablko-růže-muffinová forma-cukr do pečiva

Jablka jsou ovocem, které lze nalézt po celý rok a lze je připravit na mnoho způsobů. Oblíbeným receptem, který chutná lahodně a vypadá atraktivně, jsou jablečné růže. Mohou být připraveny s tenkými plátky jablek a listového těsta v muffinové formě a představují neobvyklý nápad na recept pro různé příležitosti.

Příprava jablečných růží v listovém těstě

neobvyklé recepty-dezert-jablko-růže-návod-těsto-forma na muffiny

Tipy na recepty na dezert ve formě muffinů

neobvyklé recepty-forma na muffiny-výborné-tvarohové-muffiny

Pokud byste chtěli vyzkoušet další neobvyklé recepty na pečení v bábovce, můžete si upéct výborný tvarohový koláč. Lze jej připravit s náplní nebo bez ní a je ideální jako dezert pro zvláštní příležitosti nebo mezi jídly.

Na pánvi na muffiny upečte tvarohový koláč

neobvyklé-recepty-dezert-tvarohový koláč-džem-muffin-pečení

Tipy na recepty na pečení v bábovce – čokoládová brioška

neobvyklé recepty-dezert-muffinová forma-brioška-čokoláda

Briošky přinášejí vzpomínky na dětství a jsou skvělým nápadem na snídani, brunch nebo dezert. Briošky můžete připravit podle svého oblíbeného receptu a perfektního tvaru snadno dosáhnete v bábovce.

Neobvyklé recepty na dezerty ve formě na muffiny

neobvyklé recepty-dezert-muffinová forma-mini-koláče-třešně

Při pečení v pánvi na muffiny se kreativitě meze nekladou. Dezerty v nich vypadají krásně a jsou ideální velikostí pro dezert. Pokud rádi experimentujete s recepty na pečení, můžete si připravit lahodný mini višňový koláč pomocí košíčků na muffiny.