Recepty

Krabicový dort se srdcem uvnitř – originální piškot s překvapením

krabicový dort se srdíčkovým pečením-vanilka-čokoláda-lesní plody

Máte rádi lahodnou chuť krabičkového dortu, který je během chvilky připraven z piškotů a lze jej libovolně upravovat? Těsto se rychle promíchá a výsledek je vždy perfektní. Někdo má rád dort s jemnou čokoládou, jiný ho rád svačí s mletými ořechy. Ovocný koláč s potopenými borůvkami nebo jinými kousky ovoce vám určitě zkazí chuťové buňky. V dnešním článku pro vás máme lahodný recept na atraktivní Krabicový dort se srdcem tam vybrán. Překvapte své blízké lahodně voňavým dortem, který uvnitř ukrývá sladké srdce.

Krabicový dort se srdcem uvnitř – krásný piškot s překvapením uprostřed

smetana-cukr-sypání-srdce-kakao

Krabicový dort se srdcem je skvělým nápadem pro každou zvláštní příležitost, ale bez něj se opravdu dobře hodí. Na první pohled vypadá dort se srdcem jako normální krabicový dort a jen těžko uhodnete, co je uvnitř. Jakmile to rozříznete, barevné srdce všechny ohromí. Ať už jako valentýnský dort, jako dárek ke Dni matek nebo jen tak pro změnu, krabicový dort se srdcem uvnitř je dojemnou lahůdkou. A co je nejlepší, je to rychlé a snadné, než to vypadá.

box-dort ve tvaru červeného srdce

K okouzlujícímu vzhledu prakticky potřebujete dva pečené krabicové koláče ze stejného těsta. Můžete použít jakýkoli recept na piškot, který máte nejraději. Pro velký kontrast se používá nějaké potravinářské barvivo nebo kakao. Bez ohledu na zvolený recept, ať už jde o citronový nebo pískový koláč, je princip stejný. Nejprve upečte těsto na první dort, ze kterého později vykrojíte srdíčka. S výjimkou kakaa nebo potravinářského barviva potřebujete pro obě dávky stejné přísady. Jakmile je barevný koláč upečený a vychladlý, vykrajujte srdíčka vykrajovátkem požadované velikosti a dejte je stranou.

těsto-cukroví-vykrajovátka-tvar srdce

Nyní můžete zamíchat druhé těsto. Nyní je čas vytvořit fascinující vzhled. Jednoduše nalijte tenkou vrstvu těsta na bochník a položte srdce těsně k sobě na těsto. V posledním kroku se zbytek těsta nalije do pekáče, srdce by měla být úplně zakrytá. Alternativně můžete nejprve do bochníku dát srdce za sebou a rozložit těsto na obě prázdné dlouhé strany. Stačí chutný koláčkový koláč upéct se srdcem a ochutnat a užít si ho s rodinou nebo přáteli.

Recept na krabičkový dort se srdcem uvnitř

box-cake-heart-in-buttercream

Na lahodný piškot s nebeskou pomerančovou vůní potřebujete následující ingredience:

 • 400 g mouky
 • 375 g másla, měkké
 • 375 gramů cukru
 • 7 vajec
 • 100 ml pomerančového džusu
 • strouhaná kůra z organického pomeranče
 • 1 balíček prášku do pečiva
 • vanilka
 • špetka soli
 • Potravinářské barvivo dle vašeho výběru
 • Tuk a mouka pro formu
 • Moučkový cukr na poprášení

Piškotový dort-vejce-máslo-růže-srdce

Na dva koláče musíte snížit přísady nebo těsto na polovinu. Cukr, máslo, vanilku, sůl a pomerančovou kůru dejte do mísy a vše míchejte do krémové barvy. Vmíchejte vejce jeden po druhém, pokaždé střídejte s trochou mouky. Zbylou mouku smíchejte s práškem do pečiva a přidejte k ostatním přísadám. Nakonec vmíchejte pomerančový džus. Těsto vložíme do vymazané a moukou vysypané formy (25 cm). Srdíčkový koláč pečte při 175 stupních horního / dolního ohně asi 45–50 minut. Postupujte výše popsaným způsobem.

valentýnská tabule barevná-vanilková

Pokud to jde rychle, můžete místo těsta jednoduše použít marcipánovou hůl na srdce. Nakrájejte je na malé kousky a promíchejte s kakaem nebo barvou na pečení a práškovým cukrem. Poté z marcipánové směsi vytvarujte váleček a uprostřed vyřízněte zářez. Nyní můžete prsty mírně zaoblit zářez a vytvarovat spodní stranu role do bodu srdce. Hotovou srdcovku vložíme doprostřed těsta a navrch rozetřeme zbylé těsto.