Recepty

Cuketové recepty: takto si můžete sami připravit chutné těstoviny!

cuketa recepty těstoviny vynikající příprava mořských plodů

Máte chuť na lehké, letní jídlo s malým množstvím kalorií a nádhernou chutí? Pak jste na správném místě – nabízíme vám alternativu k tradičním těstovinám. Ideální pro všechny, kteří chtějí vyzkoušet verzi populárních těstovin bez obilí. Cuketové nudle jsou bezlepkové, ideální pro vegany, pro alergiky a pro všechny, kteří jedí zdravě a zároveň se nechtějí obejít bez italských pochoutek. V článku najdete seznam různých variant pro řezání a přípravu. Stejně jako několik tipů na zdobení. Nechte se inspirovat zeleninovými špagetami a překvapte rodinu vynikajícím jídlem.

Cuketové recepty na těstoviny: Vytvořte si vlastní zeleninové špagety se spirálovým vykrajovátkem

recepty z cukety si vyrobte vlastní spirálový vykrajovač těstovin

Spirálový vykrajovátko se ukazuje jako nepostradatelný kuchyňský pomocník při přípravě špagetových nudlí. Na trhu je k dispozici řada modelů v různých verzích. Jeho nože jsou rozhodující pro konečný výsledek – motorem poháněné verze (které jsou matoucím způsobem podobné mixéru) jsou většinou vybaveny vyměnitelnými noži. Většina ostatních je má zabudované. Doporučujeme robustní nože z nerezové oceli, které dlouhodobě dokážou zpracovat těstoviny z cukety.

recepty na cuketové spirály

Kromě toho hraje při nákupu důležitou roli jednoduchá manipulace a co nejmenší úsilí. V neposlední řadě by příslušenství mělo bodovat snadným čištěním a zabírat málo místa ve skříni. Některé modely lze dokonce rozebrat a mýt v myčce. V neposlední řadě je důležitá délka těstovin – automatické spirálové kráječe obvykle zpracovávají cuketu na dlouhé špagety, které se pak musí krájet na polovinu.

Stručný přehled výhod: většina spirálových řezaček se snadno používá, lze je snadno čistit pod tekoucí vodou a vyrábět dokonce špagety.

Na první pohled nevýhody: v závislosti na modelu mohou zabírat spoustu místa. Prostorově úsporné a kompaktní alternativy obvykle vyžadují větší úsilí.

Cuketové recepty: vyrobte si vlastní těstoviny bez spirálového vykrajovátka

recepty z cukety nudle juliennereißer gemueseschaeler

Vzhledem k tomu, že cuketa je měkká zelenina, jejíž zpracování vyžaduje malé úsilí, lze ji také nakrájet na špagety bez spirálové řezačky. Pokud máte doma nůž Julienne, snadno s ním vyrobíte tenké nudle. Jednoduše stáhněte řezačku Julienne podél cukety a krájejte opatrně, dokud se nedostanete do středu se semeny. Poté se otočte a pokračujte na druhé straně. Semínka se těžko používají na špagety – maso je příliš měkké a nudle se rozpadají. Podobný je postup u kráječe zeleniny.

recepty z cukety těstoviny mikrovlnné vaření

Výhody Juliennisseru a kráječe zeleniny: Můžete snadno vyrábět dlouhé, rovnoměrně tenké těstoviny. Prostorově úsporný, praktický, snadno se čistí, snadno se používá.

Nevýhody kráječe Julienne a kráječe zeleniny: Na krájení potřebujete více času a nemůžete použít jádro cukety. Pokud nebudete při řezání dávat pozor, hrozí nebezpečí poranění.

recepty z cukety těstoviny připravující různé variace

A takto vypadá konečný výsledek: vlevo nahoře jsou cuketové nudle vyrobené kráječem zeleniny, vpravo dole – špagety nakrájené kráječem na julienne. Pro všechny ostatní varianty byly použity různé modely spirálových fréz.

Cuketové recepty – těstoviny jezte syrové a ozdobte avokádovou omáčkou

recepty z cukety Připravte nudle na hrubo

Pokud jde o přípravu oblíbených cuketových nudlí, neměli byste zapomenout zejména na jednu věc – zelenina, stejně jako okurka, se skládá z 95% z vody. Doba přípravy je velmi důležitá, aby se špagety nezměnily na lepivou hmotu. Protože cuketa se nevaří, zahřeje se. I minuta je příliš … příliš mnoho a konečný výsledek nebude přesvědčivý. Začátečníci a vegani mohou těstoviny jednoduše jíst syrové – a ozdobit je lahodnou avokádovou omáčkou. Avokádo jednoduše rozmixujte na okurku, vymačkaný citron a 2–3 stroužky česneku, přidejte špetku soli a pepře a promíchejte s nudlemi.

Cuketové recepty – restujte nudle a jezte je s krevetami

cuketa recepty nudle třídící pánev

Pro další recept jsou cuketové nudle restované-jednoduše přidejte 2–3 kapky za studena lisovaného panenského olivového oleje na pánev a nudle smažte na středním ohni 1–2 minuty. Takto vyrobené bezlepkové špagety lze připravit s krevetami.

cuketové recepty nudle výroba krevet

Zde jsou ingredience pro rychlý recept: 4 cukety na těstoviny, 30 oloupaných a očištěných krevet, 2 lžičky olivového oleje, 4 stroužky česneku, 2 lžičky másla, šťáva a kůra z 1 vymačkaného citronu, 1/4 šálku bílé víno, 1/4 šálku petrželky, špetka soli a pepře. Příprava: Nejprve nalijte olivový olej na pánev, poté předehřejte varnou desku a na středním ohni smažte krevety z jedné strany 1–2 minuty, otočte, přidejte prolisované stroužky česneku a znovu smažte 1–2 minuty. Krevety opatrně vyjmeme a do pánve přidáme máslo, bílé víno, citronovou šťávu a citronovou kůru. Přivedeme k varu a za stálého míchání vaříme 1-2 minuty. Poté přidejte krevety a nudle, promíchejte a nechte minutu povařit.

Cuketové recepty – uvařte špagety, podávejte s mletým masem a boloňskou omáčkou

recepty na cuketu hrnec na vaření těstovin

Podobně jako u italských těstovin je tato metoda super snadná a velmi rychlá – stačí v hrnci přivést vodu k varu, pak nechat minutu vařit cuketové nudle a poté je sundat ze sporáku. Aby se nelepily, přidejte do vody kapku olivového oleje. Nakonec těstoviny nalijte do cedníku. Zde si můžete připravit boloňskou omáčku podle klasického receptu a ozdobit ji.

cuketové recepty na výrobu boloňských špaget

Přehled potřebných ingrediencí: 5 velkých cuket na těstoviny, 500 gramů mletého masa, 10 pyré z rajčat, 1/2 cibule, nakrájené na kostičky, 3 prolisované stroužky česneku, 1 lžička olivového oleje, 1/2 lžičky oregana, 1/4 mořská sůl, pepř, sýr podle chuti. Příprava: do rozehřáté pánve nejprve dejte olivový olej a orestujte cibuli 2–3 minuty, poté přidejte stroužky česneku a smažte další minutu. Přidejte rajčata a oregano a omáčku nechte 20–30 minut na plotně zhoustnout. Směs čas od času promíchejte. Mezitím vložte mleté ​​maso do samostatné pánve a promíchejte vařečkou. Když je maso hotové, přidejte do zahuštěné omáčky, přidejte sůl, pepř a podle potřeby bazalku a promíchejte. Cuketové nudle podávejte s omáčkou a ozdobte sýrem podle vlastních preferencí.

Cuketové recepty – pečte těstoviny

recepty z cukety pečte těstoviny

Ano, cuketové nudle můžete upéct – ale do jaké míry má tato technika přípravy opravdu smysl, je diskutabilní. Trvá to déle než ostatním třem a pokud jde o chuť, konečný výsledek není ve skutečnosti tak odlišný. Pokud jsou ale všechny plotny aktuálně obsazené, můžete špagety připravit v troubě. Jednoduše nastavte troubu na 90 stupňů a předehřejte, pak těstoviny položte na pečicí papír na plech a pečte 10–15 minut. Podávejte s omáčkou z pesta, cherry rajčaty a mozzarellou.

cuketové recepty nudle pesto podávat