Recepty, VIDEO

Nízkosacharidová snídaně – 4 recepty na vydatné občerstvení s vejci i bez nich

Omeletový jogurt s nízkým obsahem sacharidů

Vydatné, rychlé a snadné – tak lze popsat perfektní recept na snídani s nízkým obsahem sacharidů. Nabízíme vám 4 nápady na plnění svačinek s sebou do kanceláře s vejci i bez nich, které připravíte za méně než 15 minut. Snídani s nízkým obsahem sacharidů si mohou dopřát i nezkušení začátečníci. Lahodný a dobrý začátek dne je zaručen pro celou rodinu!

Nízkosacharidová snídaně s omeletou ve třech variantách

Přehled ingrediencí omelety s nízkým obsahem sacharidů

Omeletu může udělat kdokoli. Nabízíme vám tři nápady, jak jej obměnit různými přísadami. Nejprve ale přijdou ingredience pro základní recept na omeletu:

4 vejce

Mléko – 60 ml

Máslo – 3 lžíce

sůl

Recepty na snídani s nízkým obsahem sacharidů Vejce Mléko

Nejprve rozšlehejte čtyři vejce spolu s mlékem vidličkou v hluboké míse do pěny. Dávejte pozor, aby se nevytvořily velké vzduchové bubliny. Směs dochuťte špetkou soli.

Omeleta s nízkým obsahem uhlovodíků a mléčným máslem

Poté na pánvi rozpustíme máslo, přidáme směs vajec a mléka a na středním plameni zlehka dáme. Nyní je ten správný čas na ozdobu omelety – naše tři varianty jsou uvedeny níže. Poté stáhneme oheň a omeletu necháme ještě 10 minut odstát pod pokličkou. Na konci přesuňte dřevěnou obracečku pod střed a překlopte omeletu na polovinu. Podávejte horké. A teď přicházejí tři varianty:

Nízkosacharidová snídaně: omeleta se šunkou, rajčaty a parmazánem

Ingredience na sníh s nízkým obsahem uhlovodíků, šinkenové rajčatové máslo

Omeletu připravte podle základního receptu. Poté, co ho necháte 2–3 minuty tuhnout na středním ohni, nalijte do něj následující přísady:

Horský sýr, strouhaný

2-3 plátky šunky

1 střední rajče

Omeleta se šunkovou rajčatovou šunkou a nízkým obsahem uhlovodíků

Rajčata nejprve omyjte, osušte a nakrájejte na kousky. Pokud chcete, můžete rajče oloupat. Poté přidejte strouhaný sýr na horkou pánev, poté plátky šunky a potom rajče. Snižte teplotu a nechte 10 minut odstát pod pokličkou (podle základního receptu). Dřevěnou obracečkou omeletu opatrně přeložte na polovinu – spodní strana by měla být zlatohnědá.

Snídaně s nízkým obsahem sacharidů: omeleta s avokádem

Nízkotučný snídaňový krémový kukuřičný avokádo

Další lahodný a sytý recept na snídani s nízkým obsahem sacharidů s avokádem. Jednoduše připravte omeletu podle základního receptu a obměňte ji podle následujících přísad:

tavený sýr

avokádo

Konzervovaná kukuřice

bazalka

Omeleta z kukuřičného avokáda s nízkým obsahem sacharidů

Omeletu necháme 2–3 minuty tuhnout, poté 7 minut pod pokličkou. Mezitím omyjte avokádo, osušte, oloupejte a nakrájejte na velké kousky. Sejměte víčko a omeletu ozdobte nejprve smetanovým sýrem, poté avokádem a kukuřicí. Necháme pod pokličkou ještě 2-3 minuty tuhnout. Otočte dřevěnou špachtlí a posypte čerstvě nasekanou bazalkou.

Nízkosacharidová snídaně: omeleta s medem

Snídaně s nízkým obsahem sacharidů, banán, med, kakao

A poslední varianta na omeletu je obzvláště oblíbená u dětí. Oslaďte si život omeletou s medem, banánem a kakaovým práškem.

nízkosacharidové recepty omeleta z banánového medu a kakaového prášku

Banán jednoduše nakrájejte na plátky, smíchejte s medem a přikryjte jím hotovou omeletu. Zahřejte 1 minutu na mírném ohni a poté obraťte obracečem dřeva. Posypeme kakaovým práškem a podáváme teplé.

Snídaně s nízkým obsahem sacharidů: řecký jogurt s ovocem a ořechy

recepty s nízkým obsahem sacharidů řecký jogurt mandle ovesné vločky banán jablko

Zdravý recept na snídani s nízkým obsahem sacharidů bez vajec: zdravý řecký jogurt s ovocem, mandlemi a ovesnými vločkami.

Řecký jogurt 400 ml

Mandle 50 g

Ovesné vločky 50 g

1 banán

1 jablko

nízkosacharidová snídaně, sladký řecký jogurt

Umyjte mandle. Řecký jogurt dejte do hluboké mísy, přidejte mandle a ovesné vločky a promíchejte. Nechte 15 minut stranou. Mezitím omyjte, oloupejte a nakrájejte banán a jablko. Přidejte do jogurtu a dobře promíchejte. dobrou chuť!

nízkosacharidová snídaně, banány, jablečný jogurt