Recepty, VIDEO

Finger food pro dětské narozeninové oslavy – 10 lahodných nápadů a snadné recepty na zábavnou dětskou párty

děti slaví své narozeniny s plným stolem pečlivě připravených pochoutek

Prstové jídlo pro děti by mělo být rychlé a snadné, ale často je složitější, než si představujeme. Pokud například děláte sendviče, vždy se najde dítě, které nemá rád zálivky. Pokud jste se rozhodli pro pizzu, také přesně nevíte, zda bude vyhovovat všem chutím. Pokud si však připravíte obrovský talíř pestrobarevných zeleninových tyčinek, zaručeně získáte zdravou výpomoc dětského finger food. Pokud se tedy brzy chystáte uspořádat večírek pro oslavu dětských narozenin a hledáte nápady na jednoduché recepty, jste na správném místě. Podávejte známá jídla novým způsobem pro večírek vašeho dítěte. Pokud sloužíte davu, níže jsou některé zábavné nápady na párty.

Rychle a snadno připravte finger food pro dětské narozeninové oslavy

Připravte vydatné nebo sladké dětské prstové jídlo na dětskou párty

Je vaše dítě vybíravým jedlíkem a udělali byste cokoli, abyste zabránili nepořádku, který váš malý dělá u jídelního stolu? Pokud je vaší odpovědí jednoznačné „ano“, pak byste měli zkusit dětem připravit vhodná prstová jídla. Většina rodičů souhlasí s tím, že děti jsou nevrlí jedlíci. Obtížné krmení vašich nejmenších může způsobit vynechání zapalování a odradit je od určitých potravin, jak rostou. Mohou se také objevit určité poruchy příjmu potravy. Chcete -li tedy svým dětem pomoci rozvíjet zdravé stravovací návyky, nechte je na začátku jíst samy.

ovocné špízy se sýrem a hrozny v kombinaci s dipem

Prstové jídlo je nejlepší k hladkému jídlu v autě nebo na zábavných dětských oslavách, ale může být také podáváno k obědu nebo večeři. Chcete -li to provést, připravte pár rychlých, snadných a chutných kousků pro dav, který můžete rychle a snadno naservírovat. Dětské prstové jídlo je také skvělý nápad na večírky. Pokud jsou vaši malí zaneprázdněni šťouchanými bramborami, těstovinami nebo rýží, můžete jim mezi tím nabídnout zdravou zeleninu. Ty jsou také snadno k jídlu. Pokud vaše dítě nesnáší jíst plátky ovoce, zkuste ovocné špízy nebo ovoce na špejli. Ať už se jmenujete jakkoli, vaše dítě tímto způsobem rozhodně bude mít zdravou ovocnou stravu.

Kornouty zmrzliny plněné ovocem, jako jsou jahody, maliny, broskve a hrozny

Z tohoto důvodu jsme sestavili seznam chutných dětských prstových pokrmů, které si můžete připravit sami doma, aby vaši malí hosté mohli spokojeně jíst bez stěžování. Ať už sedíte s dětmi u stolu nebo hledáte nápady pro samoobsluhu, v našich návrzích na vytvoření sladkého i slaného dětského jídla pro děti najdete spoustu inspirace. Existuje několik chytrých možností pro domácí bez pečení, rychlý tvarohový koláč a některé zdravější možnosti. Tady je tedy 10 snadných receptů na domácí finger food pro dětské narozeninové oslavy.

Arašídové máslo s banánem, jablky a hoblinkami čokolády

arašídové máslo s banánovými jablky a čokoládovými hoblinami jako dětské prstové jídlo

Chcete -li to provést, jednoduše vezměte dvě jablka a dva banány, ze kterých nejprve nakrájíte plátky kuchyňským nožem. Ovoce poté potřete požadovaným množstvím arašídového másla. Poté nožem vyjměte čokoládové hobliny z jakékoli čokolády. Nakonec položte pár rašple na dětskou pochoutku, abyste ji završili, a připravte ji na servírování na talíř vyložený ubrouskem.

Ovocné talíře a ovocné špízy jako dětské prstové jídlo

ovocný salát ovocné špízy nebo ovocné špízy, když si děti dělají párátka s párátky

Nejprve nakrájejte meloun Galia na kousky, jak ukazuje video výše. Použijte jiné ovoce, jak chcete, a naplňte je jako základ ve velkém talíři. Například v závislosti na ročním období nakrájejte švestky, jahody a broskve na půlky a plátky, aby byl talíř pro děti ještě barevnější. Některé kousky ovoce napíchněte párátky, abyste měli lepší účinek na ovocné špízy. Nakonec ovocný talíř posypte drobným ovocem, jako jsou borůvky nebo maliny.

Špízy na prstové jídlo se šunkou a sýrem

dětské finger food párty špízy ze šunky a sýra, cherry rajčata a okurku

Stačí vám pár přísad, například různá masa, sýry podle chuti a křupavá zelenina, jako jsou cherry rajčata a okurka. Děti budou mít rychlý přístup a svačinka může začít. Jednoduše stočte kousek sýra a šunky, který pak napíchnete špejlí a zeleninou.

Cheesecake ve sklenici

tvarohový koláč ve sklenici se sušenkami skyr a jahodami s moučkovým cukrem jako dětská pochoutka

Pro tuto variantu dětského prstového jídla musíte nejprve rozdrtit balíček sušenek v sáčku se lžící. Poté nakrájejte nějaké jahody a pomocí vidličky je v míse rozmačkejte se dvěma lžičkami moučkového cukru. Poté smíchejte asi 250 g Skyru se dvěma lžícemi moučkového cukru. Do každého šálku nejprve přidejte lžíci sušenek a skyr, který poté zakryjte jahodami. Tyto sladké svačiny pak můžete dát lžičkami.

Prstové dětské jídlo ze zeleninových tyčinek

Vyrobte zeleninové tyčinky s dipem pro děti z celerových tyčinek jako brouků

Tyto zdravé svačiny pro děti jsou také rychlé a snadné na přípravu. Chcete -li to provést, nejprve nakrájejte stonky celeru na polovinu podélně, abyste mohli vyrobit požadované množství zeleninových tyčinek. Poté naplňte každou tyčinku celeru tvarohem. Potom pomocí ovocného nože vytvarujte hlavy a oči z cherry rajčat, sýra a oliv, které poté přitlačte na tyčinky. Z toho pak mohou vznikat různá zajímavá zvířata jako motýli a brouci.

Tortilla Chips Salsa Dip se sýrem

tortilla chips salsa dip se sýrem ve sklenici

Toto vynikající prstové jídlo je samozřejmě vhodné i pro dospělé, protože každému bude chutnat. Chcete -li to provést, nejprve nalijte do šálků omáčku salsa jako dip a poté vložte nějaké tortilla chipsy. Posypeme strouhaným sýrem a podáváme na talíři.

Plněná vejce s tvarohem a žloutkem

plněné vejce jako prstové jídlo pro děti s tvarohem

Dříve uvařená vejce nejprve rozkrojte na polovinu a odstraňte žloutky. Na spodní straně nakrájejte malý kousek bílku, aby kousky bohaté na bílkoviny mohly poté stát přímo na talíři. Smíchejte žloutky s tvarohem a pomocí lžíce jím naplňte bílky.

Prstové dětské jídlo vyrobené ze zeleninových proužků

Prstové dětské jídlo z zeleninových proužků sestávající z mrkve, papriky a okurek s citronovou šťávou

Na další zdravé párty svačiny budete nejprve potřebovat pár mrkví, které na začátku oloupejte, rozpulte a nakrájejte na proužky. Poté proveďte totéž s okurkou a zelenou a červenou paprikou. Poté vše naaranžujte na gramofon a ozdobte dipem dle vlastního výběru nebo citronovou šťávou.

Krémové sýrové jednohubky s olivami

Kousky smetanového sýra s olivami jako finger food pro děti

K tomuto jednoduchému dětskému prstovému jídlu stačí nakrájet bagetu na kulaté krajíce chleba. Poté kousky o velikosti kousnutí potřete krémovým sýrem a všechny ozdobte černými olivami nakrájenými na kousky. Můžete to také použít k vytvoření různých tváří a smajlíků, na které se děti určitě budou těšit.

Karamelizované Marshmallow sušenky

marshmallow sušenky s banánem pro dětské párty prstové jídlo karamelizované kuchyňským hořákem

Chcete -li to provést, jednoduše nejprve na kuchyňské desce uspořádejte celé sušenky. Poté je zasypejte banány podélně rozpůlenými a nakonec na ně položte slaninu. Pomocí kuchyňského hořáku na několik sekund zkaramelizujte. Prstové jídlo vašich dětí je připraveno na další dětskou párty!