Rangoli

9 nejlepších návrhů rýže Rangoli s obrázky

Tradiční rangoli je vyrobeno ze široké škály materiálů, jako je kolamový prášek, gulal, fullerova zemina atd. Pokud je však žádoucí snadné získání materiálu, co je lepší než pokorná rýže? Rangoli designy s rýží se pohybují od semipermanentních po dočasné rangolis.

Krásné vzory Rangoli s rýží:

Níže jsou uvedeny některé z nejlepších vzorů rangoli s rýží.

Rangoli navrhuje s rýží

Toto je nejideálnější vzor pro vchod do domu. Postupně se pohybující soustředné kruhy směrem ven symbolizují pozitivní atmosféru vycházející ze samotného domova. Prázdné prostory mezi soustřednými kruhy byly střídavě vyplněny teplými a studenými barvami. Ráfky a mezery mezi nimi byly složitě navrženy tak, aby měly miniaturní vzory. Na vnějším půlkruhu byly umístěny menší kruhy, které dávají designu Rangoli směrový prvek.

Rangoli s rýží pro Diwali

Toto je příklad květinového vzoru rangoli. Design byl vytvořen výhradně pro příležitost Diwali. Dvouvrstvý tlustý okvětní lístek je zcela naplněn barevnou rýží, převážně modrou a fialovou. Kromě toho byl představen jednoduchý design. Střed obsahuje symbol, Om. Tento design se ideálně hodí do středu místnosti.

Květinové rangoli s rýží

Tento květinový design implementuje barevnou rýži a plevy. S centrálním Diya je kouzlo designu posíleno použitím malých broušených zrcátek a perel.

Rangoli s rýží 4

Toto je možná nejjednodušší design rangoli s rýží, pokud jde o dekoraci. Samotný design je však poměrně komplikovaný. Tento design je populární pod názvem Alpana. To je nejpopulárnější v Západním Bengálsku a je zcela vyrobeno s pomocí rýžového prášku. V podstatě květinový vzor, ​​nohy ve středu vzoru symbolizují nohy bohyně Lakshmi, protože Alpana je většinou populární během Lakshmi puja v Západním Bengálsku. Tento druh rangoli s rýží je symbolem čistoty a strohosti.

Rangoli s rýží 3

V podstatě spirálový design, okraje spirály jsou v přechodu barevné s tmavším odstínem a postupně světlejším tónem směrem ke středu designu. Velký středový kruh obsahuje průsečík osmi čtverců barevně střídavě žlutých a oranžových. Toto je typický příklad Kolam, široce populární v jižní Indii během Pongalu a Onamu.

Diya Rangoli s rýží

Na rozdíl od předchozího rangolisu s rýží tento design implementuje čtvercovou základnu. Použití barev bylo omezeno na několik odvážných. Spolu s barevnou rýží byl Gulal použit k vytvoření matného povrchu. Uprostřed leží okrasný hrnec, ozdobený malými Diyas. Čtyři Diyas zdobí čtyři rohy náměstí symbolizující šíření světla ve čtyřech směrech.

Peacock Rangoli s rýží

Pávi mají vizuálně nejbarevnější peří mezi ptáky. Z tohoto důvodu tento Rangoli oslavuje ducha slavnosti s tématem Peacock. Tento Rangoli využívá sedm základních barevných rýží k oživení tématu. Tento design vyžaduje rozteč barev s větší přesností díky použití více odstínů barevné rýže.

Rangoli s rýží 8

Snad nejsložitější z těchto návrhů, toto rangoli s rýží vyžaduje velkou plochu a skupinu lidí, aby vytvořili design. Čtyři struktury podobné čepelím vycházejí z centrálního kruhového vzoru obsahujícího vynikající design. Tento design je ideální pro místa s velkým shromážděním lidí.

Rangoli s rýží 9

Tento design je nejvhodnější pro kulturní program, jak je zřejmé z tématu. Žena, která hraje tradiční tanec, toto téma ospravedlňuje.

Každý design Rangoli na bázi rýže je jedinečný v tom smyslu, že to znamená více než pouhé umělecké dílo. V pravém slova smyslu však živě podporuje tradiční svatost Indie.