Rangoli

9 jednoduchých a snadných návrhů Rangoli bez teček

Rangolis jsou synonymem jasných barev a inovativního designu, protože zdobí vchod do téměř všech domovů v Indii během festivalu Diwali i dalších indických festivalů. Toto starodávné umění se předávalo z generace na generaci a je téměř prováděno jako rituál. Tyto rangolis jsou obvykle vyrobeny tak, aby přivítaly požehnání a dobrou vůli bohyně Lakshmi do domovů. Rangoli může mít různé tvary a velikosti a může být stejně barevný nebo pochmurný. Následující návrhy se však více soustředí na vzory rangoli bez použití teček.

Návrhy Rangoli bez teček:

Celý kruh:

rangoli návrhy bez teček

Tento rangoli je obrovský a díky kruhovému tvaru je výjimečný. Použití různých barev z něj také dělá ukázku. Dva odstíny modré (světlejší a tmavší odstín) spolu s limetkově zelenou, oranžovou, červenou a žlutou jsou skutečně umělecké. Složité vzory vytvořené s bílou jsou docela mistrovsky provedené a výrazně vylepšují vzhled rangoli.

Vířivý efekt:

Vířivý efekt

Tento rangoli je opravdu reprezentativní pro ducha Diwali – živý, barevný a plný života. Použití primárních barev jakýmsi způsobem podobným vlnám vypadá mnohem zajímavěji. Bílé ozdoby jen dodávají celkovému designu něco navíc. Tento rangoli vyžaduje někoho, kdo má dovednosti, aby to spravil, protože je vyžadována velká pozornost věnovaná detailům.

Peacock Design:

Peacock Design

Tento relativně střední rangoli má hodně charakteru. Celá střední část byla navržena s opravdu krásnými a zářivými barvami. Vzorec obklopující střední část je jemnější, což umožňuje, aby druhá část skutečně vynikla, a to z dobrého důvodu. Pávový tvar byl proveden úžasně a vyžaduje hodně trpělivosti a uměleckých dovedností.

Design inspirovaný Diya:

Design inspirovaný Diya

Tento rangoli využívá některé zářivé odstíny k vytvoření designu, který je jemný, ale přesto silný. Díky kontrastu barev vynikne. Použití žluté, černé a oranžové vypadá svým způsobem velmi královsky. Použití „diyas“ v designu pomáhá vylepšit celý vzor rangoli a dodává mu slavnostní nádech. Proto je na designu něco velmi propracovaného a přesto jemného, ​​díky čemu je velmi dobré se na něj dívat.

Umělecký Rangoli:

Umělecký Rangoli

Toto rangoli bylo provedeno tak dobře a díky použití barev ještě více vynikne. Bílé pozadí dává vyniknout celému designu. Použití žluté, červené, zelené a modré barvy k vytvoření zajímavých vzorů bylo provedeno docela dobře. Každá vrstva celkového designu má něco jedinečného, ​​co může nabídnout. Vzory a tvary na každé vrstvě jsou různé a velmi dobře se doplňují.

Majestátní:

Majestátní

Tento design rangoli je opravdu majestátní, protože ožívá s použitím zlaté barvy. Jemné barvy použité v tomto designu zvýrazňují lotosový design uprostřed. Použití jemných odstínů, jako je fialová, pudrová modrá a zelená, mimo jiné brání tomu, aby rangoli vypadali příliš křiklavě. Design je však zvýšen použitím zlata v obvodu. Díky tomu vypadají rangoli velmi draho a dobře.

Layered Flower Design:

Vrstvený květinový design

Tento design rangoli je opravdu krásný. Použití barev k vytvoření zrcadlového obrazu centrálního květinového designu z něj dělá vítěze. Převládající barvou v designu je žlutá a její různé odstíny. Ostatní barvy proto skvěle doplňují převládající žlutou barvu.

Lord Ganesh Rangoli:

Lord Ganesh Rangoli

Tento design rangoli využívá pouze tři hlavní barvy – fuchsiově růžovou, sytě purpurovou a červenou. Použití bílé však pomáhá dotvořit celkový design. Strategické umístění Lorda Ganeshy uprostřed je ideální pro domácnosti, aby přijaly tento vzor rangoli pro Diwali.

Design inspirovaný hrncem:

Hrnec inspirovaný design

Tento design inspirovaný hrncem je jemný, barevný a mistrovsky vytvořený. Použití barev, které se shodují, zvláštním způsobem, i když bylo provedeno chytře. Pouze při dodržení designu si skutečně všimnete používání hrnců, které se používají na festivaly.