Rangoli

75+ jednoduchých a snadných návrhů Rangoli pro všechny festivaly v roce 2021!

Jednoduché vzory Rangoli

Rangoli je zvláštní součástí mnoha hinduistických kultur a tradic, které mladí i staří rádi sledují a vytvářejí stejně. Líbí se vám tedy tvorba kreativních návrhů Rangoli? Pokud ano, měli byste určitě vyzkoušet nejlepší a nejnovější návrhy Rangoli, které jsme navrhli. Stylesatlife vám nabízí nejlepší návrhy ve své třídě spolu se správnou technikou jejich vytváření. Před vytvořením vzoru Rangoli je třeba porozumět konceptu Rangoli, jeho vývoji, typům a důležitosti. Rangoli má v naší společnosti jedinečné postavení. Je to umění a často se používá ve spolupráci s přivítáním konkrétního festivalu nebo speciální události.

Různá jména rangoli v různých státech Indie jsou následující:

 • V Bengálsku se rangoli vyrábí z rýžové pasty a je známá jako „Alpana“.
 • V Orisse je známá jako „ossa“.
 • V Kerale se rangoli nazývá „Puvidal“.
 • V Tamil Nadu se tomu říká „kolam“.
 • V Rádžasthánu se jmenuje „Mandana“.
 • V Gudžarátu se tomu říká „sathiya“.
 • V Andhra Pradesh je známý jako „Muggu“.
 • V Uttar Pradesh se rangoli nazývá „sona rakhna“
 • V Madhya Pradesh je známý jako „Chowkpurna“.
 • V Biharu je známá jako „Aripana“.
 • V Maharashtra, to je známé jako „Rangvalli“.

Požadované materiály:

 1. Křída nebo hrubý bílý prášek
 2. Barvy dle potřeby
 3. Okvětní lístky podle potřeby.
 4. Podle návrhu je nutný jakýkoli jiný dekorativní materiál, například Diyas.

Instrukce:

 1. Nejprve nakreslete počáteční skicu na papír. To samé udělejte na zemi.
 2. Poté vyplňte rangoli vhodnými barvami a dekoracemi.

Snadné návrhy Rangoli

Rangoli odvozuje svůj název od sanskrtského slova „Rangavalli“. To je považováno za příznivé a ohlašuje příchod jakéhokoli festivalu nebo obřadu v domě. Návrhy nakreslené v rangoli jsou symbolem příležitosti, během níž byly vyrobeny. Rangoli znamená přítomnost bohyně bohatství, Sri Mahalakshmi. Podle vědy vytváří pozitivní energetické pole a snižuje stres.

Jednoduché a snadné návrhy Rangoli s obrázky:

75+ jednoduchých a snadných návrhů Rangoli navrhuje obrázky, které lze snadno vytvořit doma, aniž byste museli věnovat mnoho času. Vyberte si perfektní pro svou zvláštní příležitost v roce 2021 a začněte.

1. Jednoduchý design Devi Rangoli pro začátečníky:

Jednoduchý design Devi Rangoli pro začátečníky

Toto rangoli lze vyrobit v příznivém období Navratriho, aby oslavilo bohyni Durgu. Výroba je velmi jednoduchá a není tak složitá, jak vypadá obrázek. Začněte nakreslením kruhu a očí, nosu a úst bohyně uvnitř tohoto kruhu. Odtud rozšiřte design směrem ven podle vzoru. Díky propleteným okvětním lístkům je design extrémně poutavý. Barvy uvedené v tomto designu jsou krásné a navzájem kontrastují. Dvoubarevné stínování ve vnějších okvětních lístcích mu dodává estetický nádech.

2. Design Ganesha Rangoli pro Vinayaka Chavithi:

Ganesha Rangoli Design pro Vinayaka Chavithi

Tento design vypadá komplikovaně, ale jeho výroba je celkem jednoduchá. Začněte tím, že uprostřed vytvoříte obrys Ganéša a poté kruh venku. Dokončete středovou část a poté nakreslete okvětní lístky ven, následované čepicemi a jasnými hvězdami venku. Začněte barvit zevnitř. Použijte kontrastní barvy pro každý vzor zevnitř ven. V tomto designu byla Ganéša v kruhu krásně zbarvena do 2 odstínů, oranžové a zelené. Květy na vnější straně jsou namalovány v kontrastních barvách ke Ganéši. Modré čepice a vícebarevné hvězdy dodávají celkově působivý vzhled. Ujistěte se, že tento design u příležitosti Ganesh Chaturthi nebo jakékoli Ganesh Puja u vás doma.

3. Jednoduchý design Peacock Rangoli pro začátečníky:

Jednoduchý design Peacock Rangoli pro začátečníky

Jedná se o krásného rangoli s barevným pávem. Začněte načrtnutím skici těla páva a rozšířením modelu směrem ven s okvětními lístky a vzory. Vrcholem tohoto designu jsou nápadné barevné kombinace použité v různých částech páva. Po vybarvení naplňte listy vzory znázorněnými křídovým práškem. Kostkovaný vzor uprostřed květu naplněný žlutými a černými barvami je poutavým rysem tohoto rangoli. Toto rangoli lze nakreslit při jakékoli příležitosti a nevyžaduje mnoho času.

4. Vítejte Rangoli Design pro začátečníky:

Vítejte Rangoli Design pro začátečníky

Tento design rangoli je v poslední době velmi populární a zahrnuje méně dovedností otáčení rukou, protože nezahrnuje kreslení vzorů od ruky. Je založen na tom, že nejprve vložíte velké tečky do požadovaného designu a poté konečky prstů přesunete křídový prášek určitým směrem, abyste vytvořili design. V tomto designu nejprve vytvořte zakřivenou šablonu bílým křídovým práškem. Umístěte kolem modelu barevné tečky podle květinového vzoru. Nyní vytvořte vzory květin a listy konečky prstů. Napište „Vítejte“ oranžovou barvou, aby vynikla na rozdíl od bílého pozadí. Různé barvy použité v designu vypadají velmi poutavě a přitažlivě. Můžete udělat toto rangoli, abyste mohli stylově přivítat své blízké.

5. Design Flower Rangoli pro začátečníky:

Flower Rangoli Design pro začátečníky

Tento design Rangoli je stálezelený, protože používá okvětní lístky různých barev a lze jej nakreslit při jakékoli příležitosti. Začněte soustředným kreslením obrysů kruhů a okvětních lístků. Začněte je zevnitř plnit okvětními lístky kontrastních odstínů. Tento druh rangoli je velmi univerzální, protože barvy lze přizpůsobit na základě dostupnosti okvětních lístků a designu a příležitosti. Až se příště ve vašem domě objeví zvláštní příležitost, popusťte uzdu své kreativitě pomocí výše uvedeného designu s okouzlujícími barevnými kombinacemi.

6. Tradiční design Rangoli pro začátečníky:

Tradiční design Rangoli pro začátečníky

Tento design rangoli je jednoduchý, ale smysluplný a tradiční. Vyznačuje se velkou květinou se symbolem „OM“. Trojzubec se houpá přes květiny a je symbolem lorda Šivy. Proto mohou být tyto rangoli vyrobeny u příležitosti MahaShivratri. Začněte tím, že nakreslíte květinu a zevnitř ji naplníte kontrastními barvami. Poté nakreslete trojzubec a naplňte jej růžovou, aby vynikl v kontrastu s květinou. Dokončete zadáním „om“ uprostřed růžovou barvou. Výrazné barvy dodávají tomuto rangoli elegantní nádech.

7. Jednoduchý design Diya Rangoli:

Jednoduchý design Rangoli

Ať už je to svatba nebo náboženská událost; rangoli stačí k vytvoření magické nálady pokaždé. Design je velmi jednoduchý, ale odvážné odstíny z něj udělaly výjimečný. „Panchpradip“ ve středu a Diyas kolem kruhu jsou dalšími specialitami designu. Takové návrhy často uvidíte mimo chrámy, hotely a další místa, která zobrazují hinduistickou kulturu.

 • K vytvoření tohoto elegantního designu Rangoli byly použity různé druhy okvětních lístků.
 • Lze také vytvořit podobný design pomocí zrn a luštěnin nebo ovoce.

8. Diwali Colorful Rangoli s Diyasem:

Design Diwali Rangoli

Tento úžasný barevný design Rangoli se perfektně hodí pro Diwali – festival světel! Vyřezávané s jedinečným designem ve tvaru srdce a osvětlené diyas, to nám připomíná jasné dny, které přijdou. Kombinace růžové, zelené, červené a fialové barvy rozjasní design a vypadá přitažlivě. Tento design je navržen tak, aby osvětlil váš dům a získal uznání od vašich hostů. Jedná se o jeden z nejoblíbenějších a nejjednodušších vzorů Rangoli s barvami a diyas pro každou funkci a příležitost.

 • Diwali je festival světel, takže svůj design odlehčete pomocí Diyas.
 • Vzory vyrobené v zelené a červené barvě označují Diya, což z tohoto designu dělá perfektní design Diwali.

9. Útulný design Rangoli pro festivaly:

Rangoli Design pro festivaly

Tomu se říká perfektní mix a match design. Na tomto obrázku můžete vidět Jasné barvy zahrnující červené a modré a bílé a žluté květy vytvářejí dokonalý domácí design Rangoli. Ačkoli je skutečný design velmi jednoduchý, byly pro to vybrány barvy a díky jedinečným krásným květinám to bude okouzlující! Jeden může dokonce zkrášlit tento design rozsvícením diya ve středu tohoto Rangoli. Tento design je snadné znovu vytvořit pomocí okvětních lístků. Rozjasní a dodá designu jiný vzhled.

 • Květiny použité v tomto designu Rangoli jsou vrcholem designu.
 • Můžete si vybrat květiny v různých barvách, aby měl design kontrastní efekt.

10. Jednoduchý design Ganapati Rangoli:

Design Ganapati Rangoli

Tento jednoduchý a jedinečný design Ganapati Rangoli bude jistě centrem přitažlivosti, pokud bude nakreslen u vchodu do vašeho domu, kanceláře nebo vily. Zobrazuje naši lásku k Pánu Ganéšovi a také symbolizuje indický festival Ganéša. Tento design Rangoli se velmi snadno kreslí a snadno jej vyřezají i začátečníci. Můžete také vyzkoušet jiné druhy Ganesh avatarů.

 • Začátečník může pomocí tužky vytvořit obrys a poté pracovat na designu.
 • Kolem designu můžete přidat další prvky, jako například „om“ a „svastik“.

11. Návrhy Kundan Rangoli:

Návrhy Kundan Rangoli

Tento design Kundan rangoli je jedinečně vyřezán pomocí barevných korálků. Tyto korálky jsou umístěny na podlaze v designovém vzoru, takže vypadají jako Rangoli. Je to skutečně ruční umění kreativního člověka. Tyto korálky jsou na podlaze poseté lepicí gumou a lze je snadno odstranit. Můžete to dokonce odlehčit vysazením diyas ve středu designu Rangoli. Díky tomu bude Rangoli atraktivnější. K vytvoření tohoto designu můžete použít různé tvary diyas. Jedná se o jeden z nejlepších a nejkrásnějších jednoduchých návrhů rangoli s kundany, díky nimž je vaše příležitost nebo funkce barevnější.

 • Dokonalý design mehndi pro předváděcí místnosti a klenotnictví.
 • Materiály můžete znovu použít k jiným dekorativním účelům a příležitostem.

12. Kolam Rangoli s květinami pro soutěže:

Kolam Rangoli S Květinami

Tomu teď říkáte květinový rangoli. Díky tomuto jedinečnému designu Rangoli plnému květin je událost výjimečná! Přestože je design jednoduchý, je velmi efektivně vyřezán a ozdoben okvětními lístky a listy. V tomto designu Rangoli použili květiny různých barev, jako je růžová a zelená, oranžová a žlutá, bílá a oranžová atd. Umístěte Diya do středu, abyste rozjasnili krásu tohoto designu. Díky tomuto kruhovému designu je celý design atraktivní!

 • Obrys pomocí tužky nebo křídy dosáhnete přesnosti.
 • K dosažení různých barevných kombinací můžete použít různé barvy okvětních lístků.

13. Hudební páv Rangoli:

Peacock Rangoli design

Jeden z nejjednodušších vzorů rangoli, který přesto vypadá tak kreativně a bohatě, je obraz hudebního páva. Vzhled tohoto rangoli je ještě zajímavější než jeho název. Zde je uveden název hudební páv, protože tělo páva je zde na rozdíl od normálních pávů vyrobeno z hudebních nástrojů. Nejlepší způsob, jak zakrýt tělo, je použít pár velkých nástrojů a co může být lepší než pár tabla. Je to také chytrý způsob, jak vyjádřit skutečnost, že hudba zní zbožně v jakékoli formě, a tak je tento Rangoli vhodný naprosto pro každou příležitost.

 • Takový design bude vypadat skvěle mimo umělecký nebo kulturní institut.
 • Tabla můžete nahradit jiným druhem hudebního nástroje.

14. Nejnovější návrhy květin Rangoli:

Nejnovější vzory květin Rangoli

Květiny jsou vždy považovány za příznivé. Tento jedinečný čtyřúhelníkový design Rangoli zdobený květinami a trávou tvoří dokonalou kombinaci barev. Jeden může dokonce zkrášlit tento design rangoli barvami diyas a Rangoli. Jedná se o jeden z nejlepších návrhů Rangoli, který lze velmi snadno a snadno znovu vytvořit.

 • Můžete si vybrat jakékoli květiny a listy a znovu vytvořit podobný design Rangoli.
 • V takových provedeních se obvykle používají květiny, které se obvykle používají k uctívání bohů a bohyň.

15. Krásné vzory Rangoli s Diyas:

Krásné vzory Rangoli

Podívejte se na tento nádherný design rangoli ve tvaru listů vyřezaných tak krásně! Obrovské starožitné diyy v rangoli mu dodávají festivalový nádech. Tento rangoli by dokonce vypadal přitažlivěji pro oči, jakmile se Diyas rozsvítí. Zde použité barvy jsou živé a kontrastní. Přesnost tohoto designu ho činí tak výjimečným. Perfektní umělecké dílo pro každou příležitost!

 • Rýže, spolu s práškem Rangoli, byla použita k vytvoření tohoto krásného designu.
 • Pomocí potravinářských barviv obarvěte rýži podle svého výběru barev.

16. Swastik podepsal nový design Rangoli:

Svastik podepsal nový design Rangoli

Tomu teď říkáte poutavý design rangoli! Jedná se o barevný design s mnoha jasnými barvami. Uprostřed nakreslený znak svastiky je nádherný. Jedná se o kombinaci kontrastu a zářivých barev, jako je červená a zelená, oranžová a žlutá, modrá a žlutá a červená a tmavě modrá. Kreslení tohoto návrhu vyžaduje čas. Pokud se chcete pochlubit touto kreativní osobou ve vás a nevadí vám trávit čas, pak byste měli jít.

 • Tento design Rangoli je ideální pro Pooja nebo jakoukoli hinduistickou náboženskou funkci.
 • Uprostřed si můžete vyrobit „om“ nebo jiné náboženské symboly.

17. Unikátní návrhy Rangoli pro příležitosti:

Rangoli vzory pro příležitosti

Jedná se opět o jedinečný a živý design rangoli vhodný pro jakýkoli festival nebo příležitost. Tento krásný design rangoli má jedinečný vzor v bílých barevných kruzích kolem Diya zdobený oranžovými a modrými barevnými vzory. Jedná se o snadnou techniku ​​k vytvoření krásného designu. Tento rangoli si určitě získá vaše uznání od vašich hostů.

 • Využijte šablony dostupné na trhu, abyste znovu vytvořili vzory jako Diya.
 • Zkuste párkrát vytvořit bílé čakry na prázdné místo, abyste dosáhli větší přesnosti.

18. Jednoduchý design Rangoli s každodenní pupeny:

nejlepší návrhy rangoli

Jedná se o jeden z velmi jednoduchých, ale velmi krásných vzorů rangoli, a proto je lze pravidelně kreslit. Není příliš velký, aby mohl být vyroben v jakékoli části domu, ať už v rohu nebo před vchodem, určitě bude vypadat krásně. Kombinace barevných květin spolu s tradičními vzory vypadá ještě krásněji. Použití tolika barev v tomto designu vypadá extrémně jasně, a proto tento design lze použít během jakéhokoli festivalu bez přemýšlení. Inspirovat se můžete vzory ze svého outfitu. Části designu můžete jen ozdobit diyas a vaše práce bude hotová!

 • Toto je perfektní a snadný design pro začátečníky.
 • Použijte špičky prstů, aby květiny získaly efekt.

19. Tradiční designy Diya Rangoli:

tradiční vzory rangoli

Tento krásný design Rangoli se snadno vyrábí a dává tradiční vzhled. To je krásně osvětleno diyami a nakresleno na hnědé barvě. Tato hnědá a bílá kombinace opravdu stojí za povšimnutí !! Je to také jeden z velmi jednoduchých návrhů rangoli s křivkami a diyas, díky nimž může být váš domov tradiční. Hnědého povrchu je dosaženo použitím červeného barevného jílu známého jako „geru“ rozetřeného vodou na podlahu a poté je vyroben Rangoli.

 • Tento design lze znovu vytvořit také pomocí košer soli nebo křídy.
 • Můžete také použít malé svíčky, pokud nemáte diyas.

20. Design Ganesh Rangoli s květinami:

Ganesh Rangoli Design s květinami

Nyní je to krásný jednoduchý design rangoli, který zvládnou i začátečníci! Jedná se o velmi jednoduchý design a zvláště naplněný květinami ponechává velmi malý prostor pro chyby. Zde použité barvy dodávají designu jasný vzhled. Pozadí je zdobeno žlutými květy, díky nimž růžová barva velmi dobře vynikne. Můžete si také vybrat červenou nebo jasně fialovou barvu. Pokud jste začátečník s Rangolis, pak je to pro vás!

 • Tento 3D styl Rangoli lze znovu vytvořit pomocí okvětních lístků.
 • Pozadí Ganéša je pokryto žlutými okvětními lístky.

21. Snadný elegantní design Rangoli:

Snadný elegantní design Rangoli

Vypadejte moudře, vypadá to jednoduše, ale nakreslit tento elegantní design každou minutu vyžaduje hodiny a hodiny úsilí. Jedná se o velmi efektivní práci s ostrými křivkami a kruhy. Používá méně barev, ale více úsilí a času. Vypadá elegantně díky dvěma faktorům- elegantnímu designu a barevné kombinaci. Jeden může dokonce zkrášlit tento design barvami a diyas, aby rozjasnil jeho vzhled. Jedná se o velmi tradiční jednoduché rangoli vzory pro Diwali a další rodinné funkce, které jsou také velmi krásné.

 • U složitých návrhů, jako je tento, použijte k dosažení přesnosti šablonu nebo tečky.
 • Středový vzor můžete vyměnit za Diya, abyste získali krásný vzhled.

22. Různé květinové vzory Rangoli:

Různé květinové vzory Rangoli

Jaký nádherný květinový design rangoli! Velmi příjemný design, který se nejlépe hodí pro příznivou událost nebo příležitost. Na rozdíl od jiných návrhů rangoli je toto dílo vytesáno květinami a okvětními lístky různých barev, velikostí a tvarů na tomto obrázku rangoli. Takové návrhy se snadno vyrábějí a zabere méně času a úsilí.

 • Celý design Rangoli byl vyroben z rýže.
 • K dodání rýže požadované barvy bylo použito potravinářské barvivo.

23. Roztomilý Rangoli se světlými barvami:

Roztomilý Rangoli Se Světlými Barvami

Toto je opravdu jiný typ rangoli. Tento design použil světlé barvy místo jasných. Diya je umístěna ve středu designu a značka Swastik ji odlišuje od ostatních. Barevná kombinace žluté, oranžové a modré je velmi trefná a hodí se na festivaly Holi a Dussehra. Můžete to také znovu vytvořit pro Pooja.

 • Jedná se o kombinaci designu Rangoli vyrobeného z prášku Rangoli a barvy.
 • Tento typ designu můžete vytvořit pro více příležitostí pomocí různých barev.

24. Design Flower Rangoli pro zvláštní příležitosti:

Flower Rangoli Design

Tomu se říká velký rangoli design zdobený květinami a okvětními lístky různých barev. Exkluzivní kombinace různých barev dodává tomuto designu extravagantní vzhled. Toto mistrovské dílo je vytvořeno po hodinách úsilí a trpělivosti. Je to perfektní volba pro svatby, zásnuby nebo zvláštní příležitosti. Přesnost tohoto designu je jeho největším vrcholem.

 • Tento geometrický design Rangoli ve stylu mandaly je ideální pro obnovu na velké firemní akce nebo soutěže.
 • Vezměte si pomoc kolegů a znovu vytvořte tento design pomocí impulsů nebo zrn.

25. Snadný design Rangoli s volnou rukou:

Snadný design Rangoli s volnou rukou

Tento modrý design Rangoli je jedinečný typický design festivalu Ugadi/Gudi padwa. To je vyrobeno na prahu nebo na nádvoří, aby přivítalo Nový rok lidí žijících v indické oblasti Deccan. Tento design Rangoli používá odstíny konkrétní barvy, takže vypadá uklidňující a přitažlivý pro oči. Nebylo použito žádné geru. Místo toho byl návrh proveden na normální podlaze. Jedná se o jemně vyřezávaný design Rangoli, jehož výroba vyžaduje čas, ale je skutečně poutavý!

 • Jedná se o design velmi podobný mandale, ale inspirovaný květinovými vzory.
 • K vytvoření tohoto designu byly použity pouze dvě barvy, modrá a bílá. Světle modrá barva byla vytvořena smícháním obou barev.

26. Půlkruhové snadné vzory Rangoli:

Půlkruhové snadné vzory Rangoli

Půlkruhový design rangoli je stejně dokonalý jako kruhový. Jedná se o velmi jednoduchý design s méně křivkami a těžkými vzory. Tento design skutečně vypadá jednoduše, ale je velmi elegantní a stojí za to ho ocenit! Tento design rangoli je perfektní volbou pro kreslení tohoto designu u vašeho prahu nebo před kanceláří nebo obchodem.

 • K rovnoměrnému rozložení barev na větší motivy použijte síto.
 • Chcete -li dosáhnout jednotnosti, můžete vytvořit papírovou šablonu a vytvořit květiny a listy.

27. Jednoduché návrhy Rangoli pro příležitosti festivalu:

Návrhy Rangoli pro festivaly

Tento jedinečný design je ideální volbou pro festivaly jako Holi nebo Diwali. Na tomto krásném jednoduchém obrázku Rangoli se design okvětních lístků Rangoli hodí k barevným festivalům a jasným světlům. Také Diya umístěné na bocích designu jsou pro Diwaliho dokonalou kombinací. Dokonce dává celému designu jasný vzhled a odlišuje jej od ostatních. Kombinace růžové a žluté barvy poukazuje na kontrast zvolený výhradně pro tento design. Můžete také zvolit zelenou a modrou kombinaci. Tento design se snadno vyrábí a nezabere ani hodinu ani dvě.

 • K vytvoření tohoto designu můžete použít více než dvě barvy.
 • Vyberte si barvy, jako je růžová, červená, žlutá a oranžová, aby měl květinový vzhled.
 • Girlandy a květiny se používají k potěšení bohů a bohyň, díky čemuž je květinový design lidmi tak oblíbený.

28. Lord Ganesha Rangoli s květinami:

Lord Ganesha Rangoli S Květinami

Pokud máte velký trávník a máte rádi květiny, je to správný design rangoli. Toto je dokonalý design Lorda Ganeshy s jedinečnou kombinací oranžových a růžových okvětních lístků. Tyto barvy vynikají a rozjasňují celý tento design rangoli. Tento rangoli jistě získá uznání od vašich hostů. Nyní víte, co znovu vytvořit pro Ganesh Chaturthi.

 • Je snadné znovu vytvořit design vyrobený z okvětních lístků růží a listů měsíčku.
 • Podobný design lze také vytvořit pomocí impulsů nebo zrn.

29. Easy Swastik Sign Rangoli:

Svastikový znak Rangoli

Tento design rangoli vypadá bezvadně. Je to mistrovské dílo vytvořené pomocí různých barevných okvětních lístků. Tato jedinečná volba barev je pro oči velmi uklidňující. Má kombinaci jasných a světlých barev, díky nimž znak Swastik ve středu vyčnívá ze zbytku designu. Vzor nakreslený ve vnějším kruhu je poutavý! Tento design lze snadno vyrobit doma tak, že ve vnějším kruhu vytvoříte trojúhelníkový design a poté jej naplníte barevnými okvětními lístky.

 • K vytvoření tohoto designu byla použita řada zrn, hlavně rýže a luštěnin.
 • Díky geometrickému stylu vypadá dokonaleji a snadněji se obnovuje.

30. Snadný design Rangoli s barvami:

Snadný design Rangoli s barvami

Nyní je to jednoduchý design Rangoli s bílou, zelenou a červenou kombinací. Někdy mají velký vliv i jednoduché věci. Tento design vypadá elegantně a díky kombinaci žluté a modré by dokonce vypadal jasněji. Protože není použito žádné geru, vypadá design jako součást pozadí. Čím tmavší barvy, tím atraktivnější to vypadá!

 • Návrh se provádí tak, že se nejprve vytvoří bazový květ s červenými a zelenými barvami.
 • Můžete použít jakoukoli barevnou kombinaci, jako je růžovo-žlutá, modrozelená atd.

31. Design Diwali Kolam Rangoli:

Design Diwali Kolam Rangoli

Květinové vzory jsou stejně atraktivní jako vzory rangoli vyrobené z barev. Květiny, diyas a barvy tvoří perfektní prostředí pro Diwali! Půlkruhové vzory ve středu rangoli jsou velmi atraktivní, zejména s jejich čtyřbarevným aspektem. Mějte po ruce křídu, aby byl tento design perfektní. Diya umístěná uprostřed by vypadala ještě atraktivněji a určitě by si získala vaše uznání!

 • Tento design je ideální pro kanceláře i domácí prostory.
 • Můžete použít různé barvy okvětních lístků i luštěnin.

32. Circle Rangoli Design pro Diwali:

Kruh Rangoli Design pro Diwali

Jedná se o typický design Diwali rangoli se vzorem kruhového designu. Obvykle jsou takové jednoduché rangoli designy známé jako designy „Sanskar Bharati“, kde je vybrán konkrétní design a nakreslen kruhovým vzorem. Takové návrhy většinou uvidíte u vchodů budov nebo bungalovů, protože zabírají více místa. Je těžké nakreslit celý tento design na prahu. Můžete si však vybrat jeho část a nakreslit totéž v půlkruhovém tvaru.

 • Pomocí malého a středně velkého síta rovnoměrně rozetřete základní barvy v kruzích.
 • Vytvořte tento design Rangoli od středu a poté se pohybujte směrem ven.

33. Dobré a krásné vzory Rangoli:

Krásné vzory Rangoli

Tomu teď říkáte bezvadné mistrovské dílo! Zářivé barvy, elegantní a dokonalý design, neustálý vzor v kruhových tvarech je takový, aby se vytvořil rangoli, jako je tento. Uprostřed nakreslený znak OM dává rangoli indický nádech. Pro dosažení přesnosti vytvořte předem obrys křídou nebo tužkou. To může být perfektní volbou, pokud máte Pooja ve svém domě.

 • Tento design je vhodný pro kulturní i náboženské funkce.
 • Tento design můžete znovu vytvořit pomocí různých barev a přidat několik diyas, aby byl estetičtější.

34. Rohové provedení Rangoli:

Rohový design Rangoli

V rohu můžete vidět různé typy vzorů rangoli s více barvami a vzory. Nyní je to vynikající rohový kus rangoli. Dobře se hodí k velké starožitnosti Diya umístěné v rohu a zakryté rangoli. Ačkoli není mnoho designu a rozmanitosti, barvy použité v tomto rangoli mu dodávají uklidňující účinek. Toto je nejlepší volba, pokud chcete vytvořit rangoli design na dosah ruky! A je to jeden ze snadných designů rangoli, který je vhodný pro všechny typy púdží.

 • Jedná se o design Rangoli vhodný pro malé prostory, zákoutí a rohy.
 • Takové návrhy Rangoli jsou často vytvářeny a nacházejí se v chrámech.

35. Nejnovější návrhy Rangoli pro každou příležitost:

Rangoli vzory pro každou příležitost

Geometrie v Rangoli nemusí být vždy o čtvercích a kruzích, a může to být více. Je to spirála uvnitř kruhu. Je ideální pro lidi, kteří hledají krásný design rangoli, který by odpovídal náladě a duchu všech festivalů. Stačí změnit barvy pokaždé, když jej vytvoříte, a jste připraveni na nové a nové Rangoli při každé příležitosti.

 • K vytvoření těchto Rangoli byla použita zrna a luštěniny různých odrůd.
 • Pomocí tužky si předem vytvořte obrysy, abyste dosáhli požadované přesnosti.

36. Klasické vzory Peacock Rangoli:

Peacock Rangoli Designs

Tento krásný design páva Rangoli je krásnou kombinací pro zvláštní události, jako jsou výročí nebo narozeniny. Je to jednoduché, ale atraktivní dílo. V tomto designu můžete použít různé barvy a dát mu také jiný vzhled. Jeden může dokonce vyřezat stejný design Rangoli a zkrášlit ho květinami nebo okvětními lístky růží nebo to udělat ze zrn potravin, aby získal jedinečný vzhled. Můžete rozsvítit rangoli diyas nebo to jednoduše zjednodušit. Pamatujte, že čím jednodušší, tím lepší!

 • Na bílý podklad můžete použít prášek Rangoli nebo se rozhodnout pro jinou křídovou a mořskou sůl. možnosti
 • Design je zde zcela proveden pomocí luštěnin a zrn, aby Rangoli získal rustikální vzhled.

37. Circle Rangoli Designs with different Colors:

Rangoli vzory s různými barvami

Jedná se o velmi barevný, snadný rangoli design s kruhovými vzory. A co tyto velké kruhy různých barev? Není třeba vyjadřovat jeden z nejzajímavějších návrhů rangoli, které kdy člověk mohl vidět. Vaši hosté budou jednoduše ohromeni oslnivými barvami umění. Tento design je rozhodně dortem, a to i pro nejméně uměleckou osobu.

 • K vytvoření tohoto designu Rangoli použijte směs teplých a primárních barev.
 • Na okrajích použijte okvětní lístky, abyste získali úplný vzhled.

38. Snadné návrhy „Om‘Rangoli:

Om Rangoli Designs

Tento rangoli má naprosto jedinečný tvar a úžasný design. Jak vidíte, uprostřed je „Om“ a kolem něj jsou půlkruhově vytvořena velmi podrobná umělecká díla. Volba bílé v kontrastu s výraznou modrou, červenou a zelenou je opravdu znatelná. Tento design rozhodně není dětskou hrou a může vyžadovat více praxe a přesnosti, aby se znovu vytvořil.

 • Složitost tohoto designu Rangoli je dílem profesionálů.
 • Podobnou přesnost můžete dosáhnout použitím šablon k dokončení návrhu.

39. Border Rangoli Designs with different Colors:

Rangoli vzory s různými barvami

Lidé, kteří mají několik let zkušeností s výrobou Rangolis, to mohou zkusit. Rozlehlost, stejně jako design rangoli, je nepochybně mimořádný. Barvy byly nádherně sloučeny a bílý okraj dal celému výtvoru kompaktní vzhled. Můžete také použít růžovou a oranžovou barevnou kombinaci se žlutou.

 • Tento design spolu s jeho přesností mohou vytvořit pouze profesionálové.
 • Lze použít snadné vzory k vytvoření podobného designu vhodného pro chrámové sloučeniny.

40. Rangoli vzory s různými odstíny:

Rangoli vzory s různými odstíny

Tento design rangoli je jednoduchý, ale ne nejméně; to je neuvěřitelné s působivými barvami. Pokud si přejete, můžete vyplnit vzory různými odstíny a přidat jim osobní dotek svou vlastní kreativitou. Jedná se o jeden z velmi jednoduchých designů rangoli s atraktivními barvami. Svou oslavu můžete také uspořádat s tímto jasnějším Vyplňte prostory okvětními lístky a Diyou, abyste vylepšili vzhled.

 • Vytvořte podobný styl designu Rangoli pomocí okvětních lístků nebo zrn a luštěnin.
 • Uprostřed přidejte Diya, aby měl design kompletní vzhled.

41. Prostě krásná kapela Rangoli:

Prostě krásná kapela Rangoli

Když musíte každý den dělat rangoli doma, jako by v mnoha rodinách probíhal rituál, je zřejmé, že vám mohou docházet nápady. Za druhé, nikdo nemá čas dělat každý den propracované a bohaté slavnostní Rangoli, protože to vyžaduje hodně úsilí. Kapela rangoli, jako je tato, je skvělým nápadem snadných návrhů rangoli, které můžete použít kdykoli, a určitě nikdy nezapůsobí na lidi. Pás můžete rozšířit opětovným vytvořením květin ve střídavých rozích květů a poté rozšířit vnější části o další různé vzory a linie a křivky.

 • Přidáním nebo odebráním květin můžete tento design zvětšit nebo zmenšit.
 • Můžete také použít skutečné okvětní lístky.

42. Diagonální páví vzor:

Diagonální páv vzor

Když mluvíme o krásném designu rangoli, nemůže být nic lepšího než tento nádherný páv. Vypadá to velmi obtížně, ale pokud máte pocit, že jste na dobré úrovni rangoli, určitě v tom uspějete. Zde jde o to, správně sloučit barevné odstíny a vytvořit stejný efekt jako na obrázku. Toto je jeden rangoli, který bude nejlépe vyhovovat rohům domu, které jsou prázdné a přesto viditelné po celou dobu. Tento rangoli můžete také ozdobit spoustou třpytivých barev a bílých podšívek, aby měl jasnější a výraznější vzhled. Udělejte to venku nebo uvnitř svého domu v odlehlém rohu pro správný efekt.

 • Pomocí špičaté tyčinky vytvořte detaily v návrhu.
 • Můžete také použít bílý prášek Rangoli k vytvoření složitých detailů.

43. Abstrakt Ganesa Rangoli:

Abstrakt Ganesa Rangoli

Lidé si čím dál více uvědomují výzdobu svých domů a dodržování mnoha tradic, protože být trochu tradiční je nyní nová pohoda. Tradiční vzory Rangoli jsou nyní také stylovým prohlášením domu. Jediným rozdílem je, že se to nyní dělá jinak a kreativněji. Například tento roztomilý Ganesh Rangoli je tradiční nápad na rangoli, ale způsob, jakým se provádí, vypadá tak moderně a kreativně. Tak se vyvinuly myšlenky a také doba, ale základ všeho zůstává samozřejmě stejný! Vyzkoušejte tento design pro Ganesh Chaturthi nebo váš dům zateplující Pooja.

 • K vytvoření podobného stylu Rangoli můžete použít siluetu jakéhokoli boha nebo bohyně.
 • Využijte okvětní lístky nebo zrna a luštěniny, které dodají designu jedinečný nádech.

44. Jednoduché uvítací indické vzory Rangoli:

Indické vzory Rangoli

Jedná se o jeden z typických obrazů designu rangoli určených pro vstupní prostor domu. Jsou vítáni Rangolis v tom smyslu, že jsou malé a hezké a hodí se přímo před dům, a slova „VÍTEJTE“ jsou zde napsána stejnými barvami rangoli. Je lepší, když nebudete zdobit nebo dělat toto rangoli s okvětními lístky, které jsou také možné, protože barvy jsou trvalejší než okvětní lístky. Můžete tedy udělat rangoli a nechat je několik dní poté. Je to velmi snadné a vypadá to velmi krásně a jasně. Nyní určitě víte, co udělat pro Nový rok nebo nový dům.

 • Tento návrh lze vytvořit mimo budovu nebo kancelářské prostory.
 • Jeden může také udělat podobný, ale menší design pro jejich prahy.

45. Velmi snadný geometrický rangoli:

Snadné geometrické rangoli

Existuje několik typů Rangoli, a toto je jeden z těch, které se nyní dostaly na první místo v žebříčcích. Název je proto, že okraje nebo základní rám jsou vždy geometrické, zejména čtverce a obdélníkové nebo diamantové tvary. I uvnitř sálového počítače jsou vytvořené designy téměř geometrické, ale dobré na tom je, že je můžete nechat vypadat opravdu, ale opravdu chytře. Jako v tomto designu vytvořili jednoduchý rangoli design a použili v něm spoustu okvětních lístků. Diyas používané pro dekorace jsou snadno dostupné a dělají místo mnohem lépe.

 • Tento design můžete znovu vytvořit ve svém domě nebo kancelářských prostorách.
 • Využijte okvětní lístky, aby měl tento design krásný efekt.

46. ​​Jednoduché vzory Diya Rangoli:

Jednoduché vzory Diya Rangoli

U většiny vzorů rangoli, zejména u těch slavnostních, jsme viděli, že jsou ozdobeny malými a velkými divami, aby osvětlily designy a byly jasnější. Tady na této fotografii bereme Diya o krok výš a děláme z ní základ designu rangoli. Zde v tomto rangoli kreslíme velkou diya jako základ rangoli a naplňujeme ji různými barvami a spoustou vzorů. Hranice rangoli je poté ozdobena drobnými diyami a zesvětlena. Můžete také použít okvětní lístky, aby byly atraktivnější. Velmi stylové a velmi kreativní!

 • Jeden může použít hůl, aby se složité detaily, pokud není pohodlné vytvářet s práškem.
 • Diyas lze umístit po celém designu, aby měl krásnější efekt.

47. Návrhy květin a Diya Rangoli pro domácnost:

Diya’s Rangoli Designs for Home

Jedná se o velmi jednoduchý design Diya Rangoli pro začátečníky. Je to skvělá kombinace barev a květin, která dala tomuto rangoli nádherný vzhled. Místo okvětních lístků byly použity plné květiny. Není potřeba mnoho dovedností ani odborných znalostí. Ale způsob, jakým jsou růže použity v celém designu, je opravdu chvályhodný. Diyas do značné míry vylepšili krásu designu.

 • Střed tohoto Rangoli je jeho vrcholem.
 • Lze také použít okvětní lístky k vytvoření podobného designu.

48. Krišna Tradiční umění rangoli:

Krišna Tradiční rangoli umění

Proč se obrátit pouze k jednoduchým vzorům rangoli vyrobeným z květin a pávů, kde toho může být mnohem víc. Je faktem, že pokud jde o Rangolis, Lord Ganesh je nejpoužívanější tváří, ale nyní jsme přišli se skvělým nápadem, aby Pán Krishna byl tváří rangoli. Díky nevinnosti dětského Krišny se tento rangoli probouzí k životu a použití jasných barev vypadá velmi, velmi krásně. Je to jednoduchý náčrt, který musíte zpracovat do rangoli, a je to!

 • Tento design lze znovu vytvořit pomocí impulsů a zrn.
 • Pomocí tužky si předem vytvořte obrysy, abyste dosáhli přesnosti očí a flétny.

49. Krajinný vzor Rangoli:

Krajina Rangoli vzor

Pokud je příprava Rangolis vaší vášní, není nutné se držet pouze příležitostí. Je také zbytečné kreslit pávy a květiny jako vzory rangoli pokaždé, když můžete snadno vytvářet další návrhy od ruky. Například na tomto obrázku je rámeček jednoduchý a nakreslený bílou barvou zvýraznění a pak je uvnitř nakreslena hezká krajina, což je pravděpodobně vesnická scéna. To jsou krajiny, které vesničané kreslí na své zdi, protože nemají barvy a jiné dekorace. Jsou také velmi kreativní a jsou znakem umělce.

 • Pomocí sítka dosáhnete efektu stínování na pozadí.
 • Pro tento design lze použít předem vyrobený papírový výřez, který lze po dokončení návrhu opatrně vyzvednout.

50. Rangoli Designs with Sand Art:

Rangoli Designs with Sand Art

Zde jsou krásné rangoli vyrobené z písku a kamenů. Krása rangoli je ukázána s matnými šedými odstíny písku a písku dané barvy a sušená. Kameny jsou zvyklé dávat efekty rangoli. V dnešní době existuje nová forma umění vyrobená z písku zvaná písečné umění. Tady, když mluvíme o rangoli, je to perfektní příklad písečných rangoli. Více takových návrhů lze spatřit na soutěžích Rangoli.

 • Pomocí síta rovnoměrně rozložte barvy na základnu návrhu.
 • Detaily lze provést ručně napříč designem.

51. Rangoli na vodě:

Rangoli na vodě

Tady vidíme rangoli vyrobený na vodě. Je velmi snadné vyrobit rangoli na vodě pomocí skutečných práškových barev rangoli. Postup je takový- odebereme vodu do nádoby, kde chcete rangoli. Poté do nádoby rozprostřete pár kapek nebo lžíci plnou oleje, čímž nad vodou vytvoří vrstvu oleje. A když do nádoby rozprostřete práškové rangoli barvy, aby vytvořil design, nalepí se na vrstvu oleje, místo aby se mísil s vodou. Je to jedinečný způsob výroby rangoli. Toto je rychlý a snadný způsob, jak vytvořit dlouhodobý design.

 • Podobný styl designu Rangoli lze vytvořit na geru.
 • Umístěte plovoucí svíčku, aby to mělo kompletní vzhled.

52. Tradiční návrhy Durga Rangoli:

Návrhy Durga Rangoli

Festival Navratri a Dussehra je vždy vítán modlitbami a uctíváním Maa Durga. Zde jsou krásné rangoli vyrobené s idolem Durgy s barvami rangoli. Rangoli jsou zvýrazněny kruhovými tečkami hromady barev rangoli. Design je vhodný pro Durga Pooja a Navratri a podobný design lze znovu vytvořit mimo chrámy pro bohyně.

 • Můžete také vytvořit různé bohy a bohyně vytvořit podobný design.
 • Tento typ designu Rangoli je dílem profesionálů.

53. Rangoli se zrny:

Rangoli se zrny

Když jste v uměleckém efektu, nepotřebujete materiál. Zde je Rangoli vyrobený z jedlých zrn. Příroda nám dala tolik barev, že si nemusíme vytvářet vlastní. Zde je Rangoli vyroben z různých zrn různých barev. Existuje zelený hrášek, rajma, pšenice, rýže, zelené gramy, černá zelenina, cizrna, rozštěpený hrášek, abúlie atd. Můžete použít jakákoli zrna, která do Rangoli přinesou jinou barvu. Přidejte mezi ně Diya, aby měla slavnostní vzhled.

 • Přidejte různé druhy ořechů, aby byl tento design atraktivnější.
 • K vytvoření podobného designu můžete také použít okvětní lístky.

54. Rangoli s barevnou rýží:

Rangoli s barevnou rýží

Tady je krásný a barevný Rangoli vyrobený z rýžových zrn. Zrna rýže se nejprve zpracují v barvách a poté se suší. Poté byl použit k vytvoření krásného designu. Zrno rýže můžete obarvit také potravinářskými barvami a také umělými barvivy. Kromě zrn můžete použít také ořechy a luštěniny.

 • K barvení zrn rýže použijte potravinářské barvivo.
 • Podobný styl designu můžete znovu vytvořit pomocí prášku Rangoli a okvětních lístků.

55. Rangoli se starými novinami:

Rangoli se starými novinami

Pokud jsou vám manipulační nůžky pohodlnější než prášek Rangoli, je to výstižný design. Zde je Rangoli vyroben ze starých novin, které jsou svinuty a přilepeny, aby vytvořily kulaté prsteny, které vylepšují design Rangoli. Rangoli je vyroben v barvách Rangoli a prsteny jsou vyrobeny z novin. Tento krásný design je vytvořen s geometrickými tvary, díky nimž je atraktivnější.

 • K vytvoření takového designu použijte hotovou šablonu zakoupenou v obchodě.
 • Barvy prachu podle vašeho výběru pomocí síta k dosažení efektu více stínování.

56. Rangoli Design s jílem:

Rangoli design s jílem

Tady je hliněné těsto rangoli. Krásný a kreativní Rangoli, který je dokonce časově náročný. Protože existují hliněné motivy tvarované a poté navržené a zasazené způsobem, který vytváří krásný design Rangoli. Dostáváme dětské těsto fevicryl, které můžete libovolně tvarovat, kolikrát chcete. Tento úžasný Rangoli mohou snadno vyrobit i děti. Podobný design můžete znovu vytvořit pomocí barevné křídy.

 • Místo hlíny lze také použít okvětní lístky k vytvoření podobného stylu designu.
 • K vytvoření tohoto designu lze také použít barevné křídy.

57. Rangoli s ovocem:

Rangoli s ovocem

Zde je Rangoli nabízený Pánu Krishnovi, který je vyroben z čerstvého ovoce. Můžete vidět, že k výrobě páva se používá čerstvé ovoce. Můžeme vidět banány, ananasy, jablka, pomeranče, granátová jablka, švestky, hrušky a mnoho dalšího ovoce uspořádaného a vyrobeného z ovoce Rangoli. Tento design nezajišťuje žádné plýtvání, protože na konci dne můžete ovoce distribuovat mezi hosty.

 • Tento styl Rangoli lze vyrobit mimo chrámy nebo restaurace.
 • K vytvoření podobného designu můžete také použít zeleninu.

58. Začátečníci Snadné návrhy Rangoli s tečkami:

Snadné návrhy Rangoli s tečkami

Obvykle se jedná o rangoli design pro začátečníky. Je vyroben z malých jemných teček, nejprve nakreslených přímo na podlahu nebo hnědé barvy. Z výše uvedeného obrázku můžete tečky spojit jemnými čarami a vytvořit tak jednoduchý a krásný design. Tento výrazný design modře zbarvených kachen je poutavý! Určitě upoutá pozornost vašich hostů. Tento design můžete také vysledovat a znovu vytvořit.

 • Tento design lze znovu vytvořit vytvořením teček a následováním vzoru.
 • Použitá metoda z něj dělá perfektní design pro začátečníky.

59. Rangoli se zeleninou:

Rangoli se zeleninou

Tady je opět krásně stejně jako barevné rangoli z čerstvé zeleniny. Díky barvám zeleniny vypadá Rangoli tak jasně. Zelenina je uspořádána tak, že její barvy tvoří design. Můžeme vidět brinjal, papriky, papriky, zelené chilli papričky atd., Aby se z nich stal zeleninový Rangoli. To je určitě Rangoli vhodný k výrobě mimo tělocvičnu nebo centrum jógy.

 • Takový design lze vytvořit z různých druhů ovoce a zeleniny.
 • Zelí, brinjal, mrkev, dáma, hrášek, sladké brambory jsou některé ze zeleniny používané k vytvoření tohoto Rangoli.

60. Rangoli s pilinami:

Rangoli s pilinami

Abychom vyrobili Rangoli s pilinami, musíme nejprve piliny vybarvit a poté vysušit. Zde vidíme krásné Rangoli vyrobené z pilin. A ozdobený lotosem uprostřed. Rangoli z pilin byl vyroben dokonce i v raných dobách. Poté byly piliny umístěny práškovými barvami. Funguje také použití okvětních lístků několika krásných obalů.

 • Tento design Rangoli je vyroben z okvětních lístků, zrn a luštěnin.
 • Umístěte diyas na design a kolem něj, aby tento design získal elegantnější vzhled.

61. Rangoli se šablonami:

Rangoli se šablonami

Získáváme šablony pro vytváření krásných návrhů. Design ukazuje nohy v červeném prášku; obvykle se vyrábí na prahu, protože lidé věří, že jsou jako vodítko pro bohyni Lakshmi. Zde můžeme vidět Rangoli vyrobený ze šablony. V obchodech jsou k dostání i šablony a můžeme si je také vyrobit sami řezáním na papír. V šablonách máme mnoho návrhů. Lidé, kteří špatně dělají návrhy, mohou snadno vytvářet úžasné Rangoli pomocí šablon.

 • Tento styl designu lze vytvořit na prahu.
 • Pro základ návrhu můžete také použít barvy jako zelená a žlutá.

62. Rangoli s plovoucími květinami:

Rangoli s plovoucími květinami

Zde jsou okvětní lístky květin, které se používají k výrobě barevných rangoli. Plovoucí rangoli s vodou a okvětními lístky snadno vyrobíte. Stačí pár kroků a získáme nádherného plovoucího Rangoli. Nabereme vodu do nádoby a pomalu naaranžujeme okvětní lístky od hranice a postupně se dostáváme do středu designu Rangoli. Nejlepší na tomto Rangoli je, že se nemusíte starat o přesnost, protože všechno perfektně sedí.

 • K vytvoření podobných vzorů lze použít různé květiny.
 • Chcete -li vytvořit estetičtější design, použijte namísto cibulovin okvětní lístky.

63. Kreslený Rangoli:

Kreslený Rangoli

Děti milují karikatury. A když uděláme Rangoli s kreslenými postavičkami. Děti se nebudou pohybovat daleko od Rangoli. Zde můžeme vidět Chhothehe rangoli se všemi ostatními postavami v karikatuře. Lidé dělají kreslené Rangoli, zejména aby pobavili děti. Takové Rangoli můžete vidět v domech pro hraní nebo v mateřských zahradách. A předškolní a mateřské školy. Učitelé mohou studentům a kombinovatelným pomoci vytvořit krásnou kreslenou Rangolis a naučit se názvy barev a pomoci jim naučit se kreslit. Můžete také vytvořit další postavy, které děti jako Doraemon milují.

 • Tento design je vhodný pro školky a různé dětské instituce.
 • Pro tento design můžete také přidat mnoho různých kreslených postaviček.

64. Portrét Rangoli:

Portrét Rangoli

Krásný Rangoli s portrétem Pána Krišny a Radhy Ji vytvořený v barvách Rangoli. Odborníci na umění Rangoli mohou takové Rangoli vyrobit. Při účasti v soutěžích se můžeme rozhodnout vytvořit portrétní rangoli. Může to trvat hodně času, přesnosti a trpělivosti. Krásu Rangoli pak nelze opomenout. Lidé dělají své oblíbené idoly, boha a bohyně, také slavné celebrity. Při návrhu lze také použít obraz lorda Shivy a bohyně Parvati. Čím více budete kreativní, tím krásnější budou vaši Rangoli.

 • Tento styl designu Rangoli lze vytvořit pouze za pomoci úsilí několika profesionálů.
 • Podobný design můžete také vytvořit vytvořením replik bohů a bohyň.

65. Rangoli na listu OHP:

Rangoli na listu OHP

Jedná se o velmi šikovnou techniku, jak vyrobit Rangoli a umístit ho kdekoli v našem domě. Zde umělec vzal list OHP, na kterém vytvořil svůj design a vybarvil ho barvami na sklo. Pak můžete listovat kdekoli v domě a umístit na podlahu. A můžete také ozdobit jiným materiálem než barvami na sklo, abyste vytvořili Rangoli na listu OHP. Na list můžete nalepit dekorativní materiál a udělat krásné Rangoli. Tento design lze také znovu vytvořit pro Pooja nebo náboženskou funkci.

 • Tento styl designu můžete využít pro náboženské funkce a události.
 • Motivy lze jednotlivě použít k ozdobení zákoutí a rohů.

66. Páv v peří Rangoli:

Páv Rangoli

V hinduismu páv symbolizuje štěstí a soucit, zatímco jeho peří také symbolizuje krásu a integritu. Peacock nemůže být držen doma, ale jeho umění může být vyrobeno v našem domě, aby přineslo štěstí. Rangolis jsou vyráběny při zvláštních příležitostech a festivalech a tento páv v peří rangoli je velmi snadný design Rangoli. Výroba na prahu nebo uprostřed vstupní haly zvýší krásu domu. Páv ve svém peří ukazuje, že i páv je rád s vysetou krásou a milovat sám sebe je to nejlepší. Můžete si také vzít inspiraci s motivem páva z návrhů mehndi. Tento Rangoli bude motivovat vaše demotivované přátele a příbuzné, kteří se v životě potýkají.

 • Tento styl designu Rangoli je vhodnější znovu vytvořit pro profesionály.
 • Můžete přidat více barev, jako je fialová a růžová, aby tento design vypadal hezčí.

67. Perly a kameny Rangoli:

Perly a kameny Rangoli

Rangolis dělá náš dům krásným a hledáme krásnější Rangoli designy, které vypadají atraktivněji. Barvy nevyzařují, ale pokud chcete živé Rangoli, pak se vám tento vzor Rangoli bude líbit. Nemá žádné práškové barvy; k výrobě se používají místo perel a barevných kamenů. Každý kámen je použit k vytvoření konkrétního designu a uprostřed je umístěna krásná Diya. Jedná se o velmi jednoduchý design Rangoli pro domácnost, kde nemusíte ani ztrácet čas vyplňováním barev. Po rozložení musíte kameny a perly správně umístit. Je to velmi odlišný typ Rangoli, který je ideální pro Diwali, a podobný styl Rangoli můžete vidět v klenotnictvích.

 • Tento styl designu je vhodný pro kanceláře i pro malé prostory.
 • Můžete také použít více diyas kolem designu, aby to vypadalo krásnější.

68. Jednoduchý design Swirl Rangoli:

Jednoduchý design Swirl Rangoli

Myslíme si, že snadné návrhy rangoli nevypadají dobře, protože chceme něco velmi komplikovaného s více barvami, ale nakonec to končí strašným designem. Začátečníci najednou nemohou udělat dokonalého Rangoli, chce to čas. Existuje několik jednoduchých návrhů rangoli pro začátečníky, od kterých mohou začít. Tento vířivý design je snadný a lze jej provést bez jakýchkoli chyb. Nikde neexistují tak složité návrhy, které by studentům dělaly problémy. V tomto Rangoli se používá jen několik barev, ale je to velmi atraktivní. Má jednoduché soustředné půlkruhy, které se pohybují ve vírech. Toto víření vypadá jako chakri – děti z petardy na Diwaliho praskají.

 • Motivy byly provedeny kolem vířivého vzhledu podobného vzorům na pávím peří.
 • Použijte barvy, fialovou, modrou a zelenou, aby byl tento design krásnější.

69. Krásný design Butterfly Rangoli:

Krásný design Butterfly Rangoli

u našich vstupních dveří bylo vyrobeno mnoho typů Rangoliare a vyrobené designy odpovídají našim tradicím a děti nemají o výrobu Rangoli zájem. V dnešní generaci děti rády tráví více času na mobilních telefonech a počítačích a naši tradici opouštějí. Chcete -li je zaujmout vaší tradicí, dělejte věci, které chtějí. Nechte je zapojit vytvořením jednoduchých vzorů motýlů a květin Rangoli. Rangoli budou rádi vyrábět a dokonce se budou učit. Tento Rangoli má různé druhy barevných motýlů s krásnými květinami, které tvoří dokonalou přírodní scénu. Tento Rangoli můžete vyrobit v dětském pokoji nebo na balkoně nebo mimo školní bránu.

 • Tento typ designu Rangoli je ideální pro školu, dětskou školu nebo dětský vzdělávací institut.
 • K tomuto designu můžete vyrobit různé květiny a přidat housenky.

70. Inovativní vzory Rangoli:

Inovativní vzory Rangoli

Dost na používání práškových barev pro výrobu Rangoli, používají se příliš dlouho. Můžete vyzkoušet něco nového, což je velmi odlišné od ostatních. Ačkoli existuje spousta obrázků Rangoli, tento obrázek je jeden svého druhu. Používá květiny, aby Rangoli ne okvětní lístky, což je velmi běžné. Výběrem správného druhu květin a jejich umístěním do správné polohy to dělá Rangoli. V tomto konkrétním Rangoli se pro výrobu Rangoli používají bílé květy různých rostlin a oranžový květ umístěný uprostřed. Tento typ Rangoli je v domě někoho jiného téměř neviditelný a můžete být první, kdo jej vyrobí u vás doma..

 • Pro tento design byly použity pupeny květu mogra spolu s měsíčkem.
 • K vytvoření tohoto krásného a elegantního designu můžete použít různé květiny.

71. Design Teddy Rangoli:

Design Teddy Rangoli

Pro milovníky plyšových medvídků to budou nejlepší Rangoli. Pokud vás příliš nudí vytváření těchto geometrických tvarů ve vašem Rangoli, vyzkoušejte toto plyšové rangoli. Můžete je dokonce vyrobit pro své děti. Tento Rangoli má dva teddies s deštníkem, který dává rangoli vzhled malby. Toto je design vhodný pro školu nebo dětský institut i pro novomanžele.

 • Můžete přidat okvětní lístky, abyste tomuto designu dodali krásnější vzhled.
 • K vytvoření takového designu Rangoli lze také použít několik dalších kreslených postav.

72. Návrhy 3- D Rangoli:

3- D Rangoli Designs

Do té doby jste museli dělat dvourozměrné Rangoli na festivalech a příležitostech. Tento festival dělá jedinečný Rangoli, který je pro ostatní úžasný. TAll bude zírat na trojrozměrné Rangoli, které jste vyrobili. Pokud máte trochu vyšší místo, než je podlaha, pak tento Rangoli lze vyrobit. Pokrytí horního patra spodním podlažím dodá vzhledu 3- D Rangoli. Můžete vytvořit květinové šňůry, které se mohou klouzat po stranách, protože barvy se tam nemohou lepit. Další dekoraci můžete udělat tak, že Diya umístíte na všechny strany. Květina vyrobená ve středu je skutečnou atrakcí a vrcholem tohoto krásného designu.

 • Tento design Rangoli je vytvořen pomocí prášku Rangoli a okvětních lístků.
 • Podobný design můžete vytvořit pomocí jiného stylu květinového vzoru.

73. Návrhy jógy Rangoli:

Vzory jógy Rangoli

Pokud jste učitelem jógy a chcete, aby vaše tiché místo vypadalo barevně, můžete si vyrobit tento Rangoli u vás a také s odpovídajícím tématem. Těchto návrhů může využít institut jógy nebo místo pohody, jako jsou meditační centra. Tento Rangoli má umění člověka, který dělá jógu, s krásnou kombinací barev, které dělají scénu přírody. Tento Rangoli zobrazuje vnitřní mír, kterého chce dosáhnout každý, kdo cvičí jógu.

 • Tento design je ideální pro vytváření mimo fitness nebo wellness centrum.
 • Můžete také vytvořit tvář Buddhy ve středu, aby měl tento design uklidňující účinek.

74. Leaf Rangoli Designs:

Listové vzory Rangoli

Rangolis z květin, rýže a barev se vyrábí už věky, ale nyní můžete jít na zelenou revoluci. Kdo řekl, že na všechno potřebujete peníze? Pravděpodobně o Rangoli nevěděli. Jedná se o ekologický Rangoli, kde nejsou potřeba žádné diyas a barvy, pouze potřebná věc jsou listy. Vytrhejte ze svých zahrad různé druhy listů a vytvořte z nich krásné jednoduché Rangoli. V tomto Rangoli nemusíte utratit ani korunu.

 • Tento design můžete také vyrobit pomocí okvětních lístků.
 • K vytvoření podobného stylu designu lze použít jakékoli listy a dokonce i suché listy.

75. Bangle Rangoli Designs:

Bangle Rangoli Designs

Nejprve vytvoříme okraje Rangoli, aby bylo možné správně vyplnit pozdější barvy. Budete překvapeni, když víte, že můžete přímo vyrobit Rangoli a to také, bez jakýchkoli chyb pomocí vašich starých náramků. Pomocí náramků a barev v nich můžete vytvářet krásné vzory. Použijte diyas na okrajích, aby měl tento Rangoli vylepšený vzhled. Můžete to rozzářit tím, že mezi náramky umístíte také malé Diya.

 • Pro tento design Rangoli použijte pásky nebo náramky.
 • Pro tento design můžete použít různé barevné kombinace.

76. Peacock Rangoli Design pro svatby:

Peacock Rangoli Design pro svatby

To je ideální design rangoli pro svatby nebo zásnubní obřady. Je to jedinečná kombinace zářivých barev, květin a designu. Na této fotografii pávový design uprostřed dává perfektní představu o tom, že se dvě duše stanou jednou. Toto je poutavá práce. Pokud se u vás koná výročí, zasnoubení nebo svatební obřad, vyzkoušejte tento design Rangoli!

 • Pomocí sítka dosáhnete efektu stínění v základně designu Rangoli.
 • Uspořádejte květiny na samém konci, abyste stále mohli provádět změny na poslední chvíli.

77. Nádherný design Rangoli pro všechny příležitosti:

Nádherný design Rangoli pro všechny příležitosti

Zářivé barvy vytvářejí nádherný design rangoli- ideální pro všechny příležitosti. Tento design vyniká od ostatních, protože používá korálky různých barev spolu s barvami a okvětními lístky. Diya ve středu je poutavá a rozjasňuje celý vzhled rangoli. Toto je velmi jednoduchý design rangoli v seznamu snadných návrhů rangoli. Pro zvýraznění krásy použijte Kundan nebo jiné umělé kameny.

 • K vytvoření tohoto designu byl použit prášek Rangoli spolu s oblázky a umělými drahokamy.
 • Podobný design můžete udělat pomocí květin místo perel a kamenů.

78. Rangoli Design pro malé příležitosti:

Rangoli Design pro malé příležitosti

Tomu se říká abstraktní umění. Tento rangoli design je skvělým mistrovským dílem a je ideální pro malé příležitosti. K vyplnění designu lze použít barvy i okvětní lístky. Zde je design rangoli velmi jednoduchý, ale je obtížné ho vyrobit tak, jako výše uvedený obrázek. Aby to bylo jednodušší, můžete si vytvořit obrys křídami a poté pokračovat s Rangoli.

 • Toto je design vhodný pro firemní prostory a vzdělávací instituce.
 • Chcete -li dosáhnout barevnějšího vzhledu, vytvořte tento design pomocí impulsů.

79. Hinduističtí rangoli s jednoduchými diyami:

Hinduističtí rangoli s jednoduchými diyami

Je to jednoduché, ale bezkonkurenční rangoli zvládne perfektně i začátečník. Je založen hlavně na geometrických vzorech a kontrastních barvách a diyas, díky nimž upoutal pozornost. Žádný jiný vzor rangoli není tak jednoduchý jako tento jednoduchý design rangoli. A její krása nepochybně spočívá v jednoduchosti.

 • K vytvoření tohoto designu použijte okvětní lístky s luštěninami a zrny.
 • Umístěte Diya větší velikosti do středu designu, abyste dosáhli úplného vzhledu.

80. Rybí vzor Rangoli Design:

Rybí vzor Rangoli Design

Pokud vás nudí ty kruhy, květiny a pávi, tohle je pro vás ta správná volba. Je to v podstatě čtvercový design se čtyřmi rybími vzory. Celý koncept je nádherný a díky živým barvám je ještě poutavější. Toto je design, který přitáhne pozornost jednoho a všech.

 • Tento design je vhodný pro festivaly Koli i pro restaurace.
 • Vytvořte tento design pomocí zrn nebo luštěnin, aby byl estetičtější.

81. Návrhy Lotus Rangoli pro Pooja:

Lotus Rangoli Designs pro Pooja

Hledáte dobrý design rangoli, který byste vyrobili během púdží a jiných náboženských příležitostí? Jdi na tohle. Jelikož se jedná o slušné umění s různými tvary a vzory, zajisté bude vaše sváteční dny blažené. Velké a jasně růžové lotosy jsou velkým plusem tohoto rangoli. Chcete -li dát tomuto designu krásnější vzhled, můžete v návrhu použít okvětní lístky Lotus.

 • Chcete -li tomuto designu dát surrealistický vzhled, můžete použít skutečné lotosové květiny.
 • Tento design je vhodný pro obnovu mimo chrám.

Další tipy pro začátečníky:

 • Vždy se podívejte na různé styly Rangoli, které převládají v různých indických kulturách, abyste získali více kreativních nápadů.
 • MUSÍTE používat různé věci doma jako šablony, aby váš design získal jednotnější vzhled, například miska.
 • Podívejte se na internet na několik designových obrázků a návodů, jak vytvořit nejlepší a možná nejsnadnější design Rangoli pro začátečníka.
 • Začněte designem s většími vzory a prvky, který vám umožní porozumět přesnosti plnění prachu Rangoli v těchto vzorcích.
 • Pokud vám není příjemné dělat Rangoli od ruky, použijte křídu k vytvoření obrysů a poté na těchto řádcích udělejte Rangoli.

Závěrečné myšlenky:

Stejně jako lidé jako dobře oblečený člověk, lidé také oceňují dobře vyzdobený dům, zejména na festivalech. Rangoli je prvek, který funguje jako doplněk vašeho domu, díky čemuž se host při návštěvě vašeho sídla cítí ještě výjimečně. Barva a design odrážejí vaši kreativitu a přinášejí mír a harmonii. Návrhy můžete vytvářet pomocí čehokoli, co se vám dostane do rukou, ať už jde o prášek Rangoli, zrna, okvětní lístky, křídu nebo barvy. Takže až budete příště chtít, aby váš domov vypadal přívětivě, vezměte si prášek a začněte vyrábět některý z našich ručně vybraných vzorů Rangoli.

Umění vytvářet rangolis je věda sama o sobě. Až se příště naskytne příležitost, nezapomeňte na všechny zapůsobit, přestože jste s našimi jednoduchými a barevnými vzory rangoli začátečníky. Vyšlo vám to? Dejte nám vědět.

Jednoduché a snadné návrhy Rangoli