14 nejlepších návrhů Pookalam Rangoli pro Onam v roce 2021!

Pookalamské designy mají svůj hlavní původ z jihu Indie, a proto v sobě nese nádech svých slavností. Pookalam je obvykle navržen při příležitostech, jako je Onam, a každý z nich je vyzdoben a navržen s maximální dokonalostí. Všechny takové designy Rangoli nesou svou vlastní jedinečnost a bohatství a dodávají místu kouzlo, když jsou bezchybně dokončeny.

Barevné designy Pookalam Rangoli pro Onam 2021:

Níže jsou uvedeny některé z exkluzivních návrhů pookalam Rangoli, z nichž všechny jsou rozhodně poutavé:

1. Oranžové a různé žluté odstíny:

Oranžové a různé žluté odstíny

Tento design pookalamu má nesmírnou bohatost a úchvatnou povrchovou úpravu. Rangoli představuje jasné barvy a ženy milují takový design, zejména během festivalu Onam. Na vnější okraje pookalamu byly umístěny malé diyy, což dodává designu větší jas. Byla použita krásná kombinace oranžové a různých odstínů žluté, aby Rangoli vypadal úchvatně.

2. Kruhový design Pookalam:

Kruhový design Pookalam

Tento design Rangoli tvoří tři kruhové okraje, které byly bezvadně navrženy v různých barvách. Stínování bylo provedeno krásně a k ozdobení Rangoli byly použity různé okvětní lístky. Tento design Rangoli má sametový nádech díky jemným okvětním lístkům, které jsou v něm použity.

3. Trojúhelníkové/čtvercové ohraničení uvnitř:

Uvnitř trojúhelníkové/čtvercové ohraničení

Tento design pookalam Rangoli se skládá z kruhového vnějšího okraje a trojúhelníkových/čtvercových okrajů uvnitř. Obsahuje jak květiny, tak prášek Rangoli na ozdobu a kombinace napomáhá tomu, aby pookalam vypadal honosně a podmanivě. Žlutá, oranžová a zelená jsou primární barvy používané společně s bílou a fialovou, které se používají ve středu.

4. Dlouhý stojan Diya umístěný ve středu:

Uprostřed stojí dlouhý stojan Diya

Ve středu tohoto designu pookalam byl umístěn dlouhý stojan na diya a květiny byly použity k ozdobení Rangoli. Ve středu bylo nakresleno několik víření, které nakonec pro kruhový pohyb a poté byla umístěna diya. Mezery mezi víry byly vyplněny jiným designem.

5. Čtyři vzory ve tvaru U:

Čtyři vzory ve tvaru U

Tento Rangoli je jednoduchý, ale elegantní a dekorace byla provedena takovým způsobem, aby vypadal hluboký a těžký. Začátečníci mohou tento design vyzkoušet a bez jakéhokoli stínu pochybností nakonec dokončí tento pookalam dokonale. Byly nakresleny čtyři vzory ve tvaru písmene U a byla použita jednoduchá kombinace oranžové, žluté, zelené a fialové.

6. Krabice, trojúhelníky a hranice osmiúhelníku:

Krabice, trojúhelníky a hranice osmiúhelníku

Je extrémně fascinující a okouzlující a vyžaduje maximální dokonalost, aby vypadal výjimečně. Krabice, trojúhelníky a ohraničení osmiúhelníku mu dodávají ostrý a jedinečný vzhled, přičemž použitá barevná kombinace také dobře vychází. Moudrá kombinace jasných a hlubokých barev dodává tomuto designu pookalam Rangoli kontrast a přitažlivost.

7. Jednoduchý design od ruky:

Jednoduchý design od ruky

Jedná se o velmi jednoduchý design, který lze také kreslit od ruky. Je vhodný pro začátečníky, kteří touží po jednoduchých, ale atraktivních Rangoli. V tomto pookalamu je několik kruhů (kromě tečky), každý s jinou šířkou a barvou květu. Tento design lze také vyrobit pomocí prášků Rangoli nebo různě barevných semen.

8. Lord Ganesh ve středu:

Lord Ganesh ve středu

Uprostřed tohoto designu pookalamu byla vytvořena fascinující kresba Lorda Ganeshe. Lord Ganesh byl navržen bezvadně pomocí bílého prášku Rangoli, zatímco kolem něj byl použit jiný vzor. Okvětní lístky byly nakresleny mimo vnitřní kruh, takže celý interiér vypadal jako krásná květina.

9. Symetrický vzor:

Symetrický vzor

Tento design Rangoli sleduje symetrický vzor, ​​který je trochu obtížné sledovat. Světlé barvy byly použity k vyplnění interiérů, zatímco okraje byly vyplněny hlubokými barvami, jako je černá a zelená. Malý design podobný květu byl vyroben ve středu s bílými a žlutě zbarvenými okvětními lístky.

10. Pink Lotus at the Center:

Pink Lotus Uprostřed

Je to výhradně květinový pookalam obsahující pět různých květin. Ve středu je obrovský růžový lotos a různě barevné květiny a splývají v kruh. Celá sestava květin vypadá okouzlující a bohatá a tento pookalam lze také snadno vyrobit. Tento design by však měl obsahovat pouze čerstvé květiny, aby byla zachována jeho elegance.

11. Design Lorda Krishna Pookalam:

Lord Krishna Pookalam Design

Obrovská postava Pána Krišny byla nakreslena pomocí prášku Rangoli, zatímco hranice a vnější design byl proveden pomocí nesčetných květin. Tento pookalam vyžaduje velký prostor, aby mohl být bezvadně navržen. Kromě toho byl mimo hlavní pookalam navržen Flower Rangoli a uprostřed byl umístěn stojan na diya. Rangoli zahrnuje květinový design využívající kombinaci oranžové a žluté barvy.

12. Design Diya Pookalam Rangoli:

Design Diya Pookalam Rangoli

Tento design se skládá z Diya, která je vyzdobena květinami. Byly nakresleny tři kruhy, z nichž každý obsahuje jiný vzor, ​​který vyplňuje celý kruh. Žluté, oranžové, červené, bílé a růžové jsou některé z různých barevných květin použitých v tomto pookalamu. Střed byl navržen tak, aby vypadal jako jiskra, která nepřímo jako by vyzařovala z Diya.

13. Krásný Om Rangoli pro Onama:

Krásný Om Rangoli pro Onama

„Aum“ je považováno za velmi duchovní a svaté slovo/symbol. Má obrovský význam a význam, a proto ho lidé používají v pookalamech, takže přináší štěstí a mír. Tento Rangoli může snadno navrhnout každý začátečník a skládá se výhradně z květin. „Aum“ bylo zapsáno do kruhu a bylo velmi krásně nakresleno fialovými květy.

14. Ženy v 8 různých pozicích:

Ženy v 8 různých pozicích

Jedná se o velmi obtížný návrh skládající se z dámy v osmi různých pozicích. Všech osm dam čelí jinam a každá z nich byla dokonale vykreslená, což znamená, že stejná dáma má jiné držení těla. Ačkoli tento pookalam zahrnuje nesmírnou tvrdou práci, výsledek je opravdu chvályhodný a stojí za shlédnutí. Celá práce byla obkroužena, zatímco design ve středu je opět okouzlující. Celá práce je exkluzivní, která mluví sama za sebe a její exkluzivita ji posouvá na novou úroveň excelence.