Pupínky

Jak pracovat s chemickým peelingem na akné?

Akné je jedním z nejvýznamnějších případů naší pubertální kápě, kdy by vám ty strašidelné červené vředy šťastně přebývaly ve tváři den za dnem a vy byste nevěděli nic lepšího, jak se jich zbavit. To je pro mnohé stále problém, který přetrvává i v dospělosti. S novějšími technologiemi byly formulovány novější léky a postupy. Relativně nový proces kontroly a vymýcení akné byl označován jako chemický peeling. Chemické peelingy jsou novým přístupem, jehož formulace a užitečnost budou diskutovány dále v tomto článku.

Jak pracovat s chemickým peelingem na akné

Co je chemický peeling?

Chemický peeling je definován jako nová technika, kterou zvolili pouze profesionální odborníci na kosmetiku, kde je maska ​​nebo obličejový obal vyroben z chemikálií šetrných k pokožce, které nemusí být příliš šetrné k vašim kožním problémům. Chemický peeling aplikují profesionálové po vyrobení potřebné chemické masky na obličej. Na konci procesu se odlupující se vnější odumřelá kůže odlupuje a způsobí, že nová a lepší kůže bude odteď vaším přítelem. Často je to hlavně obličej, na který se tato kůra používá, i když vždy existují alternativy.

Jak pracovat s chemickým peelingem na akné:

Chemický peeling je progresivní technika, při které se roztok nanáší na obličej a během následujících dvou týdnů kůže prochází reakcí a nakonec se odlupuje. V závislosti na účinnosti roztoku na kůži může být tento proces pro někoho rychlejší a pro někoho ne tolik. Často lidé říkají, že chemický peeling přichází s mírným štípáním a zarudnutím v aplikované oblasti. I když to není vůbec bolestivý proces, přes mírné bodnutí je cítit jemný pocit. To však netrvá dlouho, protože si kůže zvykla. Dalším takovým příznakem je krustování oblasti pokožky těsně před zahájením procesu odlupování.

1. Vrstvy chemického peelingu pro akné:

Chemický peeling se dodává ve třech odlišných typech. Typ, pro který se rozhodnete, vyberou vaši příslušní kosmetologové po důkladné diskusi s vámi. Prvním typem je kůra na oběd nebo povrchová kůra, která pracuje s jemnými chemikáliemi. Zasahují pouze do vnější tvrdé vrstvy pokožky a působí na změnu barvy pigmentu, odlupování nebo ošetření vnější vrstvy. Další na řadě je střední peeling, který se spolu s přední vrstvou usazuje hluboko do střední vrstvy a primárně funguje v boji proti vráskám a drsným skvrnám na kůži z předchozí choroby. Třetí je hluboký peeling a jak název napovídá, infiltruje vnější dvě vrstvy, aby dosáhl na jádrovou vrstvu.

2. Funkce chemického peelingu pro akné:

Chemický peeling obvykle funguje tak, že reprodukuje jemnou pokožku, která byla potlačena skvrnami a jedním z hlavních kandidátů na akné. Spolu s redukcí a odlupováním jemné linky je známo, že chemický peeling skvěle funguje při kontrole akné, kde se na kazy používají silnější báze chemikálií, jako jsou trichloroctové kyseliny. K dosažení zdroje akné se obvykle používá technika střední vrstvy. Pro mnohem lehčí povrchovou bázi akné se kosmetička může dokonce rozhodnout pro obědovou kůru, kde mohou být užitečné jemné chemikálie, jako jsou ovocné kyseliny nebo kyseliny glykolové.

3. Kandidátská linka:

Věda obvykle shrnuje pacienty se světlou pletí jako ideální oběť pro tuto léčbu. Světlá, světlá nebo pšeničná kůže je vhodná pro proces chemického odlupování, ale tmavá nebo opálená kůže není ideální základnou pro pacienty. Kromě toho, než se rozhodnete pro tuto techniku, měli byste kosmetologovi poskytnout řádný popis všech vašich kožních alergií nebo reakcí, produktivní popis minulých kožních onemocnění, na základě kterých se kosmetolog rozhodne s technikou pokročit dále.