Prsa

Co je to prsa a jak ji můžete ošetřit doma?

Je docela normální a přirozené, že vaše tělo během druhého a pátého dne porodu zvětší prsa. Prsa ztěžknou, bolí a také začnou produkovat obrovské množství mléka. Extra množství je někdy způsobeno nadbytečnými krevními a lymfatickými tekutinami v prsní tkáni. Tento pocit plnosti však zmizí do tří týdnů po porodu, což vám poskytne úlevu od bolesti prsu. Vaše prsa se nyní budou cítit měkká a budete se cítit pohodlně, i když je zásoba dost.

Engorgement také ztěžuje krmení kojenců. Děti nebudou moci uchopit tvrdý dvůr. To může vést k bolesti bradavek a také ke snížení dodávky mléka. Nikdy však nepřemýšlejte o návštěvě lékaře, pokud se vaše bolest stane nesnesitelnou a začnete mít horečku.

Příčiny překrvení prsou?

Nekrmit dítě může být jedním z důvodů. Obvykle musíte vyprázdnit prsa a dostat se do mléka během několika dnů po narození vašeho dítěte. Takže opravdu nezáleží na tom, jak málo produkce. Pokud ho nevyprázdníte, je pravděpodobnější, že budete přerůst do prsou. Avšak i ti, kteří vyprázdnili prsní vak, trpí překrvením. Někdy může dojít k zablokování vašich mlékovodů. Když nosíte těsnou podprsenku, potrubí obvykle brání.

Příznaky prsou:

Zde jsou některé příznaky a příznaky prokrvení prsou, na které si musíte dát pozor.

  • Budeš mít tvrdá prsa. To znamená, že se stanou pevnějšími, což vám dává pocit, že i při sebemenším dotyku můžete vypustit mléko.
  • Oteklá prsa jsou další věcí, na kterou si dát pozor. I když může být běžné, že se vám po porodu zvětší prsa, někdy se prsa stanou příliš velkými, a tudíž nezvládnutelnými. Pokud se po krmení nevrátí do své normální polohy, přičichněte k ucpání.
  • Když se mléko nahromadí, bradavky se zploští a dvorec také ztvrdne. To může dítěti ztěžovat krmení mateřským mlékem.

Domácí prostředky pro prsa:

Níže jsou uvedeny opravné prostředky pro zánět prsu. Ošetření prsu lze nyní provádět doma pomocí snadno dostupných ingrediencí, které můžete mít doma. Podívejte se na některé z nich.

1. Změňte si podprsenku:

Ujistěte se, že nenosíte těsnou podprsenku. Noste kojící podprsenky, které vám poskytnou pohodlí a úlevu od vašich prsou. Nosit správnou podprsenku je nezbytné nejen k léčbě překrvení, ale také k tomu, aby vaše prsa zůstala pevná a zůstala v ideálním tvaru. Podívejte se na správný druh podprsenky.

2. Zelné listy:

Věděli jste, že kapustové listy dokážou vyléčit vaše přerostlá prsa? Listy lze použít k léčbě otoků nebo zánětů a chladivý list vám také nabídne úlevu od bolesti. Listy jednoduše dejte do chladu a položte na prsa asi na dvacet minut. Jakmile se začne zahřívat, noste pohodlnou podprsenku. Pro dosažení nejlepších výsledků nezapomeňte to udělat denně, dvakrát denně.

3. Studené zábaly:

Na úlevu od bolesti můžete na prsa přiložit studené zábaly. Jednoduše zabalte několik kostek ledu do měkkého ručníku. Jemným tlakem dobře přitiskněte oblasti prsou. Dělejte to opakovaně každý den, dvakrát a ve skutečnosti začnete zažívat obrovskou úlevu.

4. Teplo:

můžete zkusit vlhké teplo nebo si dát jen teplou sprchu a ujistit se, že hodně teplé vody nasměrujete na postižené místo. To bude tlačit mléko k toku a tím vám nabídne obrovskou úlevu.

5. Masáž:

druhým způsobem, jak vyřešit překrvení prsou, je mírně vyzkoušet masáž prsou. Masáž prsou zajistí stimulaci laktace a také nabídne pohodlí z oteklého a pevného pocitu. Působte jemným tlakem a sledujte určitý vzorec pro účinnou masáž prsou. Nebojte se a nevyvíjejte větší tlak, než je potřeba.

Jiné způsoby léčby prsou:

  • Zkuste použít odsávačku. Dojte přebytečné mléko z prsou. To vám poskytne obrovskou úlevu tím, že z vás skutečně sundá břemeno.
  • Zkuste své dítě nakrmit 8 až 10krát denně. To je pro dítě nejen zdravé, ale také vám poskytne pohodlí.
  • Pravidelné kojení je také nutností. Vaše dítě si tak vytvoří připoutanost ke svému zdroji výživy a zároveň poskytne matce útěchu v bolestech.

Prokrvení prsou může být občas vážnou starostí. Pokud máte hluboké bolesti, vždy se poraďte se svým lékařem. Dávejte přednost jeho výběru léků, zejména proto, že jste kojící matka. Důležité je myslet dopředu a těšit se na dny, kdy je vychováváte. Toto je jen fáze a úspěšně ji projdete.