Práce na zahradě

Zelenina na balkoně – vytvořte vyvýšenou zahradu

vertikální zahrada proti odrůdám zeleninových salátů

Právě je zima, ale vzpomínky na horké léto a krásné chvíle na balkoně jsou stále čerstvé. Jedna věc ale rozhodně chyběla – zeleninová zahrada! Ale jak můžete úspěšně používat bylinky a Zelenina na balkoně vyzdvihnout? Odpověď je jednoduchá – na vyvýšenou zahradu lze umístit zeleninu jako špenát, salát a mrkev. Je důležité, aby slunce svítilo přímo na zahradu a aby byly rostliny chráněny před větrem.

Zelenina na balkoně – prostorově úsporné vyvýšené postele

Bylinkové květináče, ratanový box, péče o zeleninu

Nemůžete se dočkat, až přijde léto a budete vynikající Zelenina na balkoně může růst? Začněte hned s výběrem kbelíků a krabic. Papriky, rajčata, okurky a mnoho druhů fazolí lze perfektně zasadit do jedné nádoby. Kbelík by měl pojmout 12-15 litrů na jednu rostlinu. Tato zelenina miluje slunný a chráněný balkon. Do vyvýšeného záhonu o rozměrech cca 80x100x30cm lze zasadit cca 22 salátů. Při navrhování balkonu byste však měli věnovat pozornost celkové hmotnosti – když jsou kbelíky naplněné zeminou, dost váží a balkon unese jen určité zatížení.

Zasaďte zeleninu na balkon – začněte plánovat v zimě

Bylinky balkonová výsadba letní péče o rajčata

Poté, co získáte okýnka a kbelíky, vyberete jednotlivé druhy zeleniny a podrobně se informujete o tom, jak se o ně starat, můžete začít plánovat. Nejlepší je začít s tím v zimě – například rajčata lze v březnu vynést na parapet a dát na balkon, jakmile přijde jaro. Pokud chcete pěstovat zeleninu ze semen, měli byste jednotlivé boxy označit. V každém případě je vhodné sestavit plán zahrady a vést si deník, aby se na něco nezapomnělo.

Zelenina, ovocné stromy, rostliny, vany

Péče výsadba ratanové boxy kbelíky

Rostlinné tipy na péči o střešní terasu

uprostřed zelené oázy péče o velké město

Tipy na péči o hlávkový salát v květináčích na jaře

Zahradní střešní terasový domek dřevěné boxové zábradlí

Tipy pro údržbu balkonu letní slunný větrolam

Květiny bylinky heřmánek výsadba hobby zahradník

Salát z rajčatové mrkve a balkónu

Zalévání trávníku – tipy na správnou údržbu trávníků