Práce na zahradě

Vytvoření vodní zahrady – návod k výsadbě leknínů do rybníka

bílé fialové lekníny vytvářejí balkon malý jezírko

Dáme vám rychlý Jak zasadit lekníny do rybníka a krok za krokem vám ukáže, jak si můžete tyto krásné květiny užít na vlastní zahradě nebo na balkoně.

Lekníny v rybníku – tajemná květina ve vaší vodní zahradě

Jezírková vodní zahradní vložka lekníny

Leknín / Nymhaea / hraje v lidském vývoji zvláštní roli. Tajemnou krásu rostliny, která má kořeny hluboko ve vodě a na povrchu nádherné květiny, obdivovalo mnoho králů a stavitelů. Není náhoda, že si lekníny dnes v naší zahradě zaslouží zvláštní místo. Lekníny mohou růst v malém rybníčku nebo dokonce fontáně. Jsou docela snadno zasaditelné a dělají dobře i pro začínající zahradníky. Květy kvetou od jara do podzimu. Níže naleznete stručný návod, jak vysadit lekníny.

Výsadba leknínů v rybníku – návod

Výsadba leknínů v rybníku krok za krokem

Potřebujete plavidlo, které je široké a ploché. Dobrá velikost je 30 cm x 45 cm široká a 15 cm x 25 cm hluboká. Rostlinná hlíza připomíná oddenek nebo duhovku a roste vodorovně. Můžete si vzít sklenici s otvory nebo bez nich. Pokud má květináč otvory, položte na podlahu pytlovinu, abyste v ní mohli udržet půdu. Použijte normální půdu, kterou obvykle používáte v každodenním zahradničení. Obohaťte půdu vodním hnojivem speciálně připraveným pro lekníny. Ponechejte pouze nové listy a pupeny leknínů. Umístěte lekníny do středu nádoby pod úhlem 45 ° tak, aby listy směřovaly nahoru. Zakryjte zem vrstvou malých kamenů nebo jemného štěrku, aby zůstala v kontejneru. Zasazená nádoba by měla být pod úhlem ponořena do vody. Umístěte nádobu do rybníka maximálně 25 cm hlubokou. kompletní!

Jak vytvořit rybník leknín

bílé lekníny krásná barva

růžový leknín zahradní květinové akcenty

Barvy obrazů druhů leknínů

zahradní jezírko růžového leknínu vytváří tipy vodní rostliny

exotická leknínová modrá krásná barevná kombinace

purpurově modrá exotická zahrada leknínů

krásné jezírkové květiny květiny lekníny

bílá žlutá zahrada leknínového jezírka

Japonský zahradní leknín drak