Práce na zahradě

Výsadba, péče a správné prořezávání popínavých růží

Rostlinné popínavé růže-řezané-červené-květiny-bílé-plotové ploty

Popínavé růže zdobí pergoly, podloubí a jsou velkým poutačem na zdech domů. Li Rostlina popínavé růže je třeba zvážit několik věcí: čas výsadby, umístění, správnou péči a prořezávání. V následujícím textu najdete nejdůležitější informace, které k tomu potřebujete.

Výsadba popínavých růží – čas a místo výsadby

Rostlinné popínavé růže-řez v pravý čas

Než zasadíte lezecké růže, je důležité najít správné místo pro tyto životně důležité lezce. Jako všechny růže, popínavé růže mají rády slunná, teplá místa, ale slunce by nemělo celý den pálit přímo na rostliny. Mělo by být proto vybráno slunné až částečně zastíněné místo. Nezapomeňte, že popínavé růže potřebují prostor směrem nahoru. Stále dávají přednost vzdušnému prostředí, aby okvětní lístky růží po dešti a rosě rychle uschly. Ideální pro lezení růží by tedy byla jižní zeď domu, ke které je připevněna mříž a kde může volně cirkulovat vzduch.

Výsadba, péče a řezání popínavých růží

Popínavé růže-rostliny-železo-broskvově zbarvené květy

Popínavé růže se nejlépe vysazují na podzim, kolem října, aby mohly přes zimu správně rozvinout kořeny. Před výsadbou je třeba kořeny popínavých růží dobře navlhčit – nechat alespoň přes noc odstát ve vodě. Rovněž naplánujte rozestupy mezi rostlinami, aby se mohly pořádně rozšířit. Pokud chcete hustě ozelenit kompletní zeď domu, měla by být vzdálenost výsadby zvolena spíše malá – asi 50 cm. Mulč chrání růže před nízkými zimními teplotami. Během vegetačního období zajistěte popínavým růžím dostatek vody. V létě se zalévání provádí nejlépe večer. Na jaře můžete použít hnojivo, které pomůže růžím růst a prospívat.

stabilní opora pro lezení růží

Horolezecké růže-rostliny-šplhání-pomůcka-pletení-drát

Popínavé růže vždy rostou ke slunci a potřebují stabilní oporu, kolem které se mohou výhonky obalit. U mladých rostlin je důležité na začátku je namířit správným směrem, zatímco jsou ještě tenké a snadno se ohýbají. Poté jsou na to příliš tlustí.

Aby si růže zachovaly svoji sílu a krásu, měly by se podle možnosti každoročně na jaře prořezávat. V létě pak růže rozkvétají v plné kráse. V tomto bodě je také dobře vidět, které větve přežily zimu. Správný čas na řezání poznáte podle toho, že poupata růží houstnou. Použijte ostré nůžky, abyste netrhali větve a větvičky.

Odrůda Josefova kabátu

lezení-růže-rostliny-josephs-kabát-dřevěné-dveře

Anglická zahrada a bílé popínavé růže

Popínavé růže-rostliny-bílý květ-ochrana soukromí

Zeď zeleného domu

Lezecké růže-rostliny-řezání-předzahrádka lezecké pomůcky

Naplánujte vzdálenost výsadby

Popínavé růže-rostliny-řezání-lezení-pomoc-bílé-okenní rámy

romantický pohled

Popínavé růže-rostliny-řezání-dřevo-zahradní-brána-kamenná zeď

v kombinaci s levandulí

lezení-růže-rostliny-lezení-pomůcka-vzdělávat-levandule-lemování

Popínavé růže-rostliny-vana-zimní zahrada-růžové květy

Popínavé růže-rostliny-zkrášlit-garážová vrata

Popínavé růže-rostliny-železo-pergola-bílé květy

Popínavé růže-zahrada-železo-pergola-bílé květy

Lezecká růže-rostlina-box-horolezecká pomůcka-vintage-styl