Práce na zahradě

Váš sad v lednu – co tam dělat

Orchard v lednu, co dělat

Co je ve vašem Sad v lednu dělat? Zde je krátký seznam úkolů a užitečné tipy.

Záleží samozřejmě na tom, kolik sněhu a mrazu máte ve svém okolí a zda se můžete svému zahradničení věnovat brzy, nebo budete muset ještě chvíli počkat. Pokud ale máte v lednu slunečné dny, nyní je na ně čas Opatření prořezávání jabloní.

Sad v lednu – prořezávání jabloní

Sad v lednu, řezané jabloně

Chcete zdravé stromy, ano? S Bílá barva je možné zabránit poškození ovocných stromů mrazem.

Za mírného počasí můžete v lednu prořezávat i ovocné stromy. To je omlazuje. „Světlo a vzduch dávají nový džus“ je populární přísloví. Husté výhonky je třeba ředit a příliš dlouho jeden zkracuje minimálně o třetinu.

Sad v lednuBílá barva pro ovocné stromy

Sad v lednu maloval bílo-ovocné stromy, poškození mrazem

Odborníci se bouřlivě hádají, který řez je v zásadě lepší – ten zimní nebo letní? Jako u každého sporu existují velmi rozdílné názory a úhly pohledu, ale můžeme říci, že ano, všichni jsou pro letní střih. V teplém počasí se rány hojí rychleji, takže se stromy rychleji vypořádají s letním řezem.

Za mírného počasí je možné, že dostanete Vysázené ovocné stromy, jako jsou ovocné stromy, bobule, kiwi, různé druhy vína.

Za mírného počasí vysaďte přírodní živé ploty nesoucí ovoce

ovocné plody-živé ploty-bobule-leden-rostliny

Pokud se lednové slunce v některé dny příjemně usmívá, pak je zahradničení nejen možné, ale také docela příjemné! Nyní můžete také vysadit přirozené živé plody nesoucí ovoce, které téměř nepotřebují prořezávání a údržbu a jsou vhodné pro ochranu před větrem a soukromím. Vysazují se do jedné nebo dvou řad ve vzdálenosti 1 až 1,5 m. Vždy volte alespoň dvě rostliny stejného druhu, aby mohlo dojít k hnojení cizím pylem.

Chraňte kořeny bobulových keřů před mrazem mulčováním

sad-leden-maliny-keř-kořeny-kryt

Pokud je pro vás leden příliš chladný, potřebujete ho Berry keře dodatečnou péči. Kořeny musíte chránit před mrazem mulčováním! Protože kořeny malin, ostružin, rybízu a angreštu rostou pod povrchem a neustále hledají vodu a živiny, jsou vystaveni riziku mrazu. Aby silné mrazy nepoškodily, můžete záhony chránit 5-7 cm vysokým potahem z listů, slámového mulče a kompostu.

Jahody chraňte od poloviny ledna fleecovou podložkou

jahody-zimní-rouno-krycí-zakryté mulčováním

the Jahody od poloviny ledna ji můžete chránit fleecovým potahem, který v mírných dnech občas na několik hodin v poledne přikryjte, abyste provětrali postele.

Takhle pomalu připravíte svůj sad na nadcházející jaro! Přejeme vám mnoho zábavy a mnoho příjemných hodin venku na vaší zahradě!