Práce na zahradě

Tipy pro údržbu zahrady – 5 chyb, kterých je třeba se vyvarovat

Tipů na zahradnické chyby-je třeba se jim vyvarovat

Po celém světě jsou miliony hrdých majitelů nádherných zahrad. Dobře vědí, jak těžké je neustále udržovat a udržovat krásný trávník s čerstvými květinami a zelenými rostlinami v dobré kondici. Ano, to se opravdu ukazuje jako velká výzva. Zjistili jsme, že mnoho lidí ve skutečnosti dělá při péči o své zahrady řadu chyb. Většina z nich to samozřejmě dělá z dobrých důvodů a jen malá část z důvodu nedostatku znalostí. Například místo vytrhávání plevelů vytrhávají květiny, přesahují jemné květiny, protože si myslí, že květiny potřebují hodně vody nebo pošlapávají trávu naplocho. Chcete se tomu všemu vyhnout? Toužíte po větší kráse poblíž svého domova? Chceme vám pomoci odstranit nejčastější chyby v zahradnictví a povíme vám pár Tipy na údržbu zahrady připustit.

Tipy pro údržbu zahrady, abyste se vyhnuli chybám

Chyba č. 1 – rozložili jste zahradu na špatném místě

Tipy pro zahradní údržbu-vyhýbání se chybám-zeleninovo-zelené saláty

K této chybě často dochází: mnoho lidí vysazuje na určitých místech zahrady hlavně z estetických důvodů. Ale tato místa bohužel nejsou vždy vhodná. Pokud zvolíte místo, které nebylo předem dobře odvodněné a v půdě se neustále vytvářejí mokrá místa, hrozí, že tam vaše rostliny a květiny brzy uhnívají.

Než tedy cokoli zasadíte, zkuste připravit zahradní zeminu! Do zahradní zeminy vložte silnou vrstvu kamenů, dobře ji zasypte zeminou a rašelinou a teprve poté můžete pěstovat květiny nebo zahradní rostliny.

Chyba №2 – omylem vytrhávání mladých květin místo vytrhávání plevele

tipy na zahradnické chyby-květiny-místo-trhání-plevele

Ano, i to se bohužel stává! Pokud máte na zahradě trvalky, je pravděpodobné, že si je spletete s plevelem, než vykvetou, a omylem se jich zbavíte. Dalším problémem je, že plevele kvetou také na jaře, což může situaci v zahradě ještě více zamotat.

Co může pomoci? Nejlepší způsob je pomocí štítků a barviva označit místa, kde jste již něco zasévali. Můžete si tedy být jisti, že při odstraňování plevele nedojde k žádnému poškození.

Tipy na údržbu zahrady a zlepšování půdy

Chyba №3 – nepřipravili jste si půdu dostatečně dobře

Tipy pro zahradnické chyby-zeleninová-zahradní-přípravná-půda

Člověk často přehlíží obohacení půdy užitečnými hnojivy a minerály. K tomu jsou velmi vhodné i rašelinové směsi. Některým rostlinám, zejména zeleninovým plodinám, se velmi dobře daří v humózní půdě a poté také přináší bohatou sklizeň.

Typ půdy se velmi liší v závislosti na regionu. Je lepší se zeptat, jaký typ půdy je ve vaší oblasti typický. Takže přesně víte, zda potřebujete zahradní půdu obohatit a čím. Pokud se vám tento úkol zdá příliš profesionální a pracný, pak se řiďte tímto tipem: někteří odborníci se domnívají, že stačí obohatit zahradní zeminu směsí zahradní zeminy a kompostu. Můžete si tedy být jisti, že rostliny jsou dobře vyživované.

Chyba №4 – přemokření

tipy na péči o zahradu-omyl-zalévání zahrady

Další častá chyba v zahradničení – přemokření! Nadvodní zařízení je odsouzeno k úpadku. Na druhou stranu není dobré nechat je uschnout. Takže – kde je zlatá střední cesta? Nejlepší věcí je samozřejmě zavlažovací systém ve vaší vlastní zahradě. Ale ne každý si to může dovolit. Místo toho se můžete podívat na svou půdu blíže a správně interpretovat příznaky zálivky.

Chyba №5 – příliš mnoho semen na relativně malé ploše

Tipy pro zahradničení-výsadba chyb-příliš mnoho semen

Mnoho lidí si myslí, že vynalezli nové pravidlo: čím více semen v půdě, tím větší šance na klíčení. Ne, to vůbec není pravda! Rostliny potřebují k normálnímu růstu různé vzdálenosti od sebe a zarostlá vegetace může jejich růstu škodit. Není divu, že nevyklíčily tak, jak se očekávalo!

S ohledem na typ rostliny by měla také proběhnout výsadba. Pokud máte velké rostliny s dýněmi, melouny nebo cukrovými melouny, měli byste jim také nechat dostatek prostoru k růstu podle jejich velikosti.

Tipy-údržba zahrady-zelenina-zahrada-vyvýšená postel

Některé květiny také vyžadují určité vzájemné odstupy. Nejlepší by bylo předem zjistit konkrétní požadavky na květiny a zahradní rostliny, které si vyberete. Doufejme, že jsme vám s těmito informacemi pomohli! Chceme vám popřát hodně zábavy a příjemných hodin práce na zahradě!