Práce na zahradě

Tipy na nákup sekačky – jaký model sekačky doporučujete?

Kupte si sekačky na trávu-co je důležité-záhony

Ve specializovaných obchodech nebo na internetu můžete získat tak komplexní řadu levných sekaček na trávu, že si rychle vyberete. Různé typy sekaček na trávu mají přirozeně své speciální vlastnosti, výhody a nevýhody. Pokud aktuálně hledáte ten správný model pro vaši zahradu, věnujte chvilku hledání naší Tipy na nákup sekaček na trávu číst.

Nákup doporučení pro sekačky: takto se rozhodnete správně

Sekačka na trávu-nákup-elektrický-benzín-lepší

Na jedné straně existují osobní preference, na druhé straně faktory, které je třeba při nákupu sekačky vzít v úvahu. Důležitou roli samozřejmě hraje také cena. Co je zde ale opravdu užitečné a nutné? Existují 3 různé typy pohonu sekačky: akumulátorový, elektrický nebo benzínový. V závislosti na velikosti a sklonu trávníku a dostupnosti zdroje energie se doporučuje použít jiný typ motoru. Výroba s pomocí našich Tipy na nákup sekaček na trávu seznam, jaké požadavky by měla optimální sekačka splňovat.

1 / Plocha trávníku určuje typ sekačky

Sekačka na trávu-nákup-dvorek-určit-velikost zahrady

Elektrické sekačky a akumulátorové sekačky jsou ideální pro malé trávníky (150-200 m2). V případě větších ploch je velkou výhodou osvobození od kabelů – tam je vhodné pořídit si benzínovou sekačku nebo zahradní traktor. Benzinové sekačky obvykle začínají na částce kolem 300 eur, zatímco malé elektrické sekačky lze zakoupit v obchodech s hardwarem od zhruba 100 eur. Dokonce i levné modely pro použití v domácnosti mohou obvykle dělat svou práci více než 10 let bez problémů. Bez ohledu na zvolený typ sekačky je důležité, aby vám byla práce co nejjednodušší a nejpříjemnější.

2 / Nastavitelná šířka sečení a výška sečení

Sekačka na trávu-nákup-vřetenová sekačka-bez lapače

Malé a šikmé plochy se dobře používají s úzkými šířkami řezu. Čím větší je trávník, tím větší musí být také šířka sekání. Je důležité, aby výšku sečení bylo možné také snadno a pohodlně nastavit (např. Pomocí páky nebo stisknutí tlačítka), protože trávník nerostl všude stejně. Širší sekačky jsou také dražší. Nastavitelná sekačka také umožňuje prostorově úsporné skladování a přepravu.

3 / Snadné použití držáku: Snadné použití

Uživatelská přívětivost sekačky-držák držáku bezúdržbový

Výhodou je také nastavitelná a ergonomicky tvarovaná rukojeť, kterou lze přizpůsobit výšce uživatele.

4 / Velký nebo malý lapač trávy?

Sekání trávníků Elektrické sekačky a akumulátorové sekačky správné místo pro použití

Velký kolektor může být výhodou, zejména u větších trávníků. Důležitější však je, že kolektor lze snadno vyprázdnit a vyjmout.

5 / Proveďte bezpečnostní opatření

Tipy na nákup sekačky na trávu tipy k bezpečnému spínači

Automatický bezpečnostní spínač je naprostou nutností – pokud sundáte ruku z držáku, stroj by se měl automaticky zastavit.

6 / Tipy na nákup sekačky – správný materiál

Tipy na nákup funkce sekačky na motor sekačky na trávu

Materiál sekačky by měl být v ideálním případě pevný. Skříň je nejčastěji vyrobena z plastu (pro elektrické sekačky na trávu).

7 / Velikost kol

Sekačka na trávu typově bezúdržbová a bezúdržbová

Dalším důležitým aspektem při nákupu sekačky je velikost kol. Čím větší kola, tím snáze poběží ve vysoké trávě a mnohem lépe si poradí s nerovnostmi v zemi.

8 / Tipy při nákupu sekačky – péče a údržba

tipy na zahradní design při nákupu sekaček na trávu

Elektrické sekačky jsou obvykle téměř bezúdržbové, zatímco například benzínové sekačky podléhají minimálně jednou ročně výměně vzduchového filtru nebo oleje. Všechny typy sekaček občas vyžadují ostření řezných nástrojů a důkladné vyčištění po skončení sekací sezóny před jejich uložením.

Elektrický motor sekačky na trávu pro malé plochy

Sekačka na trávu model koupit vhodné tipy a doporučení

Sekačka na trávu nastavitelná šířka sekání snadná údržba bezúdržbový

zahradní velikost trávníku - model sekačky

zahradní sekačka sekačka z plastového pouzdra nastavitelná rukojeť

200338588-001