Práce na zahradě

Stavba ohraničení postele – ohraničení postele ze dřeva, kovu nebo kamene

postel lemování budova černé kladivo zahradní dekorace

Žádná zahrada není kompletní bez správného okraje postele – protože dává struktuře vnější plochy a zajišťuje pořádek. Ukážeme vám pár nápadů, jak na to Vybudujte okraje postele může a poskytne vám přehled materiálů.

Postavte okraje postele – z kovu, z kamene nebo spíše ze dřeva?

řepné lemování stavět dřevo pfaehle vyvýšený záhon květiny zelí trávník zahrada

Pokud chcete postele zarámovat, máte v zásadě na výběr z několika možností – můžete použít nízký dekorativní dřevěný plot, koupit rám postele z kovu nebo gumičky nebo použít rámové prvky z přírodního kamene / litého kamene. V zásadě jsou všechny tyto alternativy spojeny s vysokými náklady. Střešní tašky a cihly jsou levnou alternativou. Můžete také použít štěrk, říční kameny, skleněné lahve nebo recyklované dřevo / například paletové dřevo. Náš tip – předem změřte zahradu, vytvořte si skicu a označte na ní hranici záhonu. Poté přesně vypočítejte, kolik metrů budete pro svůj projekt potřebovat.

Postavte okraje postele – hraniční prvky z litého kamene

záhon lemování budova přírodní kámen nápad oblázky pryč skalka

Okraj postele z přírodního kamene vypadá přirozeně a je příjemným doplňkem zahrady ve venkovském stylu – ale bohužel je také dražší. Levnou alternativou je takzvaný kamenný odlitek – je vyroben z cementu, ale má podobný vzhled. Je snadno zpracovatelný a možnosti forem jsou téměř nekonečné. Pomocí bílého cementu můžete postel obklopit z litého kamene, protože ji lze snadno obarvit podle potřeby. Můžete tedy vytvořit originální hranici, která dokonale ladí se stylem a designem vaší zahrady.

Oboustranné postele z kamene, dřeva nebo plastu – přehled

Kovový rám postele zajišťuje větší pořádek na zahradě

Zahradnictví na balících slámy – inovativní výsadba a péče o zeleninu

Moderní obruba z cortenové oceli do zahrady

řepné lemování stavět corten ocel nerezové schody tvoří zahradní cesta

Pokud chcete postavit vysoce kvalitní hranici a oddělit zahradu v různých oblastech, pak je hranice s ocelí Corten dobrou volbou. Materiál je zvláště odolný vůči povětrnostním vlivům a prvky nepotřebují speciální spodní konstrukci. Přírodní rez vytváří na zahradě krásné akcenty a dobře se hodí ke každému zahradnímu stylu. Tímto způsobem dáte zahradní ploše jasnou strukturu a současně dosáhnete nádherné terénní úpravy.

Kombinujte materiály pro lemování

řepná obruba budova cihla štěrk přírodní kámen kombinace trávník záhon

Pokud chcete velmi speciální zahradní design, můžete postele ve venkovním prostoru orámovat různými materiály. Lze je tedy rozlišit podle typu nebo dát do pořádku zahradu. Pro obložení záhonu můžete použít také kombinaci materiálů. V tomto případě by vybrané okraje měly mít jinou výšku, strukturu a barvu, aby se navzájem vizuálně lišily. Dobrý příklad je vidět na obrázku. Pro hranici postele je zde kombinován přírodní kámen, štěrk a slínkový kámen. Postel se tak okamžitě stane poutačem na zahradě.

Okraj postele z říčních kamenů a štěrku

Lemování-záhony-stavba-říční-kameny-štěrk-zahrada-vysoké-trvalky

Existuje dokonce řada možností pro lemování kamenných lůžek. K ohraničení záhonů lze kromě přírodního kamene a slínku použít také balvany nebo říční kameny. V přírodě je lze snadno najít, a proto nic nestojí. Navíc je každý okraj postele z říčních kamenů jedinečný, jako kameny samotné. Pokud jste se rozhodli pro zahradní design bez trávníku, můžete trávník nahradit štěrkem a položit balvany přímo do štěrku.

 Postavte okraje postele – kámen odlitý do exotické zahrady

Řepa-lemování-budova-beton-bezpečné lemování

Kamenný odlitek jako okraj postele je nejen levný, ale může být také navržen v jakémkoli tvaru. Sami se rozhodnete, zda kulaté, hranaté, s květinami nebo jinými ozdobami. Tato varianta je ideální pro exotickou zahradu s mulčováním a zelenými keři. Kameninu lze použít k vybudování krásných okrajů, které vizuálně oddělují mulč od trávníku.

Postavte okraje palet z palet

Bedding-building-wood-low-fence-evergreen-byliny-nápady

Pro svůj krásný vzhled a přirozený efekt je dřevo oblíbenou variantou, pokud chcete postavit rám postele. Pokud máte omezený rozpočet, můžete dokonce použít paletové dřevo, které je mnohem levnější, ale stále vypadá stejně dobře. Palety lze snadno přeskupit a dokonale se přizpůsobit okraji vyvýšených postelí.

Rám postele vyrobený z recyklovaného dřeva stavět sám

Řezná hrana-budova-dřevo-recyklovaná-vysoká-ohraničující

Pokud máte rádi vzhled starého dřeva, můžete si rám postele postavit z recyklovaného dřeva. Rekultivované dřevo má přirozenější vzhled, a proto je ideální pro tradiční zahrady. Pomocí toho můžete postavit malý dřevěný plot pro svůj záhon a vytvořit v zahradě pořádek.

 Kamenný lem pro zahradu ve venkovském stylu

Záhonová stavba-venkovský styl-balvany-zahradní cesta

Pokud sníte o svěží zahradě venkovského domu, která imponuje mnoha barvami a nádhernými vůněmi, pak potřebujete krásný okraj. Jinak mohou rostliny střílet a šířit se po celé zahradě. Ne všechny materiály však lze použít na okraj postele v zahradě venkovského domu. Materiály, jako je kov nebo gumička, se k tomuto velmi zvláštnímu zahradnímu stylu prostě nehodí. Na druhou stranu se nemůžete mýlit s kamenným surroundem. Kameny dodávají zahradě venkovského domu romantický nádech a nádherně se kombinují s kvetoucími záhony.

 Postavte si zahradu ve stylu venkovského domu sami – přírodní povlečení ze dřeva a kamene

Lůžkoviny-stavba-zahrada-venkovský-styl záhonů-lemování

Jako alternativu ke kameni můžete postavit rám postele ze dřeva pro zahradní design ve venkovském stylu. Zde je však myšleno hlavně staré dřevo, protože vytváří oblíbený rustikální vzhled. Kombinace dřeva a kamene může být také výhodná na zahradě venkovského domu a poskytuje krásné akcenty ve venkovním prostoru.

 Hranice z přírodního kamene pro zahradu

Postel-stavba-přírodní-kámen-lemování-prvky-okraj trávníku

Přírodní kámen je obvykle dražší, a proto je preferován pouze jako okraj v menších zahradách. Abyste v zahradě vytvořili celkový harmonický obraz, můžete zkombinovat rám postele s přírodním kamenem se zahradní cestou ze stejného materiálu..

Postavte ohraničení postele – vyrobte si ohraničení postele ze starých cihel sami

Podestýlka-budova-trávník-okraj-přírodní kámen-okraj-trávník plocha

 Postavte okraje postelí z cihel sami a zeď z betonu

Podestýlka-budova-cihly-beton-nápady-štěrk-podlaha

 Hraniční lemování z cihel – stylový a levný nápad

Záhon-stavět-cihla-štěrk-zahradní cesta

Postavte okraje postele – Rozložte a ohraničte záhony v předhradí

Povlečení-lemování-stavba-trávník-nápady-záhonyLemování záhonu-stručné pokyny krok za krokem

Povlečení-stavba-kámen-kov-návod

Nejprve určete délku ohraničení a označte ji

Lůžkoviny-lemování-stavební-materiály-výběr-nápady

Krok 2 – vyberte materiál / obrázek níže – prefabrikovaný kov Okraj trávníku /

Lůžkoviny-stavby-nápady-kov-elastické

Nebo hranaté dřevo / které musí být v každém případě upevněno kovovými svorkami

Povlečení-budova-kovové-povlečení-louka

Přírodní kámen je drahý, ale litý kámen / níže / má podobný vzhled

Lůžkoviny-stavební-odlévání kamene-bez spár

Kopejte hluboko do okraje postele a poté ji ozdobte říčními kameny

Záhon-stavba-cihla-nápady-návod

Postel-stavba-kov-lemování-nápad

Lůžkoviny-stavba-beton-dlažební kameny-lemování

Lůžkoviny-lemování-stavba-cihly-výroba-vlastní-nápady